خرید رتینیل پالمیتات

خرید رتینیل پالمیتات

شرکت پیشگامان شیمی وارد کننده و تأمین‌کننده برتر رتینیل پالمیتات از کشورهای آلمان و چین است. این شرکت به بهره‌گیری از سال‌ها تجربه در حوزه خرید و فروش مواد اولیه دارویی محصول رتینیل پالمیتات را با بالاترین خلوص وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و آنالیز محصول با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

رتینیل پالمیتات چیست؟

احتمالاً تا به حال در مورد فواید رتینول و رتینوئیدها شنیده‌اید. یکی از این مواد که ممکن است با آن آشنا نباشید رتینیل پالمیتات است. خرید رتینیل پالمیتات یک نوع رتینوئید است که در محصولات مراقبت از پوست به دلیل توانایی در بهبود علائم قابل مشاهده پیری، افزایش رنگدانه و حمایت از درمان آکنه استفاده می شود.

رتینوئیدها دسته‌ای از مواد هستند که فوایدی برای ظاهر پوست نشان داده‌اند. رتینوئیدها مانند رتینول یا Retinyl Palmitate در بدن به ویتامین A یا رتینوئیک اسید تبدیل می‌شوند. رتینوئیک اسید برای بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی مختلف در بدن مورد نیاز است. به طور خاص، در جنین‌زایی، تولید مثل، بینایی، رشد، التهاب، تمایز، تکثیر و آپوپتوز نقش دارد.

ویتامین A یا اسید رتینوئیک نیز برای بهبود ظاهر پوست استفاده می‌شود. مطالعات نشان داده‌اند که ویتامین A ممکن است به کاهش خطوط ریز، رنگدانه‌ها، لکه‌ها و بهبود گردش سلول‌های پوستی کمک کند. به همین دلیل است که محصولات رتینوئید بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای رتینیل پالمیتات چیست؟

به عنوان یک کلاس، رتینوئیدها به عنوان یکی از قوی‌ترین ترکیبات موضعی برای رفع علائم پیری و بهبود علائم آکنه شناخته شده‌اند.

کلاژن

Retinyl Palmitate با مکانیسم‌های مختلف ظاهر پوست شما را بهبود می‌بخشد. یکی از طریق مهار کلاژناز، که آنزیمی است که کلاژن را تجزیه می‌کند. با جلوگیری از تخریب کلاژن، ممکن است پوست سفت‌تر به نظر برسد و خطوط / چین و چروک‌ها کاهش یابد.

گردش سلولهای پوستی

رتینیل پالمیتات همچنین به دلیل توانایی خود در شروع افزایش تکثیر اپیدرم مورد مطالعه قرار گرفته است، به این معنی که ممکن است به رشد پوست کمک کند. پوست به طور معمول حدود 28 روز از اولین تشکیل سلول تا زمانی که آن سلول به طور طبیعی از بین می‌رود، طول می‌کشد. پیشنهاد شده است که رتینیل پالمیتات این روند را تا 14 تا 16 روز تسریع کند. این اثر با ضخیم شدن پوست و بهبود ظاهر سیری در پوست ارتباط دارد.

لایه‌برداری

علاوه بر این، رتینوئیدها با حمایت از ریزش طبیعی پوست، لایه‌برداری پوست را انجام می‌دهند. بالاترین لایه‌های پوست معمولاً از 14 لایه سلول‌های مرده متراکم تشکیل شده است. این سلول‌های مرده پوست سد محافظتی را تشکیل می‌دهند که از از دست رفتن رطوبت، رشد بیش از حد باکتری‌ها و آسیب جلوگیری می‌کند. با این حال، در برخی از افراد، ریختن این لایه ممکن است به بهبود رنگدانه و کاهش دفعات لکه کمک کند. استفاده از رتینیل پالمیتات موضعی به حذف برخی از این لایه‌های سطحی کمک می‌کند.

ترکیب بازسازی سریع سلول‌ها و لایه‌برداری ممکن است به بهبود ظاهر پیری پوست و کاهش لکه‌های تیره و لکه‌ها کمک کند. با گذشت زمان این اقدامات ممکن است ظاهر آکنه را بهبود بخشد، پوست را نرم کند، لکه‌های تیره را برطرف کرده و دید چین و چروک‌ها را کاهش دهد.

آنتی‌اکسیدان

در نهایت، رتینیل پالمیتات به عنوان یک آنتی‌اکسیدان عمل می‌کند تا آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد را محدود کند.آنتی‌اکسیدان‌ها از آسیب رادیکال‌های آزاد جلوگیری می‌کنند. رادیکال‌های آزاد با فرآیندی طبیعی در بدن به نام استرس اکسیداتیو تولید می‌شوند، اما عوامل محیطی مانند اشعه ماوراء بنفش، سیگار کشیدن، رژیم غذایی و آلودگی می‌تواند تعداد رادیکالهای آزاد را در بدن افزایش دهد.

این افزایش می‌تواند مضر باشد، زیرا رادیکال‌های آزاد با آسیب به سلول‌های بدن مرتبط هستند و مطالعات نشان می‌دهد که ممکن است با افزایش سن ارتباط داشته باشد. توانایی رتینیل پالمیتات برای عملکرد به عنوان یک آنتی‌اکسیدان ممکن است کمی محافظت بیشتری از پوست ایجاد کند.

هیپرپیگمانتاسیون

رتینوئیدها اغلب برای کاهش ظاهر رنگدانه‌ها استفاده می‌شوند. آن‌ها با سرعت بخشیدن به روند ریزش طبیعی پوست، پوست رنگدانه را از سطح خارج می‌کنند. آن‌ها همچنین ممکن است بر مولکول‌های مسئول رنگدانه در پوست، ملانوسیت‌ها تأثیر بگذارند و به ترتیب مرتب شدن رنگدانه‌ها در پوست را ممکن سازند.

نکته اصلی که هنگام استفاده از هر محصول رتینوئیدی باید به خاطر داشته باشید این است که باید از آن در کنار کرم ضد آفتاب استفاده کنید. این امر هنگام استفاده از رتینوئیدها برای هایپرپیگمانتاسیون بسیار مهم است، زیرا نور خورشید به ایجاد هایپرپیگمانتاسیون کمک می‌کند.

آکنه

در پوست‌های چرب، رتینوئیدها ممکن است به کاهش چربی اضافی ناشی از هورمون کمک کنند. همچنین ممکن است به کاهش انسداد منافذ و کاهش پاسخ التهابی کمک کند.

پیری

رتینوئیدها به طور گسترده‌ای برای کاهش علائم پیری روی پوست استفاده می‌شوند. در حالی که فرآیند پیری پوست بسیار پیچیده است و به عوامل ژنتیکی و محیطی بستگی دارد، نشان داده شده است که رتینیل پالمیتات و همتایان رتینوئید آن به کاهش خطوط و چین و چروک‌ها و همچنین بهبود بافت و سستی پوست کمک می‌کند.

پسوریازیس

برخی تحقیقات جدید نشان می‌دهد که رتینوئیدها مانند رتینیل پالمیتات ممکن است به درمان پسوریازیس کمک کند.

فرمول بندی: ترکیب مواد معدنی و رتینول
فروش رتینول

رتینیل پالمیتات چگونه ویتامین A را تشکیل می دهد؟

علاوه بر فروش رتینیل پالمیتات، خانواده رتینوئید شامل رتینول، رتینالدهید و اسید رتینوئیک و همچنین تعداد زیادی مشتقات مصنوعی است.

رتینوئیدهای مختلف عملکردها و مزایای کمی متفاوت دارند. تمام رتینوئیدها در بدن به اسید رتینوئیک تبدیل می‌شوند. رتینوئیک اسید اصلی ترین ماده‌ای است که تأثیر بیولوژیکی مستقیم روی پوست دارد. رتینوئیک اسید متابولیت ویتامین A است و مسئول بیشتر فواید بدن و پوست است.

رتینوئیک اسید در دسترس است به عنوان نسخه‌ای معروف به ترتینوئین یا رتین.با وجود اینکه رتینوئیک اسید فعال‌ترین رتینوئید بیولوژیکی است، رتینیل پالمیتات نیز از طریق بدن برای تولید رتینوئیک اسید پردازش می‌شود. تفاوت در این است که بدن قبل از استفاده باید رتینیل پالمیتات را به اسید رتینوئیک تبدیل کند. این امر قدرت آن را کاهش می‌دهد.

رتینیل پالمیتات ابتدا به رتین آلدهید تبدیل می‌شود. سپس، متابولیسم رتین آلدهید به اسید رتینوئیک تنها توسط کراتینوسیت‌ها در مرحله تمایز مناسب اتفاق می‌افتد و منجر به تحویل کنترل شده‌تری از رتینوئیک اسید و عوارض جانبی کمتر در مقایسه با ترتینوئین و سایر رتینوئیدهای مصنوعی می‌شود.مزایای ارائه شده توسط رتینیل پالمیتات در مورد تمام رتینوئیدهای موضعی نیز صدق می‌کند زیرا همه آن‌ها در بدن به اسید رتینوئیک تبدیل می‌شوند.

تفاوت بین رتینیل پالمیتات و رتینول چیست؟

رتینیل پالمیتات و رتینول هر دو رتینوئید هستند، به این معنی که در بدن به اسید رتینوئیک تبدیل می‌شوند. رتینول فقط باید یک مرحله تبدیل در بدن انجام دهد و قوی‌تر از رتینیل پالمیتات است.

اساساً، رتینیل پالمیتات باید بیشتر از رتینول در بدن برای تولید رتینوئیک اسید عمل کند. از آنجایی که رتینیل پالمیتات از قدرت کمتری برخوردار است، به عنوان شکل ملایم‌تری از رتینوئید در نظر گرفته می‌شود و ممکن است عوارض جانبی مشابهی که اغلب با رتینول همراه است ایجاد نکند. عوارض جانبی مانند خشکی، سوزش و قرمزی با استفاده از رتینوئید شایع است.

رتینیل پالمیتات از چه چیزی ساخته شده است؟

رتینیل پالمیتات استری از رتینول است که نام دیگر ویتامین A و اسید پالمیتیک، اسید چرب اشباع شده است.

آیا رتینیل پالمیتات گیاهخوار است؟

از آنجا که رتینیل پالمیتات از ویتامین A و پالمیتیک اسید ساخته شده است، دو ماده را باید در نظر گرفت.ویتامین A می‌تواند از منابع گیاهی و حیوانی گرفته شود.اسید پالمیتیک همچنین می تواند از منابع گیاهی و حیوانی گرفته شود اما معمولاً از منابع گیاهی گرفته می‌شود. اگر به دنبال یک محصول گیاهی هستید، مطمئن شوید که این محصول از منابع گیاهی استفاده می‌کند.

چه کسانی باید از رتینیل پالمیتات استفاده کنند؟از آنجا که رتینیل پالمیتات نسبت به چهار رتینوئید دیگر کمتر تحریک‌کننده است، برای کسانی که پوست حساسی دارند یا رتینوئیدهای قوی‌تر را به خوبی تحمل نمی‌کنند، یک گزینه عالی است.

قبل از استفاده از رتینیل پالمیتات چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟نکته مهم هنگام استفاده از رتینیل پالمیتات این است که همیشه قبل از استفاده با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید زیرا ویتامین A می تواند در سیستم تجمع کرده و از طریق پوست جذب شود. حتماً با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که مکمل ها و سایر داروهای مورد استفاده شما تداخل ندارند.

آیا رتینیل پالمیتات بی خطر است؟

سازمان غذا و داروی ایالات متحده استفاده از رتینیل پالمیتات برای چندین محصول بدون نسخه یا بدون نسخه را تایید کرده است.ایمنی رتینوئیدهای موضعی، از جمله رتینیل پالمیتات، در موارد متعددی توسط هیئت تخصصی بررسی محصولات آرایشی و گروهی مسئول ارزیابی ایمنی مراقبت از پوست و مواد آرایشی، مورد ارزیابی قرار گرفته است. در سال 1987، پانل داده‌های علمی موجود را ارزیابی کرد و نتیجه گرفت که آن‌ها به عنوان مواد آرایشی بی‌خطر هستند.

در سال 2005، هیئت اطلاعات جدید موجود را در نظر گرفت و نتیجه‌گیری فوق را مجدداً تأیید كرد. بار دیگر، در سال 2013، هیئت تخصصی CIR داده‌های جدید اضافی را بررسی کرد و تصمیم گرفت که داده‌ها برای بازکردن مجدد ارزیابی ایمنی کافی نیستند. نتیجه‌گیری “امن به عنوان مورد استفاده” در گزارش‌های قبلی تأیید شد.

این ارزیابی مجدد با مطالعه ای آغاز شد که نشان می‌داد رتینیل پالمیتات ممکن است با تومورهای موش ارتباط داشته باشد. این مطالعه توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده انجام شده است و رتینیل پالمیتات هنوز برای استفاده تأیید شده است.

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست