فروش الاستین پودر 99%َ

الاستین یک پروتئین اصلی ماتریکس خارج سلولی (ECM) است که مقاومت و کشش در بافت‌ها و اندام‌ها را فراهم می‌کند. الاستین تقریباً 1000 برابر انعطاف‌پذیرتر از کلاژها است. این ماده بسیار الاستیک است و در بافت زمینه وجود دارد که به بسیاری از بافت‌های بدن اجازه می‌دهد شکل خود را بعد از کشش یا انقباض از سر بگیرند وباعث انعطاف‌پذیری آن‌ها می‌شود. جهش در ژن الاستیـن ممکن است منجر به بیماری‌هایی از جمله سندرم ویلیامز-بورن، برش لکسا و تنگی آئورت فوق عروقی (SVAS) شود.

الاستین به پوست کمک می‌کند تا هنگام آسیب یا بریدگی، به حالت اولیه خود بازگردد. در انسان، الاستین توسط ژن ELN رمزگذاری می‌شود.

عملکرد پروتئیـن الاستین

ژن ELN پروتئینی را رمزگذاری می‌کند که یکی از دو مؤلفه الیاف الاستیک است. پروتئین کدگذاری شده سرشار از اسیدهای آمینه آبگریز مانند گلایسین و پرولین است. انواع مختلف متن رمزگذاری ایزوفرم‌های مختلف برای این ژن پیدا شده است. تروپلولاستین پیش‌ماده محلول الاستیـن است.

مشخصات الاستین:

الاستیــن یک پروتئین بسیار طولانی است و دارای نیمه عمر بیش از 78 سال در انسان است.

ترکیب‌بندی:

الاستین

الاستین کشیده جدا شده از آئورت گاو

در بدن، الاستیــن معمولاً با پروتئین‌های دیگری در بافت‌های بستر همراه است. فیبر الاستیک در بدن ترکیبی از الاستین آمورف و فیبریلین فیبری است. هر دو ماده در درجه اول از اسیدهای آمینه کوچک‌تر مانند گلیسین، والین، آلانین و پرولین ساخته می‌شوند. مقایسه بین بافت‌های تازه و هضم شده نشان می‌دهد که در فشار 35٪، حداقل 48٪ بار شریانی توسط الاستیـن انجام می‌شود و حداقل 43٪ تغییر در سختی بافت شریانی ناشی از تغییر در سختی الاستیـن است.

توزیع بافت:

الاستیـن یک عملکرد مهم در شریان‌ها به عنوان واسطه انتشار موج فشار برای کمک به جریان خون است و به ویژه در رگ‌های خونی بزرگ الاستیک مانند آئورت بسیار فراوان است. همچنین الاستیـن در ریه‌ها، رباط‌های الاستیک، غضروف الاستیک، پوست و مثانه بسیار مهم است. در همه مهره‌های بالای ماهی بدون فک الاستیـن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست