خرید لوامیزول هیدروکلراید

خرید لوامیزول هیدروکلراید 

لوامیزول هیدروکلراید نمک هیدروکلراید لوامیزول مشتق شده از ایمیدازوتیازول سنتزی با فعالیت‌های ضد کرم و تعدیل‌کننده سیستم ایمنی است. مواد تعدیل‌کننده سیستم ایمنی قادر به تنظیم یا تعدیل پاسخ‌های ایمنی هستند. همانطور که از این اصطلاح پیداست، تعدیل‌کننده‌های سیستم ایمنی ممکن است پاسخ ایمنی را تقویت یا سرکوب کنند، اگرچه این اصطلاح اغلب برای اشاره به موادی که پاسخ ایمنی را افزایش می‌دهند، استفاده می‌شود.

در حالت‌های سیستم ایمنی سرکوب شده، لوامیزول ممکن است عملکرد ایمنی بدن را با استفاده از:

1)تحریک تشکیل آنتی‌بادی

2) تحریک فعال‌سازی و تکثیر سلول

3) تقویت فاگوسیتوز مونوسیت و ماکروفاژ و کموتاکسی

4) افزایش تحرک، چسبندگی و کموتاکسی نوتروفیل‌ها بازگرداند.

خرید لوامیزول هیدروکلراید
خرید لوامیزول هیدروکلراید

لوامیزول هیدروکلراید چیست؟

لوامیزول هیدروکلراید یک ضد هلمینتیک مصنوعی متعلق به کلاس مشتقات ایمیدازوتیازول است که دارای فعالیت تعدیل سیستم ایمنی قوی است. از آن به طور گسترده‌ای در عمل‌های پوستی برای مدیریت درماتوزهای مختلف از عفونت‌هایی مانند زگیل و جذام گرفته تا درماتوزهای التهابی مانند لیکن پلان و بیماری بهجت استفاده می‌شود.

داروشناسی

لوامیزول، ایزومر فضایی تترامیزول، به راحتی در آب حل می‌شود و به سرعت از دستگاه گوارش روده جذب می‌شود. اوج غلظت آن در سطح خون بعد از 1.5 تا 4 ساعت به دست می‌آید. نیمه عمر حضور آن در پلاسما 16 ساعت است و به طور عمده در کبد متابولیزه می‌شود. معمولاً با دوز 150 میلی گرم در روز به مدت 2-4 روز در هفته تجویز می‌شود اما برای مدیریت بدخیمی‌ها یا نقص ایمنی دوز بالاتر یا رژیم‌های درمانی طولانی مدت توصیه می‌شود.

مکانیسم عمل لوامیزول هیدروکلراید

لوامیزول با فعالیت به عنوان یک آگونیست گیرنده استیل کولین نیکوتینی فعالیت ضد هلمینتیک خود را انجام می‌دهد. این ماده دارای طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های تنظیم کننده سیستم ایمنی است و عمدتا بر روی ماکروفاژها و لنفوسیت‌های T عمل می‌کند که عملکرد آن‌ها از جمله فاگوسیتوز، کموتاکسی، چسبندگی، کشتار درون سلولی، تشکیل روزت E، حساسیت به تاخیر در پوست و تکثیر ناشی از آنتی ژن را افزایش می‌دهد.

به نظر می‌رسد لوامیزول با تنظیم مجدد اینترلوکین-2، اینترلوکین -12 و اینترفرون-γ بر سلول‌های T helper-1 اثر ترجیحی دارد. همچنین نشان داده شده است که از مهار عملکرد عوامل مهارکننده سیستم ایمنی درون زا مانند سرکوبگر پاسخ ایمنی محلول استفاده می‌کند.

همانطور که توسط کاهش ایمونوگلوبولین G، ایمونوگلوبولین M و سطح پیچیده ایمنی در گردش خون نشان داده می‌شود، افزایش فعالیت سلول B توسط لوامیزول مهار می‌شود. این دارو دارای خواص ضد آنرژیک است که پاسخ‌های ایمنی افسرده را بازیابی می‌کند و فقط دارای اثرات حاشیه‌ای در افراد دارای توانایی ایمنی است.

خرید لوامیزول هیدروکلراید
خرید لوامیزول هیدروکلراید

لوامیزول هیدروکلراید در پوست

موارد استفاده مختلف درمانی از لوامیزول در عمل پوست در زیر بررسی می‌شود.

  • عفونت و آلودگی

سالک پوستی

سالک پوستی، ناشی از انگل‌های Leishmania spp.، به دلیل سیر بالینی طولانی و زخم‌های باقیمانده، باعث ایجاد بیماری قابل توجهی می‌شود. گزارش شده است که لوامیزول در مدیریت آن مؤثر و ایمن است. در یک مطالعه انجام شده، پاکسازی کامل ضایعات پوستی مزمن در 28 بیمار در طی 2 ماه از شروع لوامیزول، 150 میلی‌گرم دو بار در هفته بدون هیچ‌گونه عوارض جانبی قابل توجهی گزارش شد. نتایج مشابه دیگری توسط محققان گزارش شده است. اگرچه این نتایج دلگرم‌کننده است ولی مطالعات بیشتری لازم است.

عفونت‌های ویروس هرپس

لوامیزول در مدیریت تبخال لب و تبخال تناسلی مفید شناخته شده است. در یک آزمایش کنترل شده تصادفی، 33 بیمار مبتلا به هرپس لبیالیس یا هرپس تناسلی عود کننده به طور تصادفی برای دریافت لوامیزول (2.5 میلی‌گرم در کیلوگرم) یا دارونما در 2 روز متوالی در هفته و به مدت 26 هفته تقسیم شدند.

 هفت نفر (33٪) از 21 بیمار مبتلا به عفونت تناسلی عود کننده پاسخ کامل و 10 نفر (47٪) پاسخ جزئی به لوامیزول نشان دادند. شش نفر (50٪) از 12 بیمار مبتلا به تبخال لب، پاسخ کامل یا جزئی نشان دادند. لوامیزول به طور قابل توجهی کاهش مدت زمان و شدت حملات تبخال را نسبت به دارونما ایجاد می‌کند.

لوامیزول هیدروکلراید
لوامیزول هیدروکلراید

عفونت‌های قارچی سطحی

یک آزمایش تصادفی کنترل شده با دارونما بر روی 26 بیمار از درماتوفیتوز مزمن ناشی از تریکوفیتون روبروم پاسخ ایمونولوژیک با گریزئوفولین به علاوه لوامیزول به طور قابل توجهی قوی‌تر از گریزئوفولوین به علاوه دارونما نشان داد، اگرچه میزان درمان بالینی در هر دو گروه مشابه بود. همچنین مشخص شد که لوامیزول در بیماران مبتلا به نقص در ایمنی ناشی از واسطه سلولی، بهبودی کاندیدیازیس دهانی را تسریع می‌کند.

جذام

لوامیزول در القا ترشح سریع باکتری در جذام و در مدیریت واکنش‌های جذام به دلیل خاصیت تحریک کننده سیستم ایمنی مفید شناخته شده است. هنگامی که به عنوان کمکی با درمان چند دارویی تجویز می‌شود، بهبود باکتریولوژیکی به مراتب بالاتر از درمان با چند دارو به تنهایی است. در یک آزمایش کنترل شده با دارونما بر روی 20 بیمار از جذام لپروماتوز زیر قطبی، مشخص شد که لوامیزول که به مدت 1 سال به عنوان کمکی به شیمی درمانی افزوده است، از نظر آماری بهبود باکتریولوژیکی به مراتب بیشتری از شیمی درمانی دارد.

پدیکلوز

یک مطالعه آزمایشی، کنترل نشده و باز، شامل 28 بیمار مبتلا به کاپیت پدیکولوز تحت درمان با لوامیزول خوراکی (3.5 میلی گرم در کیلوگرم در روز) به مدت 10 روز بود. در روز یازدهم، معاینه دقیق مو نشان داد که 23 (85٪) بیمار به درمان پاسخ داده‌اند که 18 نفر (67٪) پاسخ کامل و 5 نفر (19٪) تا حدی پاسخ داده‌اند.

پیودرما

بهبود بالینی قابل توجهی در پیودرماهای مزمن با لوامیزول گزارش شده است و این به عامل تحریک‌کننده سلول T آن نسبت داده شده است.

ویروس نقص ایمنی انسانی

لوامیزول هیدروکلراید به دلیل فعالیت سیستم ایمنی و ضد ویروسی خود، در مدیریت بیماران HIV مثبت یا به عنوان مونوتراپی یا به عنوان کمکی با درمان ضد ویروسی مورد استفاده قرار گرفته است.

استفاده از آن قبل از انتقال بیمار به ایدز کامل توصیه شده است. در یک مطالعه، 50 کودک مبتلا به اچ آی وی که تحت درمان ضد رترو ویروسی نبودند فقط لوامیزول را با دوز2mg / kg / day  به مدت 3 روز در هفته و به مدت 24-52 هفته دریافت کردند. تعداد عفونت (275 در مقابل 455)، پیشرفت به ایدز (14٪ در مقابل 60٪) و تعداد مرگ (4 در مقابل 28) به طور قابل توجهی کمتر از گروه کنترل در یک دوره پیگیری 18 ماهه بود.

خرید لوامیزول هیدروکلراید
خرید لوامیزول هیدروکلراید

عوارض جانبی لوامیزول هیدروکلراید

لوامیزول هیدروکلراید یکی از داروهای رده C بارداری سازمان غذا و داروی ایالات متحده است و استفاده از آن در دوران شیردهی بی‌خطر محسوب می‌باشد. عوارض جانبی لوامیزول به طور کلی خفیف و زودگذر است و بندرت نیاز به قطع مصرف آن می‌شود.

عوارض جانبی شایع شامل علائم شکمی مانند حالت تهوع و گرفتگی شکم، سندرم آنفولانزا و آرترالژی است. با این حال گزارش‌هایی از آگرانولوسیتوز، لکوآنسفالوپاتی چند کانونی، آتاکسی، روان پریشی، میوپاتی، فوران لیکنوئید، زخم پا، واسکولیت نکروزان و پورپورای اصلاح شده وجود دارد. لوامیزول به دلیل افزایش اثرات سرخوشی دارو، به عنوان یک زننده کوکائین مورد استفاده قرار گرفته است. این امر منجر به تعداد زیادی موارد آگرانولوسیتوز در معتادان با استفاده از کوکائین تقلبی شده است.

لوامیزول هیدروکلراید یک تنظیم کننده سیستم ایمنی است که می‌تواند در تعداد زیادی از اختلالات پوستی استفاده شود. با این حال، نمی‌تواند جایگزین روش‌های درمانی خط اول شود زیرا بیشتر مطالعات در مورد اثربخشی آن دارای اندازه نمونه کوچکی است.

برای تعیین اثربخشی و مقایسه آن با درمان‌های ثابت شده، شواهد بیشتری از آزمایشات و مطالعات مورد-شاهدی در درماتوزهای مختلف لازم است. با این وجود، این داروی کم هزینه را می‌توان به عنوان داروی کمکی برای روش‌های تعیین شده استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست