خرید پابا PABA

پابا چیست؟

پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید) همچنین به پارا ‌آمینوبنزوئیک اسید یا PABA معروف است زیرا کربن شماره 4 در حلقه بنزن به عنوان موقعیت پارا نیز شناخته می‌شود) یک ترکیب آلی با فرمول H2NC6H4CO2H است PABA). پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید) یک جامد سفید است، اگرچه نمونه‌های تجاری ممکن است خاکستری باشد.

جهت استعلام

قیمت پابا USP گرید

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

میزان انحلال پابا در آب بسیار کم است. این شامل یک حلقه بنزن است که با گروه‌های آمینه و کربوکسیل جایگزین شده است. این ترکیب به طور گسترده در دنیای طبیعی رخ می‌دهد.

خرید پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید)
خرید پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید)

تولید پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید):

در صنعت، پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید) عمدتاً از طریق دو مسیر تهیه می‌شود:

  1. کاهش 4-نیتروبنزوئیک اسید
  2. تخریب هافمن مونوآمید حاصل از ترفتالیک اسید

منابع غذایی PABA شامل جگر، مخمر آبجو، کلیه، ملاس، قارچ و غلات کامل است.

مزایای احتمالی پابا paba

در حالی که چندین مزیت پیشنهادی مکمل پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید) وجود دارد، مطالعات محدود این ادعاها را تأیید می‌کند.

ضد آفتاب

پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید) می‌تواند اشعه ماورا بنفش (UV) – به ویژه اشعه UVB را که با آفتاب سوختگی و آسیب DNA مرتبط است جذب کند. بنابراین از دهه 1940 یکی از عناصر اصلی در ضد آفتاب بود اما بعداً در برخی افراد با واکنش‌های آلرژیک پوستی ارتباط داشت.

از سال 2019، پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید) به طور کلی برای استفاده در ضد آفتاب توسط سازمان غذا و دارو (FDA) به عنوان امن و موثر شناخته نمی‌شود. این ماده گاهی در برخی از لوسیون‌ها و سایر محصولات موجود در بازار به عنوان مرطوب کننده، اغلب در ترکیب با آلوئه ورا یافت می‌شود و به ندرت در شامپوها، نرم کننده‌ها و رژ لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اختلالات مربوط به پوست

ادعا شده است که پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید) علاوه بر محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش، به مشکلات پوستی مربوط به سخت شدن، تجمع بافت و تغییر رنگ کمک می‌کند – اگرچه چگونگی بهبود ترکیب این شرایط هنوز نامشخص است. به عنوان مثال، PABA برای استفاده از آن در درمان بیماری پیرونی مورد بررسی قرار گرفته است که مشخصه آن تجمع پلاک‌های رشته‌ای در داخل آلت تناسلی مرد است.

یک مطالعه نشان داد که مصرف مکمل PABA پتاسیم در مقایسه با در افراد مبتلا به بیماری پیرونی در طی 12 ماه به طور قابل توجهی اندازه پلاک را کاهش می‌دهد. با این اوصاف، تحقیقات بیشتری لازم است، و در حال حاضر تصور می‌شود PABA برای درمان این بیماری بی‌اثر است.

پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید) همچنین به عنوان یک درمان احتمالی برای اسکلرودرمی، یک بیماری خودایمنی که باعث سخت شدن پوست و رسوبات فیبری در اندام‌ها می‌شود، مشخص شده است. یک مطالعه گذشته نگر در 467 فرد مبتلا به اسکلرودرمی نشان داد که 90٪ از کسانی که مکمل‌های PABA پتاسیم دریافت کرده‌اند، در مقایسه با 20٪ از گروه کنترل، نرم شدن پوست ملایم، متوسط ​​یا مشخص را تجربه کرده‌اند.

حتی در این صورت، این تنها مطالعه در این زمینه است و بیش از 30 سال پیش انجام شده است. تحقیقات دیگر حاکی از آن است که PABA تأثیری در سخت شدن پوست مرتبط با اسکلرودرمی ندارد، بنابراین تحقیقات بیشتری لازم است.

سرانجام، PABA غالباً به عنوان درمانی برای ویتیلیگو شناخته می‌شود، بیماری که با رنگ آمیزی و لکه های سفید روی پوست مشخص می‌شود. در حالی که برخی از افراد مبتلا به این اختلال ادعا می‌کنند که مکمل‌های PABA کمک می‌کنند، و مطالعات علمی محدود این ادعا را تأیید می‌کنند.

خرید پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید)
خرید پابا paba

مراقبت از مو

یکی از اولین کاربردهای مکمل پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید)، کمک به اصلاح رنگ موهای که به صورت زودرس خاکستری شده‌اند. امروزه نیز برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطالعات دهه‌های 1940 و 50 نشان داد که مصرف PABA در دوزهای روزانه از 200 میلی گرم تا 24 گرم منجر به تیره شدن مو و کمک به بازگشت موهای خاکستری به رنگ اصلی خود می‌شود.

لازم به ذکر است که، برخی از تحقیقات نشان داد که پس از قطع مصرف مکمل توسط شرکت کنندگان، موها دوباره خاکستری می‌شوند. بعلاوه، حتی اگر در مطالعات اولیه نشان داده شد که PABA موهای خاکستری را تیره می‌کند، این اثر اخیراً مورد مطالعه قرار نگرفته است. برخی از محققان نتیجه گرفتند که نباید PABA را به دلیل عوارض جانبی ناشناخته، فقط برای تیره شدن مو مصرف کرد.

کاربرد‌های پزشکی پابا 

نمک پتاسیم آن به عنوان دارویی در برابر اختلالات پوستی فیبروتیک، مانند بیماری پیرونی، تحت نام تجاری Potaba استفاده می‌شود. PABA همچنین گاهی اوقات به صورت قرص از طرف مبتلایان به سندرم روده تحریک‌پذیر برای درمان علائم مرتبط با دستگاه گوارش استفاده می‌شود.

خرید پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید)
خرید پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید)

ملاحظات ایمنی پابا 

پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید) عمدتاً غیر سمی است. مقدار متوسط کشنده PABA در سگ‌ها (خوراکی) 2 گرم در کیلوگرم است. واکنش‌های آلرژیک به PABA ممکن است رخ دهد.

استفاده تجاری و صنعتی PABA

PABA کاربردهای عمده‌ای را در بخش زیست‌پزشکی پیدا می‌کند. مصارف دیگر شامل تبدیل آن به رنگ‌های آزو مخصوص و مواد اتصال‌دهنده به یکدیگر است. PABA همچنین به عنوان سموم دفع آفات تخریب‌پذیر استفاده می‌شود، اگرچه به دلیل تکامل انواع جدید سموم دفع آفات، استفاده از آن در حال حاضر محدود است.

در گذشته، PABA به طور گسترده در ضد آفتاب‌ها به عنوان فیلتر UV استفاده می‌شد. PABA جاذب UVB است، به این معنی که می‌تواند طول موج‌های بین 290 تا 320 نانومتر را جذب کند. PABA یکی از اولین ترکیبات فعال مورد استفاده در ضد آفتاب بود.

اولین مطالعات داخل بدن بر روی موش‌ها نشان داد كه PABA آسیب UV را كاهش می‌دهد. علاوه بر این، نشان داده شده است که از تومورهای پوستی در جوندگان محافظت می‌کند. مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی در اوایل دهه 1980 نشان داد که PABA ممکن است خطر آسیب اشعه ماوراء بنفش سلولی را افزایش دهد.

براساس این مطالعات و همچنین مشکلات مربوط به آلرژی و تغییر رنگ لباس، استفاده از PABA به عنوان کرم ضد آفتاب از مزایای آن خارج شد.با این حال، مشتقات PABA محلول در آب مانند Padimate O در حال حاضر در برخی محصولات استفاده می‌شود.

ایمنی و اقدامات احتیاطی

برخی از افراد نسبت به ضد آفتاب‌های حاوی پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید) واکنش آلرژیک داشته و باعث ایجاد بثورات قرمز و خارش دار شده‌اند.امروزه PABA دیگر در ایالات متحده به ضد آفتاب اضافه نمی‌شود و بندرت در مواد آرایشی یافت می‌شود. برخی از افراد ممکن است به دوزهای بالاتر مکمل خوراکی PABA حساس باشند، اما تحقیقات انسانی لازم است.

مصرف مقادیر زیاد مکمل PABA برای کسانی که مشکلات کبدی و کلیوی دارند بی خطر نیست.حداقل شش مورد از آسیب حاد کبدی پس از استفاده از مکمل‌های PABA برای بیماری پیرونی گزارش شده است. با این حال، این عارضه جانبی ممکن است در مورد افراد فاقد شرایط زمینه‌ای که PABA مصرف می‌کنند اعمال نشود.

همچنین توجه به این نکته مهم است که PABA یک درمان ناکارآمد برای این بیماری است، بر اساس تحقیقات موجود.علاوه بر این، تصور می‌شود که PABA می‌تواند در کلیه‌ها تجمع یابد، اگرچه هیچ منبع علمی مربوط به این ادعا وجود ندارد. بنابراین، کسانی که دارای مشکلات کبدی یا کلیوی هستند، نباید PABA را بدون نظارت پزشکی مصرف کنند.

علاوه بر این، PABA ممکن است با سولفونامیدها (داروهای سولفا)، از جمله آنتی بیوتیک‌های خاص، تداخل داشته و اثربخشی آن‌ها را کاهش دهد. آنها نباید با هم مصرف شوند.سرانجام، ایمنی مکمل‌های PABA در کودکان و زنان باردار یا شیرده مشخص نیست.

به این جمعیت توصیه نمی‌شود PABA را به صورت خوراکی مصرف کنند، اما کاربرد موضعی این ترکیب احتمالاً بی‌خطر است. اگر از یک محصول آرایشی حاوی PABA استفاده می‌کنید و بثورات پوستی یا تحریک پوستی مشاهده کردید، استفاده از آن را قطع کنید.

مقدار مصرف

حداقل تحقیقات از استفاده یا فواید مکمل‌های خوراکی پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید) پشتیبانی می‌کند. به همین ترتیب، دوز توصیه شده یا استانداردی وجود ندارد. بیشتر مکمل‌های PABA موجود در بازار 500 میلی گرم در روز را توصیه می‌کنند اما از 100 میلی گرم تا بیش از 1000 میلی گرم را شامل می‌شوند.

با این حال، FDA مکمل‌ها را به همان سختی داروها تنظیم نمی‌کند. بنابراین، دوزها و مواد ذکر شده در مکمل PABA ممکن است با آنچه در بطری است مطابقت نداشته باشد. همیشه قبل از شروع استفاده از مکمل PABA با یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی صحبت کنید، به خصوص اینکه اثرات طولانی مدت این ترکیب به خوبی درک نشده است.

خرید پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید)
خرید پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید)

پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید)، همچنین به عنوان ویتامین B10 شناخته می‌شود، یک ترکیب آلی است که در برخی غذاها و مکمل‌ها یافت می‌شود. در گذشته، این ماده رایج در ضد آفتاب بود، زیرا باعث جلوگیری از اشعه UVB می‌شود. تحقیقات محدود همچنین نشان می‌دهد که مکمل‌های پابا (4-آمینوبنزوئیک اسید) ممکن است به تیره شدن موها کمک کرده و مشکلات پوستی را که شامل تجمع و سفت شدن بافت است، بهبود بخشد.

در حالی که کاربردهای موضعی و اکثر مکمل‌ها به طور کلی بی خطر تلقی می‌شوند، اما اثرات PABA کاملاً شناخته نشده است. دوزهای بالا ممکن است منجر به عوارض جانبی مضر شود.

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست