فروش نیترات زیرکونیوم

نیترات زیرکونیوم چیست؟

نیترات زیرکونیوم (Zirconium nitrate) یک نیترات فلزی بدون جابجایی ناپایدار با فرمول Zr(NO3)4 است. دارای نام‌های متفاوتی مانند نیترات زیرکنیوم یا زیرکونیم (IV) نیترات است.

سنتز نیترات زیرکونیوم:

شکل بی‌آب این ماده را می‌توان از واکنش تتراکلرید زیرکونیوم با دی‌نیتروژن پنتوکسید تهیه کرد.

ZrCl4 + 4 N2O5 → Zr(NO3)4 + 4ClNO2

این محصول را می‌توان با تصعید در خلاء تصفیه کرد. زیرکونیوم نیترات پنتاهیدرات Zr(NO3)4 .5H2O را می‌توان با حل کردن دی‌اکسید زیرکونیوم در اسید نیتریک تشکیل داده و سپس محلول را تبخیر کرد تا خشک شود. زیرکونیوم حتی در حضور سایر ناخالصی‌ها و دمای زیاد در برابر اسید نیتریک بسیار مقاوم است.

بنابراین زیرکونیم نیترات با حل کردن فلز زیرکونیم در اسید نیتریک ساخته نمی‌شود. زیرکونیوم پنتاهیدرات به راحتی در آب و الکل حل می‌شود و در آب اسیدی است. بلورهای پنتا هیدرات دارای ضریب شکست 1.6 است.

موارد مصرف نیترات زیرکونیوم در صنعت غذایی و آزمایشگاهی

نیترات زیرکونیوم به وسیله تعدادی از تأمین‌کنندگان مواد شیمیایی تولید می‌شود. این ماده به عنوان منبع زیرکونیم برای سایر نمک‌ها، به عنوان یک استاندارد آنالیزی یا به عنوان نگه‌دارنده مورد استفاده قرار می‌گیرد. نیترات زیرکونیم و نیترونیوم پنتا نیتراتو زیرکونات را می‌توان به عنوان پیش‌ماده رسوب بخار شیمیایی استفاده کرد زیرا آن‌ها ناپایدار هستند و برای تشکیل زیرکونیا بالاتر از 100 درجه سانتی‌گراد تجزیه می‌شوند.

نیترات زیرکونیوم در دمای 95 درجه سانتی‌گراد با فشار 0.2 میلی‌متر جیوه می‌تواند به عنوان دی اکسید زیرکونیوم روی سیلیکون با دمای 285 درجه سانتی‌گراد قرار گیرد. این مزیت را دارد که یک منبع واحد است، به این معنی که مجبور نیست با سایر مواد مانند اکسیژن مخلوط شود و در دمای نسبتاً کم تجزیه شود و سطح آن را با عناصر دیگر مانند هیدروژن یا فلوئور آلوده نمی‌کند. 

واکنش‌پذیری نیترات زیرکونیوم

در محلول آبی، یک باز مانند هیدروکسید آمونیوم باعث رسوب هیدروکسید زیرکونیوم می‌شود. زیرکونیوم نیترات می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور اسید لوئیس در شکل‌گیری واکنش‌های جانشینی عمل کند.

خرید نیترات زیرکونیوم

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست