خرید آلفا هیدروکسی اسید

آلفا هیدروکسی اسید

آلفا هیدروکسی اسید یا اسیدهای هیدروکسی آلفا (AHAs)، یک کلاس از ترکیبات شیمیایی هستند که از یک اسید کربوکسیلیک جایگزین‌شده با یک گروه هیدروکسیل در کربن مجاور تشکیل شده است. این مواد ممکن است به صورت طبیعی یا مصنوعی باشند. این مواد به دلیل کاربرد AHAها در صنعت آرایشی کاملاً شناخته شده‌اند.

جهت استعلام قیمت آلفا هیدروکسی اسید صنعتی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

اغلب AHAها (Alpha hydroxy acid) در محصولاتی یافت می‌شوند که به کاهش چین و چروک کمک می‌کنند، خطوط عمیق و مشخص را نرم می‌کنند و باعث بهبود ظاهر و احساس کلی پوست می‌شوند. همچنین از آن‌ها به عنوان لایه‌بردار‌های شیمیایی استفاده می‌شود.

کاربردهای آرایشی آلفا هیدروکسی اسید (َAHA)

پوست انسان دارای دو مؤلفه اصلی است: اپیدرم آواسکولار و درم عروقی زیرین. برای اثربخشی هر ترکیب موضعی باید از لایه اپیدرم عبور کرده و به سلول‌های زنده داخل درم برسد. AHA‌ها گروهی از ترکیبات کربوکسیلیک آلی هستند. (َAHA) هایی که بیشتر در کاربردهای آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرند معمولاً شبیه به مواد موجود در محصولات غذایی از جمله گلیکولیک اسید (موجود در نیشکر)، لاکتیک اسید (موجود در شیر ترش)، مالیک اسید (موجود در سیب)، سیتریک اسید (موجود در مرکبات ) و تارتاریک اسید (موجود در شراب انگور).

منبع AHA ها در مواد آرایشی عمدتاً مصنوعی یا از تخمیر باکتری یا قارچ است. برای اینکه هر ترکیب موضعی از جمله AHA موثر باشد، باید در پوست نفوذ کند و در آن‌جا بتواند روی سلول‌های زنده اثر بگذارد. گلیکولیک اسید با کوچک‌ترین اندازه مولکولی، یک AHA است که بیشترین دسترسی زیستی را داشته و به راحتی در پوست نفوذ می‌کند.

خرید آلفا هیدروکسی اسید
خرید آلفا هیدروکسی اسید

فواید آلفا هیدروکسی اسید برای پوست

1-آلفا هیدروکسی اسیدها به لایه برداری کمک می کنند.

AHA در درجه اول برای لایه برداری از پوست شما استفاده می‌شود. در حقیقت، این پایه و اساس کلیه مزایای دیگر AHA است. لایه برداری به فرایندی گفته می‌شود که سلول‌های پوستی سطح از بین می‌روند. این به حذف سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند اما همچنین باعث ایجاد سلول‌های پوستی جدید می‌شود.

با افزایش سن، چرخه طبیعی سلول پوست شما کند می‌شود که می‌تواند سلول‌های مرده پوست را تجمع دهد. وقتی سلول‌های مرده زیاد باشند، می‌توانند جمع شوند و چهره شما را کسل و کدر نشان دهند. تجمع سلول‌های مرده پوست همچنین می‌تواند سایر مشکلات اساسی پوست را افزایش دهد، مانند:

 • چین و چروک
 • لکه‌های پیری
 • آکنه

هنوز هم، همه AHA ها قدرت لایه برداری یکسانی ندارند. میزان لایه برداری با توجه به نوع AHA شما استفاده می‌شود. به عنوان یک قاعده کلی، هرچه AHA موجود در یک محصول بیشتر باشد، اثرات لایه بردار آن قوی‌تر است.

2-آلفا هیدروکسی اسیدها به روشن شدن پوست کمک می‌کنند.

وقتی این اسیدها باعث لایه برداری از پوست شما می‌شوند، سلول‌های مرده پوست از بین می‌روند. پوست جدیدی که در زیر آن مشخص شده روشن‌تر و درخشان‌تر است. AHA با اسید گلیکولیک می‌تواند به تجمع سلول‌های پوستی کمک کند، در حالی که محصولات دارای اسید سیتریک می‌توانند پوست شما را حتی بیشتر روشن کنند.

3-آلفا هیدروکسی اسیدها به ارتقا تولید کلاژن کمک می‌کنند.

کلاژن یک فیبر غنی از پروتئین است که به لاغر و لطیف نگه داشتن پوست کمک می‌کند. با افزایش سن، این الیاف از بین می‌روند. آسیب خورشید ممکن است تخریب کلاژن را نیز تسریع کند. کلاژن خود در لایه میانی پوست (درم) است. وقتی لایه فوقانی (اپیدرم) برداشته شود، محصولاتی مانند AHA می‌توانند روی درم‌ها کار کنند. AHA‌ها ممکن است با از بین بردن فیبرهای قدیمی کلاژن، به تولید کلاژن کمک کنند تا جای جدیدی ایجاد شود.

4- به کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک‌ها کمک می‌کنند

AHA‌ها به دلیل اثرات ضد پیری شناخته شده‌اند و خطوط سطحی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. یک منبع معتبر در سال 2015 گزارش داد که از هر 10 داوطلب 9 نفر که در طی یک دوره سه هفته‌ای از AHA استفاده کرده اند، 9 مورد بهبود قابل توجهی در بافت پوست داشته است. به یاد داشته باشید که AHA فقط برای چین و چروک سطحی پوست است و نه چروک‌های عمیق‌تر. روش‌هایی مانند استفاده مجدد از لیزر  برای چین و چروک‌های عمیق کار می‌کنند.

5- جریان خون در پوست را تقویت می‌کنند.

AHA‌ها دارای خواص ضد التهابی هستند که می‌توانند به جریان خون در پوست و اصلاح رنگ پریدگی و کدر شدن کمک کند. جریان خون مناسب همچنین تضمین می‌کند که سلول‌های پوستی مواد مغذی لازم را از طریق گلبول‌های قرمز غنی از اکسیژن دریافت می‌کنند.

خرید آلفا هیدروکسی اسید
خرید آلفا هیدروکسی اسید

6-آلفا هیدروکسی اسیدها به حداقل رساندن و اصلاح تغییر رنگ کمک می‌کنند.

خطر ابتلا به تغییر رنگ پوست با افزایش سن افزایش می‌یابد. به عنوان مثال، ممکن است لکه‌های قهوه‌ای تخت که به لکه‌های پیری معروف هستند در نتیجه قرار گرفتن در معرض آفتاب ایجاد می‌شوند. آن‌ها تمایل دارند در مناطقی از بدن که بیشتر در معرض آفتاب هستند مانند سینه، دست‌ها و صورت ایجاد شوند. تغییر رنگ نیز ممکن است در نتیجه موارد زیر ایجاد شود:

 • ملاسما
 • هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب
 • جای جوش

AHA باعث گردش سلول‌های پوستی می‌شود. سلول‌های جدید پوست به طور مساوی رنگدانه‌ای می‌شوند. از نظر تئوری، استفاده طولانی مدت از AHA ها با تشویق سلول‌های پوستی قدیمی و تغییر رنگ یافته، ممکن است تغییر رنگ پوست را کاهش دهد. آکادمی پوست آمریکا گلیکولیک اسید را برای تغییر رنگ توصیه می‌کند.

7- آلفا هیدروکسی اسید به درمان و جلوگیری از آکنه کمک می‌کند.

ممکن است با بنزوئیل پراکسید و سایر مواد ضد آکنه برای لکه‌های پایدار آشنا باشید. AHA همچنین ممکن است به درمان و پیشگیری از بروز مجدد آکنه کمک کند. جوش‌های آکنه وقتی ایجاد می‌شوند که منافذ پوست شما با ترکیبی از سلول‌های مرده پوست، روغن (سبوم) و باکتری‌ها مسدود شده باشد. لایه برداری با AHA می‌تواند به شل شدن و رفع گرفتگی کمک کند. ادامه استفاده همچنین ممکن است از مسدود شدن در آینده جلوگیری کند.

AHA همچنین ممکن است اندازه منافذ بزرگ شده را که معمولاً در پوست مستعد آکنه دیده می‌شوند، کاهش دهد. گردش سلول‌های پوستی حاصل از لایه بردار گلیکولیک و اسیدهای لاکتیک حتی می‌تواند جای زخم‌های آکنه را کاهش دهد. برخی از محصولات آکنه همچنین حاوی AHA‌های دیگر مانند اسیدهای سیتریک و مالیک هستند که به تسکین پوست ملتهب کمک می‌کنند.

AHA فقط برای صورت شما نیست! شما می‌توانید از محصولات AHA در سایر مناطق مستعد آکنه، از جمله پشت و سینه خود استفاده کنید. طبق گفته محققان، ممکن است دو یا سه ماه طول بکشد تا شاهد بهبودهای قابل توجه آکنه باشید. صبور بودن در حالی که محصولات برای رفع آکنه با گذشت زمان کار می‌کنند مهم است. شما همچنین باید به طور مداوم از این محصولات استفاده کنید.

8- به افزایش جذب محصول کمک می‌کنند.

علاوه بر مزایای مشخص آن‌ها، آلفا هیدروکسی اسیدها باعث می‌شوند محصولات شما با افزایش جذب در پوست بهتر کار کنند. به عنوان مثال، اگر بیش از حد سلول‌های پوستی مرده دارید، مرطوب کننده روزانه شما بدون آبرسانی به سلول‌های جدید پوست در زیر آن می‌نشیند. AHA ها مانند اسید گلیکولیک می‌توانند این لایه از سلول‌های مرده پوست را بشکنند و به مرطوب کننده شما این امکان را می‌دهد تا سلول‌های جدید پوست شما را به طور موثر آبرسانی کند.

چه مقدار آلفا هیدروکسی اسید مورد نیاز است؟

به عنوان یک قاعده کلی، FDA محصولات آلفا هیدروکسی اسید را با غلظت آلفا هیدروکسی اسید کلی کمتر از 10 درصد توصیه می‌کند. این به جلوگیری از عوارض جانبی AHA کمک می‌کند. طبق گفته گروهی از محققان، شما نباید از محصولاتی که بیش از 15 درصد آلفا هیدروکسی اسید هستند استفاده کنید.

محصولات استفاده روزانه مانند سرم، تونرها و مرطوب کننده‌ها، حاوی غلظت آلفا هیدروکسی اسید کمتری هستند. به عنوان مثال، یک سرم یا یک تونر ممکن است 5 درصد غلظت AHA داشته باشد. از محصولات بسیار غلیظ، مانند لایه برداری از اسید گلیکولیک، برای کاهش خطر عوارض جانبی، کمتر استفاده می‌شود.

ایمنی استفاده از آلفا هیدروکسی اسید ها

معمولاً استفاده از آلفا هیدروکسی اسید (َAHA) در دوز توصیه شده به عنوان ماده آرایشی بهداشتی بر روی پوست بی‌خطر هستند. شایع‌ترین عوارض جانبی آن، سوزش خفیف پوست، قرمزی و پوسته‌پوسته‌شدن است. شدت آن معمولاً به pH و غلظت اسید مورد استفاده بستگی دارد.

لایه‌برداری‌های شیمیایی عوارض جانبی شدیدتری دارند از جمله تاول، سوزش و تغییر رنگ پوست، اگرچه معمولاً خفیف هستند و یک یا دو روز بعد از درمان از بین می‌روند. FDA همچنین به مصرف‌کنندگان هشدار داده است كه باید در هنگام استفاده از AHAها احتیاط لازم را داشته باشید. پس از یك تحقیق با حمایت از صنعت، متوجه شده‌اند كه AHAها می‌توانند حساسیت به نور خورشید را افزایش دهند.

اگر بدنبال لایه برداری قابل توجهی هستید، AHA‌ها می‌توانند محصولات مناسبی برای شما باشند. می‌توانید لایه برداری روزانه را با سرم‌ها، تونرها و کرم های حاوی AHA انتخاب کنید و یا یک الی دو بار در هفته درمان لایه برداری شدیدتری انجام دهید. AHA ها به دلیل تأثیرات قوی در بین محصولات زیبایی هستند که بیشترین تحقیق را دارند، اما مناسب همه نیستند.

اگر از قبل بیماری پوستی دارید، قبل از امتحان این نوع محصولات ابتدا با متخصص پوست خود صحبت کنید. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند بهترین AHA را برای نوع پوست و اهداف مراقبت از پوست تعیین کنید. AHA های بدون نسخه قبل از عرضه در بازار مجبور نیستند اثبات علمی داشته باشند. بنابراین محصولات را از تولیدکنندگانی که به آن‌ها اعتماد دارید خریداری کنید.

خرید آلفا هیدروکسی اسید

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

 

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • فرید عباسی

  سلام،
  اگر pH فرمول به 4 تنظیم شود ، آیا می توان از aristoflex AVC (آمونیوم آکریلوئیل دی متیل تاتورات) برای فرمولاسیون سرم های آلفا هیدروکسی اسید استفاده کرد؟
  همچنین ، آیا افزودن هر پایه برای افزایش pH باعث ایجاد اختلال در ژل می شود؟

  پاسخ
  • دکتر الهام استخری

   آریستوفلکس در pH 4.0 تقریباً ضخیم خواهد شد ، بنابراین با هیدروکسید سدیم رقیق ، pH را تا 5.0 افزایش دهید و تفاوت چشمگیری را مشاهده خواهید کرد. ژل شما خوب می شود.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست