فروش کالامین

کالامین چیست؟

کالامین، که به عنوان لوسیون نیز شناخته می‌شود، دارویی است که برای درمان خارش خفیف استفاده می‌شود.خارش ناشی از آفتاب‌سوختگی، نیش حشرات، پیچک سمی، بلوط سمی یا سایر شرایطی که باعث خارش خفیف پوست است. همچنین ممکن است به سوزش ناشی از خشک‌شدن پوست کمک کند.این ماده به عنوان کرم یا لوسیون روی پوست اعمال می‌شود.

عوارض جانبی ممکن است شامل تحریک پوست باشد. به نظر می‌رسد مصرف آن در دوران بارداری بی‌خطر است. این ترکیبی از اکسید روی و 5/0٪ اکسید آهن(Fe2O3) است.لوسیون با ترکیبات اضافی مانند فنول و هیدروکسید کلسیم تولید می‌شود.لوسیون (CALAMINE) تا سال 1500 قبل از میلاد مورد استفاده قرار گرفته است. این دارو در فهرست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی، ایمن‌ترین و مؤثرترین داروهای مورد نیاز در یک سیستم بهداشتی است.

خرید کالامین
خرید کالامین

کاربردهای پزشکی کالامین:

این ماده برای درمان خارش استفاده می‌شود.شامل آفتاب‌سوختگی، نیش حشرات یا سایر شرایط خفیف پوست است.FDA در بیانیه مطبوعاتی سال 1992، سازمان غذا و داروی آمریكا اعلام كرد كه هیچ مدرکی ارائه نشده است كه نشان دهد کالامین برای درمان سوزش گزش حشرات یا نیش‌ها و یا بثورات ناشی از پیچك سمی، بلوط سمی یا سموم مؤثر است.

در یک سند در تاریخ 2 سپتامبر سال 2008، سازمان غذا و داروی ایالات متحده توصیه كرد كه برخی از محصولات موضعی بدون نسخه مانند کالامین را برای جذب ترشحات پوست ناشی از گیاهان سمی مانند پیچك سمی، بلوط سمی، سماق سمی و… استفاده كنید.

لوسیون کالامین، شرایط پوستی که می‌توان برای آن استفاده کرد و نحوه استفاده از آن

کالامین و گیاه سمی

سازمان غذا و دارو (FDA) توصیه می‌کند از داروهای موضعی OTC مانند کالامین برای تسکین خارش ناشی از گیاهان سمی مانند پیچک سمی، سماق سمی و بلوط سمی استفاده کنید.طبق گفته محققان، لوسیون کالامین علاوه بر تسکین خارش و ناراحتی ناشی از این گیاهان، می‌تواند به خشک شدن ترشحات و خروج آن تحریکات پوستی کمک کند

کرم کالامیـن دی محتوی دو ماده مؤثر کالامیـن و دیفن هیدرامین هیدروکلراید (آنتی‌هیستامین و بی‌حس‌کننده موضعی) می‌باشد.برای تسکین درد یا خارش ناشی از این گیاهان، در همان سند یک کمپرس آب سرد و یک لایه از کورتیکواستروئیدهای موضعی توصیه می‌شود.

کالامین و اشکال گزش

برای رفع واکنش‌های خفیف در برابر گزش و نیش، محققان پیشنهاد می‌کنند روزانه چندین بار از این لوسیون در ناحیه استفاده کنید. این کار را می‌توان تا زمانی که علائم گزش یا نیش از بین رفت، انجام داد.

به عنوان گزینه‌های جایگزین برای لوسیون کالامیـن، می‌توانید از خمیر جوش‌شیرین یا پماد 5 تا 1 درصد هیدروکورتیزون استفاده کنید.اگر درمان‌های موضعی مؤثر نیستند، آنتی‌هیستامین‌های مانند بنادریل مصرف کنید.

کالامین و آبله مرغان

طبق منبع معتبر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، لوسیون کالامین می‌تواند به تسکین علائم آبله مرغان کمک کرده و از عفونت‌های پوستی پیشگیری کند.برای کمک به تسکین خارش آبله مرغان، CDC توصیه می‌کند که یک حمام خنک همراه با جوش شیرین یا بلغور جو دوسر کلوئیدی اضافه کنید و سپس از لوسیون کالامین استفاده کنید.

کالامین و زونا

داروهای ضد ویروسی مانند آسیکلوویر و فامسیکلوویر می‌توانند به کوتاه شدن طول و شدت زونا کمک کنند. همراه با این داروها، CDC پیشنهاد می‌کند از لوسیون کالامین و سایر اقدامات مراقبت از خود برای کمک به درد و خارش استفاده کنید، مانند:

 • کمپرس مرطوب
 • وان حمام کلوئیدی
 • مسکن ها

خارش شناگر و کالامین

اگر در آبهایی که به انگل‌های خاص آلوده شده‌اند شناور شوید یا شنا کنید، می‌توانید بثورات پوستی به نام خارش شناگر ایجاد کند. طبق NYC Health، در صورت خراشیدن خطر ابتلا به عفونت را دارید. بنابراین، برای کمک به به حداقل رساندن خارش، آن‌ها توصیه می‌کنند از موارد زیر استفاده شود:

 • لوسیون کالامین
 • کرم های کورتیکواستروئید
 • وان حمام کلوئیدی

کالامین و گال

برای تسکین خارش ناشی از گال، یک بیماری پوستی ناشی از کنه کوچک، ممکن است با استفاده از این لوسیون و خیساندن در حمام خنک، تسکین پیدا کنید. به خاطر داشته باشید، لوسیون کالامین فقط علائم گال را درمان می‌کند، باعث از بین رفتن کنه‌ها یا تخم‌های آن‌ها نمی‌شود.

اگر خارش بسیار بد است، از پزشک خود در مورد مصرف آنتی هیستامین خوراکی سوال کنید.

در اینجا مراحل مهم دیگری وجود دارد که باید هنگام درمان گال انجام دهید:

 • لباس‌ها، حوله‌ها و ملافه‌ها را در آب گرم بشویید.
 • وسایل شسته شده را در دمای 140 درجه فارنهایت یا بالاتر خشک کنید.
 • فرش و مبلمان و اثاثیه داخلی را در خلا قرار دهید.

نیش جرب خرمن و کالامین

جرب خرمن کنه‌هایی هستند که از پوست انسان تغذیه می‌کنند. آن‌ها باعث تحریک پوست، جوش و خارش می‌شوند. اگر فکر می‌کنید توسط این نوع کنه گزیده شده اید، محل گزش را با آب و صابون بشویید و سپس مقداری لوسیون کالامین استفاده کنید تا خارش را تسکین دهد.

روش های دیگر برای تسکین خارش می‌تواند شامل کمپرس خنک یا کرم ضد خارش OTC باشد. خراشیدن محل نیش‌ها می‌تواند منجر به عفونت شود.

خرید کالامین

کالامین و سوختگی جزئی

ممکن است برای بسیاری از تحریکات پوستی، از جمله سوختگی جزئی، تسکین موضعی ایجاد کند.

کالامین و آکنه

لوسیون آن حاوی ماده فعال اکسید روی است که هم خاصیت ضد عفونی کننده ملایم و هم تقویت کننده منافذ و یا قابض دارد. این ممکن است به درمان آکنه کمک کند.

آیا لوسیون کالامین یک درمان موثر و بی‌خطر برای آکنه است؟

آکنه هنگامی رخ می‌دهد که سلول‌های مرده پوست و چربی اضافی یا سبوم در داخل منافذ جمع شده و باکتری‌ها را در اعماق پوست به دام بیندازد. باکتری‌های محبوس شده باعث التهاب و ایجاد جوش می‌شوند.

لوسیون کالامین دارای چندین ویژگی است که ممکن است به کاهش آکنه کمک کند. این شامل:

خواص ضد عفونی کننده ملایم:

ضد عفونی کننده‌ها موادی هستند که به جلوگیری از رشد باکتری‌ها و سایر عوامل بیماری زا کمک می‌کنند. خواص ضد عفونی کننده ملایم کالامین نشان می‌دهد که می‌تواند به جلوگیری از رشد باکتری‌های ایجاد کننده آکنه کمک کند. با این حال، هیچ تحقیقی برای تأیید این موضوع وجود ندارد.

خواص قابض ملایم:

مواد قابض مواد شیمیایی هستند که بافت‌های بدن را منقبض می‌کنند، مانند منافذ پوست. کوچک شدن منافذ می‌تواند به جلوگیری از تجمع بقایای پوست و سبوم بیش از حد کمک کند.

خواص ضد التهابی:

سازمان بهداشت جهانی (WHO) لوسیون کالامین را به عنوان دارویی ضد التهاب یا ضد خارش ذکر کرده است. خواص ضد التهابی کالامین ممکن است به کاهش التهابی که افراد با آکنه مرتبط می‌کنند کمک کند.با این حال، مواد شیمیایی قابض موجود در لوسیون کالامین می‌تواند پوست را تحریک کرده و باعث خشکی شود.

طبق آکادمی پوست آمریکا (AAD)، خشکی پوست می‌تواند باعث بدتر شدن آکنه شود. AAD توصیه می‌کند هنگام درمان آکنه از استفاده از داروهای قابض جلوگیری کند.

نحوه استفاده از لوسیون کالامین

این لوسیون فقط برای مصارف خارجی در نظر گرفته شده است.می‌توانید از لوسیون کالامین برای کودکان استفاده کنید، اما حتماً آن را با خیال راحت نگهداری کنید و در صورت عدم استفاده، آنها را از کودکان دور نگه دارید.

اگر در چشم، دهان یا سایر نواحی غیر توصیه شده لوسیون کالامین مشاهده کردید، با مقدار زیادی آب شستشو دهید. در صورت بلعیدن، به یک مرکز کنترل سم بروید.

توصیه هایی برای استفاده

 • قبل از استفاده، بطری را به خوبی تکان دهید.
 • یک پنبه یا یک اپلیکاتور مشابه را با لوسیون مرطوب کنید.
 • با پنبه روی محل آسیب دیده پوست لوسیون بزنید.
 • بگذارید لوسیون روی پوست خشک شود.
 • هر زمان که لازم است تکرار کنید.

عوارض جانبی لوسیون کالامین

عوارض جانبی بسیار کمی در ارتباط با این لوسیون وجود دارد. با این حال، اگر احساس تحریک پوستی کردید، استفاده از آن را متوقف کنید و در مورد داروی جایگزین با پزشک خود صحبت کنید.

خرید کالامین

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

در صورت استفاده از لوسیون کالامین، در موارد زیر به پزشک مراجعه کنید:

 • وضعیت شما بدتر می‌شود
 • علائم شما بیش از 7 روز طول می‌کشد
 • علائم شما برطرف می‌شود اما پس از چند روز برمی‌گردد
 • اگر واکنش آلرژیک جدی دارید – که نادر است – مانند کهیر و تورم صورت، زبان یا گلو، سریعاً به دنبال کمک پزشکی باشید.
 • در صورت بلعیدن لوسیون کالامین، بلافاصله با مرکز کنترل سم تماس بگیرید.

لوسیون کالامین از چه ساخته شده است؟

ماده فعال موجود در لوسیون کالامین ترکیبی از اکسید روی و 0.5٪ اکسید آهن (آهن) است. اکسید آهن به آن رنگ صورتی مشخص می‌بخشد. لوسیون کالامین همچنین به طور معمول شامل مواد غیرفعال مانند موارد زیر است:

 • آب خالص
 • گلیسرین
 • کلسیم هیدروکسید
 • ماگمای بنتونیت

لوسیون آن به عنوان یک داروی عمومی بدون نسخه در دسترس است. این منبع در فهرست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی با داروی ضد التهاب و ضد خارش به همراه:

 • بتامتازون
 • هیدروکورتیزون
 • پردنیزولون
خرید کالامین
خرید کالامین

فروش کالامین

کالامین یک داروی موضعی OTC است که به طور گسترده در دسترس است و می‌تواند به تسکین خارش ناشی از تحریکات پوستی جزئی کمک کند. همچنین می‌تواند به خشک شدن و رطوبت ناشی از واکنش به گیاهان سمی مانند بلوط سمی، پیچک سمی یا سماق سمی کمک کند.

لوسیون درمانی نیست، اما می‌تواند به تسکین علائم کمک کند. فقط باید از خارج و به صورت موضعی استفاده شود و عوارض جانبی بسیار کمی دارد.اگر به طور تصادفی بلعیده شد، با مرکز کنترل سم تماس بگیرید یا سریعاً به یک مرکز درمانی مراجعه کنید. این ماده اولیه دارویی در بسته‌بندی‌های 25 کیلوگرمی عرضه می‌شود.جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این محصول با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست