خرید اپیناستین هیدروکلراید

خرید اپیناستین هیدروکلراید

پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی اپیناستین هیدروکلراید را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند.

تب یونجه در اثر آلرژی به گرده ایجاد می‌شود. علائم تب یونجه به دلیل واکنش سیستم ایمنی بدن شما به گرده است. سلول‌های موجود در پوشش چشم شما ماده شیمیایی به نام هیستامین را آزاد می‌کنند که باعث التهاب چشم (ورم ملتحمه) می‌شود.

به تب یونجه ملتحمه آلرژیک فصلی نیز گفته می‌شود زیرا علائم هر ساله در یک زمان یا در یک فصل مشخص اتفاق می‌افتند. علائم معمول ملتحمه آلرژیک فصلی، قرمزی، خارش و آبریزش چشم است. قطره‌های حاوی اپیناستین هیدروکلراید با مهار عملکرد هیستامین در سلول‌های سطح چشم شما این علائم را تسکین می‌دهند.

اپیناستین هیدروکلراید چیست؟

محلول چشم پزشکی اپیناستین هیدروکلراید 0.05٪ یک محلول ایزوتونیک استریل، بی‌رنگ و استریل است که حاوی HCl اپی آناستین، آنتی‌هیستامین و مهارکننده آزاد شدن هیستامین از ماست سل برای تجویز موضعی چشم است. اپیناستین هیدروکلراید با فرمول ساختاری زیر نشان داده شده است:

خرید اپیناستین هیدروکلراید
خرید اپیناستین هیدروکلراید

اثرات جانبی

از آنجا که مطالعات بالینی تحت شرایط کاملاً متفاوتی انجام می‌شود، نمی‌توان نرخ واکنش‌های جانبی مشاهده شده در مطالعات بالینی یک دارو را مستقیماً با میزان مطالعات بالینی داروی دیگر مقایسه کرد و ممکن است منعکس کننده میزان مشاهده شده در عمل نباشد. بیشترین واکنش‌های جانبی چشمی که در تقریباً 1 تا 10٪ بیماران مشاهده می شود احساس سوزش در چشم، فولیکولوز، پرخونی و خارش بود.

جهت تهیه مواد اولیه دارویی، روی خرید مواد اولیه دارویی کلیک کنید.

عوارض جانبی غیر چشمی که اغلب گزارش می‌شود، عفونت (علائم سرماخوردگی و عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی) است که تقریباً در 10٪ بیماران دیده می‌شود و سردرد، رینیت، سینوزیت، افزایش سرفه و فارنژیت که تقریباً در 1 تا 3٪ بیماران دیده می‌شود. برخی از این واکنش‌ها مشابه بیماری زمینه‌ای مورد مطالعه بود.

خرید اپیناستین هیدروکلراید
خرید اپیناستین هیدروکلراید

آیا قطره‌های چشمی اپیناستین هیدروکلراید می‌تواند مشکلی ایجاد کند؟

همراه با اثرات مفید آن‌ها، اکثر داروها می‌توانند عوارض جانبی ناخواسته ایجاد کنند، هرچند همه آن ها را تجربه نمی‌کنند. جدول زیر متداول ترین موارد مرتبط با قطره چشمی اپیناستین هیدروکلراید است.

عوارض جانبی شایع اپی استین (این موارد از هر 10 نفر کمتر از 1 نفر را تحت تأثیر قرار می‌دهد) در صورت تجربه چنین کاری چه می‌توانم انجام دهم؟
تاری دید، ناراحتی چشم (مانند سوزش یا سوزش) این‌ها معمولاً ظرف چند دقیقه پس از استفاده از قطره ها از بین می‌روند. رانندگی نکنید و از ابزار یا ماشین استفاده نکنید مگر اینکه دید شما واضح باشد.

مکانیسم عمل

اپیناستین هیدروکلراید یک آنتاگونیست موضعی فعال، گیرنده مستقیم H1 و یک بازدارنده آزاد سازی هیستامین از ماست سل است. اپیناستین برای گیرنده H1 هیستامین انتخابی است و میل به گیرنده H2 هیستامین دارد. اپیناستین همچنین تمایل به گیرنده های α1، α2- و 5-HT2 دارد.

خرید اپیناستین هیدروکلراید
خرید اپیناستین هیدروکلراید

فارماکوسینتیک

چهارده نفر با التهاب ملتحمه آلرژیک، یک قطره محلول چشم پزشکی اپیناستین هیدروکلراید دو بار در روز و به مدت هفت روز دریافت کردند. در روز هفت، میانگین حداکثر غلظت های پلاسما اپیناستین 0.014 ± 0.04 ng / ml پس از حدود دو ساعت که نشان دهنده قرار گرفتن در معرض سیستمیک کم است، به دست آمد.

اپیناستین 64٪ به پروتئین های پلاسما متصل است. کل ترخیص دارو تقریباً 56 لیتر در ساعت است و نیمه عمر حذف نهایی پلاسما حدود 12 ساعت است. اپیناستین عمدتا بدون تغییر دفع می‌شود. حدود 55٪ دوز داخل وریدی بدون تغییر در ادرار و حدود 30٪ از آن از طریق مدفوع دفع می‌شود. کمتر از 10٪ متابولیزه می‌شود. حذف کلیه عمدتا از طریق ترشح فعال توبولی انجام می‌شود.

مطالعات بالینی

در مطالعات بالینی با استفاده از دو مدل مختلف نشان داده شده است که 0/5 درصد اپیناستین هیدروکلراید  برای بهبود خارش چشمی نسبت به وسیله نقلیه در بهبود خارش چشمی برتری دارد:

(1) چالش آنتی ژن ملتحمه (CAC) که در آن بیماران دوز داده می‌شوند و سپس آنتی ژن تزریق شده به فورنکس ملتحمه تحتانی دریافت می‌کنند.

(2) مطالعات میدانی محیطی که بیماران در فصل آلرژی در زیستگاه طبیعی آن ها دوز گرفته و مورد ارزیابی قرار گرفتند.

نتایج نشان داد که یک شروع سریع عمل برای اپیناستین  HCl 0.05٪ در عرض 3 تا 5 دقیقه پس از چالش آنتی ژن ملتحمه است. مدت زمان اثر 8 ساعت نشان داده شد، و یک رژیم دو بار در روز مناسب است. این رژیم دوزدار بدون شواهد تاكیفیلاكسی تا 8 هفته ایمن و موثر بود.

موارد احتیاط

قبل از استفاده از اپیناستین هیدروکلراید، اگر به آن آلرژی دارید یا اگر آلرژی دیگری دارید به پزشک یا داروساز خود بگویید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد، که می‌تواند باعث واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

قبل از استفاده از این دارو، سابقه پزشکی خود را به پزشک یا داروساز خود بگویید. اگر از لنز استفاده می‌کنید، هنگام استفاده از لنزهای تماسی در صورت قرمز یا تحریک شدن چشم، با پزشک خود مشورت کنید.

این دارو ممکن است پس از استفاده از آن باعث تاری دید موقتی شود. تا زمانی که مطمئن نشوید می‌توانید چنین فعالیت هایی را با خیال راحت انجام دهید، رانندگی نکنید، از ماشین آلات استفاده نکنید یا فعالیتی را که نیاز به دید واضح دارد انجام دهید. این دارو باید فقط در مواردی که به وضوح در دوران بارداری مورد نیاز است استفاده شود.

خرید اپیناستین هیدروکلراید
خرید اپیناستین هیدروکلراید

استفاده همزمان از لنزهای تماسی

به بیماران باید توصیه شود در صورت قرمز بودن چشم خود از لنز استفاده نکنند. باید به بیماران توصیه شود که از اپیناستین HCl نباید برای درمان تحریک مربوط به لنزهای تماسی استفاده شود. همچنین به بیماران باید توصیه شود که لنزهای تماسی را قبل از تزریق HCl اپیناستین بردارند.

ماده نگهدارنده موجود در محلول چشم پزشکی اپیناستین هیدروکلراید، بنزالکونیوم کلراید، ممکن است توسط لنزهای تماسی نرم جذب شود. ممکن است 10 دقیقه بعد از تجویز اپیناستین هیدروکلراید از لنزها استفاده کنید. اگر علائم دیگری را احساس کردید که فکر می‌کنید به دلیل قطره قطره باشد، برای مشاوره بیشتر با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

تداخلات دارویی

پزشک یا داروساز شما ممکن است از قبل در مورد هرگونه تداخل دارویی احتمالی آگاه بوده و شما را برای آن‌ها تحت نظر داشته باشد. قبل از اینکه ابتدا با آن‌ها مشورت کنید، دوز دارو را شروع، متوقف یا تغییر ندهید. قبل از استفاده از این دارو، تمام داروهای تجویز شده و بدون نسخه / گیاهی را که ممکن است استفاده کنید، به خصوص: سایر داروهای چشم، به پزشک یا داروساز خود بگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست