کاربردر لاکتوبیونیک اسید

خرید لاکتوبیونیک اسید

لاکتوبیونیک اسید (LBA) یک اسید ضعیف‌ترتر و آبرسان‌تر است که در مقایسه با گلوکونولاکتون و سایر AHA‌ها، تحریک احتمالی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. اسید لاکتوبیونیک را از پیشگامان شیمی با بهترین قیمت رقابتی خریداری کنید. پیشگامان شیمی اسید لاکتوبیونیک را با بهترین کیفیت ارائه می‌کند. شما می‌توانید جهت خرید لاکتوبیونیک اسید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شماره‌های تماس : ۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲ – ۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷

 

لاکتوبیونیک اسید یک پلی هیدروکسی اسید است که اثرات مشابهی با آلفا هیدروکسی اسیدها مانند گلیکولیک اسید دارد، اما با تحریک کمتر. در صورتی که آنها را فقط با نام‌های اختصاریشان بشناسید، این یک PHA است که شبیه به یک AHA است—PHAها به نوعی زیرشاخه AHA هستند. اما زمانی که از اسید لاکتوبیونیک نسبت به سایر اسیدها استفاده می‌کنید، مزایای دیگری نیز وجود دارد. بنابراین، آیا می‌‌خواهید با لاکتوبیونیک اسید بیشتر آشنا شوید، آیا قصد خرید لاکتوبیونیک اسید را دارید؟ تا انتهای این محتوا ما را همراهی کنید.

لاکتوبیونیک اسید چیست؟

لاکتوبیونیک اسید شکل اکسید شده لاکتوز است که از شیر به دست می‌آید. از آنجایی که لاکتوبیونیک مولکولی بزرگتر از اسید گلیکولیک است، به پوست نفوذ نمی‌کند و بنابراین قوی تر و کمتر تحریک کننده است. این یک پلی هیدروکسی اسید است که تحریک کننده نیست و به عنوان یک مرطوب کننده عالی عمل می‌کند که به آبرسانی پوست و صاف نگه داشتن آن کمک می‌کند. مرطوب کننده‌ها رطوبت را از هوا یا پوست جذب و حفظ می‌کنند و سطح پوست را هیدراته نگه می‌دارند.

از آنجایی که اسید لاکتوبیونیک به خوبی به پوست نفوذ نمی‌کند، تنها لایه برداری را در سطح ایجاد می‌کند. “این باعث می‌شود آن را برای افرادی که پوست حساسی دارند و مستعد تحریک گاهی اوقات ناشی از AHA هستند، عالی می‌کند.” در ادامه به بررسی مزایای دقیقی از لاکتوبیونیک اسید و اینکه چگونه باید آن را در روتین مراقبت از پوست خود بگنجانیم، می‌پردازیم.

قیمت لاکتوبیونیک اسید

فواید لاکتوبیونیک اسید

از آنجاییی که لاکتوبیونیک اسید نوعی پلی هیدروکسی اسید (PHA) در مقایسه با AHA‌های سنتی کمتر تحریک کننده است. به جای ایجاد حساسیت، در واقع می‌تواند سد پوستی را تقویت کند، بنابراین آن‌ها را برای انواع پوست‌های حساس مناسب می‌کند. اسید لاکتوبیونیک همچنین دارای اثرات آنتی اکسیدانی بسیار خوبی است و مشخص شده است که از پیری زودرس جلوگیری می‌کند و آن‌ها را به یک ماده عالی برای پوست و برای تمام نیازهای پوست تبدیل می‌کند.

فواید پوستی لاکتوبیونیک اسید بسیار زیاد است. آن‌ها شامل اثرات استاندارد اسیدها هستند، اما برخی از آن‌ها منحصر به طبیعت ملایم اسید لاکتوبیونیک هستند. مزایای اصلی لاکتوبیونیک اسید برای پوست شامل موارد زیر می‌باشد که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

  • عملکرد سد پوست را بهبود می‌بخشد
  • ملایم و در عین حال موثر در لایه برداری
  • اتصال دهنده به آب و آبرسانی به پوست
  • ضد پیری با جلوگیری از تجزیه کلاژن و الاستین
  • به عنوان یک پری بیوتیک عمل می‌کند
  • آنتی اکسیدان
  • به نفوذ مواد کمک می‌کند. اثر رتینوئیدها و سایر مواد را تقویت می‌کند

لایه بردارها: از آنجایی که اسید لاکتوبیونیک یک PHA است، عملکرد آن لایه برداری ملایم و حذف خارجی‌ترین لایه سلول‌های مرده پوست روی پوست است، اما به دلیل اندازه بزرگترشان که نفوذ پوست را محدود می‌کند، ملایم‌تر از AHA‌ها در نظر گرفته می‌شود. لایه‌های کم‌عمق سطح پوست لایه‌برداری می‌شوند و آن را به گزینه‌ای عالی برای لایه‌برداری برای افرادی که پوست حساسی دارند تبدیل می‌کند.»

خرید عمده لاکتوبیونیک اسید

 

محافظت در برابر آسیب خورشید: یک بررسی در سال 2016 اشاره کرد که اسید لاکتوبیونیک “به عنوان عوامل کیلیت آنتی‌اکسیدانی عمل می‌کند، رادیکال‌های آزاد تولید شده توسط قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش را جذب می‌کند” و در نتیجه به محافظت در برابر آسیب بیشتر خورشید کمک می‌کند.

به اندازه کافی ملایم برای پوست‌های حساس: همانطور که در بالا اشاره کردیم، لاکتوبیونیک اسید یک لایه بردار ملایم است و آن را برای استفاده روزمره ایده‌آل می‌کند (به ویژه در میان افرادی که نمی‌توانند اسیدهای قوی‌تر مانند AHA‌ها را تحمل کنند).

روشن کردن پوست: به دلیل افزایش سرعت گردش سلولی برای جلوگیری از تجمع، ممکن است رنگ پوست روشن‌تری برای انواع پوست ایجاد کند.

لکه‌های تیره را محو می‌کند: اسید لاکتوبیونیک همچنین به کاهش جای زخم و هایپرپیگمانتاسیون کمک می‌کند.

به هیدراته شدن کمک می‌کند: اسید لاکتوبیونیک یک “عامل با قدرت مرطوب کننده‌گی بسیار بالا” است.

ضخامت پوست: تحقیقات نشان می‌دهد که اسیدهای هیدروکسی باعث افزایش ضخامت اپیدرم می‌شوند.

بررسی قدرت آبرسانی لاکتوبیونیک اسید

آبرسانی بیشتری نسبت به گلیسیرین دارد و به همین دلیل می‌تواند پوست را حجیم کند. لاکتوبیونیک اسید در مقایسه با اسید گلیکولیک دارای اندازه مولکولی و وزن بیشتری است (358.3 گرم در مول در مقابل 76.05 گرم در مول). پتانسیل اسید لاکتوبیونیک برای افزایش هیدراتاسیون به خواص مرطوب کننده گروه‌های هیدروکسیل متعدد (-OH) نسبت داده می‌شود که می‌توانند آب را جذب و پیوند هیدروژنی ایجاد کنند. با چسباندن یک مولکول قند اضافی، اسید لاکتوبیونیک حتی از شکل رایج دیگر PHA – گلوکونولاکتون – آبرسان و ملایم تر است. در مطالعه‌ای که در آن اسید لاکتوبیونیک را با سایر اسیدها و مرطوب کننده‌های معمول مقایسه کردند، اسید لاکتوبیونیک خواص مرطوب کنندگی بهتری نسبت به گلیسیرین نشان داد و گلوکونولاکتون را دو برابر کرد.

فروش لاکتوبیونیک اسید

 

سطح تحریک هیدروکسی اسیدها

در اینجا رتبه بندی قدرت AHA‌ها و PHA‌ها آمده است. گلیکولیک اسید در بین تمام AHA‌ها و PHA‌ها به دلیل اندازه مولکولی کوچکش موثرترین (اما تحریک کننده) AHA‌ها است. اما آیا برای پوست موثرترین است؟ پاسخ پیچیده تر از صحبت کردن با نفوذ پوست است.

به طور کلی، PHA‌ها مزایای استفاده روزانه بیشتری مانند هیدراتاسیون، آنتی اکسیدان و حمایت از سد پوستی را دارند. گلیکولیک اسید لایه بردار قوی‌تری است، اما برای افرادی که این ترکیب تحریک کننده است، باید به دنبال AHA‌های جایگزین (مانند اسید لاکتیک) یا PHA باشند.  سطح تحریک هیدروکسی اسیدها با توجه به اندازه مولکولی و pKa تعیین می‌شود.

اندازه مولکولی: هرچه اندازه بزرگتر باشد، نفوذ به پوست کندتر است و در نتیجه تحریک کمتری دارد.

مقدار pKa: pKa معیاری از قدرت اسید در محلول است. اسیدها pH ایده‌آل خود را دارند که در فرمولاسیون بهترین عملکرد را دارد. به طور کلی، یک محصول اسیدی زمانی بهترین عملکرد را دارد که PH فرمولاسیون با مقدار pKa مطابقت داشته باشد، به این معنی که 50٪ ترکیب به شکل اسیدی است و 50٪ دیگر به شکل نمک خنثی است. هنگامی که PH فرمولاسیون بالاتر از pKa اسید باشد، اسید کمتری به شکل اسید آزاد موجود است، که باعث می‌شود فرمولاسیون برای لایه برداری کمتر موثر باشد اما برای پوست‌های حساس نیز مناسب تر است.

بررسی قدرت لایه برداری لاکتوبیونیک اسید

PHA‌هایی مانند اسید لاکتوبیونیک مزایای بیشتری نسبت به لایه برداری دارند، به عنوان مثال آنتی اکسیدان و مرطوب کننده عالی بودند. یک مطالعه مقایسه‌ای بین اسید لاکتوبیونیک و اسید گلیکولیک نشان داد که اسید لاکتوبیونیک 6% در مقایسه با اسید گلیکولیک 6% عملکرد پوستی بهتری دارد و نسبت به اسید گلیکولیک تحریک پوستی و آسیب سدهای پوستی کمتری ایجاد می‌کند.

12 مطالعه مقایسه ای دیگر نشان می‌دهد که شکل دیگری از PHA – گلوکونولاکتون در مقایسه با اسید گلیکولیک از نظر فواید ضد پیری بعد از 12 هفته فقط کمی ضعیف‌تر است، اما نسبت به اسید گلیکولیک بسیار کمتر تحریک کننده (کمتر سوزش و سوزش) است. PHA‌ها که ملایم‌تر هستند، می‌توانند به راحتی با رتینوئیدها ترکیب شوند و آن‌ها را به گزینه بهتری در رژیم ضد پیری، مراقبت از پوست تبدیل می‌کند.

خرید لاکتوبیونیک اسید

خواص آنتی اکسیدانی لاکتوبیونیک اسید

خواص آنتی اکسیدانی لاکتوبیونیک اسید نیز وابسته به دوز است. مطالعه‌ای که روی ترکیبی از اسید لاکتوبیونیک (0.1٪ و 0.5٪) با روغن کلزا انجام شد، نشان داد که با غلظت بیشتر لاکتوبیونیک اسید، مقدار پراکسید (نشانه‌ای از ترشیدگی در روغن‌های غیر اشباع) کمتر است. لاکتوبیونیک اسید یک ماده با اثرات آنتی اکسیدانی قوی، فوق العاده آبرسان و لایه بردار ملایم است که برای انواع پوست و تمام مشکلات پوستی مناسب است.

مطالعات اثربخشی آن را در جلوگیری از اکسیداسیون لیپیدها و اکسیداسیون ترکیبات آلی، و همچنین محافظت در برابر اکسیداسیون بافت‌های پوست به دلیل توانایی کیلیت آهن، نشان داده‌اند، که آن را به یک مکمل عالی برای نیازهای روزانه آنتی اکسیدانی و برای افرادی که پوست‌های چرب/آکنه دارند تبدیل می‌کند.

آیا اسید لاکتوبیونیک یک آنتی اکسیدان قوی است؟

یکی دیگر از مزایای شگفت انگیزی که ممکن است در مورد اسید لاکتوبیونیک ندانید این است که یک آنتی اکسیدان موثر است. یکی از مکانیسم‌های شناخته شده اثر خواص آنتی‌اکسیدانی اسید لاکتوبیونیک، توانایی آن در مهار تولید رادیکال‌های هیدروکسیل (OH) در نتیجه عملکرد کلات‌کننده آهن است. عملکرد شلاته کننده‌های آهنی به عنوان آنتی اکسیدان با حذف گونه‌های فعال اکسیژن (ROS) و همچنین کاهش مقدار آهن موجود، در نتیجه کاهش مقدار رادیکال‌های OH می‌باشد. کافئیک اسید یکی دیگر از نمونه‌های رایج آنتی اکسیدانی است که یک شلاتور آهن نیز می‌باشد. (برای کسب اطلاعات بشتر به این لینک مراجعه کنید)

عوارض جانبی اسید لاکتوبیونیک

«مانند همه اسیدها، اسید لاکتوبیونیک می‌تواند برای پوست تحریک‌کننده باشد. اگر پوست خشک یا حساسی دارید، ممکن است برخی از فرمول‌ها خیلی قوی باشند». پیشنهاد می‌شود که از آن سه بار در هفته به عنوان یک آزمایش استفاده کنید تا ببینید پوست شما چقدر خوب (یا ضعیف) می‌تواند آن را تحمل کند، و از آنجا می‌توانید دوز مصرفی را بالا یا پایین ببرید. به طور کلی، فقط به تعداد دفعاتی که به نظر می‌رسد برای پوست شما به طور خاص مورد نیاز است، توجه کنید.

روش استفاده از لاکتوبیونیک اسید

شما می‌توانید لاکتوبیونیک اسید را در محصولات درمانی مانند اسکراب‌ها، سرم‌ها، لایه بردارها و ماسک‌ها پیدا کنید. تنها اقدامی که باید انجام دهید این است که پوست حساسی دارید. در مورد اینکه چه زمانی باید از آن استفاده کنید، باید گفت: “این باید روی پوست تمیز بعد از شستن، قبل از مرطوب کننده استفاده شود.” در مورد مخلوط کردن لایه بردارها، توصیه می‌شود از آن اجتناب کنید. همچنین، در استفاده از لایه بردار مکانیکی مانند برس‌های لایه بردار همراه با لایه برداری با لاکتوبیونیک اسید مراقب باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست