فروش کلرامفنیکل

کلرامفنیکل (Chloramphenicol) یک آنتی‌بیوتیک است که برای درمان تعدادی از عفونت‌های باکتریایی مفید است.کلرامفنیکل همچنین به صورت پماد چشمی برای درمان ملتحمه چشم استفاده می‌شود. از کلرامفنیـکل برای درمان مننژیت، طاعون، وبا و تب حصبه از طریق دهان یا با تزریق وریدی استفاده می‌شود.مصرف کلرامفنیکل دارای عوارض جانبی شایع شامل سرکوب مغز استخوان، حالت تهوع و اسهال است.

سرکوب مغز استخوان ممکن است منجر به مرگ شود.برای کاهش خطر عوارض جانبی، مدت زمان درمان باید تا حد ممکن کوتاه باشد.افرادی که مشکلات کبدی یا کلیوی دارند ممکن است به دوزهای کمتری نیاز داشته باشند.در كودكان كوچك شرايطي به نام سندرم خاكستري نوزاد وجود دارد كه منجر به تورم معده و فشار خون مي‌شود.

استفاده از آن در اواخر دوران بارداری و در دوران شیردهی معمولاً توصیه نمی‌شود. کلرامفنیکل یک آنتی‌بیوتیک با طیف گسترده است که به طور معمول با متوقف‌کردن تولید پروتئین‌ها رشد باکتری‌ها را متوقف می‌کند.

هشدار استفاده از کلرامفنیکل

مشکلات خونی بسیار بد و گاه مهلک با مصرف این ماده اتفاق افتاده است. کلرامفنیکل ممکن است احتمال بیشتری برای ابتلا به عفونت، مشکلات خون‌ریزی یا بهبودی کند ایجاد کند.کم‌خونی آپلاستیک که با این ماده اتفاق افتاده است منجر به نوع خاصی از سرطان (لوسمی) شده است.مشکلات خون بعد از استفاده کوتاه مدت و طولانی مدت اتفاق افتاده است. حتماً در هنگام مصرف، خون خود را بررسی کنید و با پزشک خود مشورت کنید.

استفاده‌های دام‌پزشکی

گرچه استفاده از کلرامفنیکل در داروهای دام‌پزشکی بسیار محدود است، اما هنوز هم دارای کاربردهای مهم دام‌پزشکی است.هم اكنون مفيدترين درمان بيماري كلاميديال در كوالا محسوب مي‌شود.اگرچه هنوز منتشر نشده است، تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که این ماده می‌تواند برای جلوگیری از تخریب گسترده آن‌ها در اثر عفونت‌های قارچی، روی قورباغه‌ها نیز استفاده شود.

به تازگی کشف شده است که کلرامفنیکل یک درمان نجات‌دهنده زندگی برای بیماری کایتریدیومیکوز در دوزیستان است. کایتریدیومیکوز یک بیماری قارچی است که عامل انقراض یک سوم از 120 گونه قورباغه‌ای است که از سال 1980 از بین رفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست