انروفلوکساسین

انروفلوکساسین (Enrofloxacin) یک آنتی‌بیوتیک با طیف گسترده مجاز برای استفاده در خرگوش‌ها است و به نظر نمی‌رسد حتی در صورت استفاده در دوره‌های طولانی باعث مشکلات گوارشی شود.این ماده یک آنتی‌بیوتیک فلوروکینولون است.

انروفلوکساسین در حال حاضر توسط FDA برای معالجه حیوانات خانگی و حیوانات اهلی در ایالات متحده تأیید شده است. در سپتامبر 2005، FDA تصویب Baytril برای استفاده در آب برای درمان گله‌های مرغ را پس گرفت، زیرا این عمل به منظور ترویج تکامل سویه‌های مقاوم به فلوروکینولون باکتری Campylobacter، یک پاتوژن انسانی ذکر شد.این ماده دارای فرمول مولکولی C19H22FN3O3 است.

تاریخچه انروفلوکساسین:

انروفلوکساسین برای اولین‌بار در سال 1980 توسط محققان بایر Grohe و Peterson ساخته شد، منحصراً برای استفاده در داروهای دامپزشکی ساخته شده است. در سال 1988 معرفی شده به بازار، این مهم‌ترین quinolone برای درمان عفونت‌های باکتریایی در حیوانات در سراسر جهان شده است.

انروفلوکساسین

کاربردها و ویژگی‌های انروفلوکساسین:

این ماده ضد باکتری است. فعالیت ضد باکتریایی آنروفلوکساسین وابسته به غلظت است و مرگ سلولی باکتری‌های مستعد در طی 30-20 دقیقه از قرار گرفتن در معرض رخ می‌دهد.

Enrofloxacin اثر پس از آنتی‌بیوتیکی قابل توجهی برای هر دو باکتری گرم منفی و گرم مثبت نشان داده است و در هر دو مرحله ثابت و رشد تکثیر باکتری‌ها فعال است.

آنروفلوکساسین ممکن است یک گزینه درمانی مناسب برای سودوموناس آئروژینوزا، کلبسیلا باشد. فلوئوروکینولون‌هایی مانند سیپروفلوکساسین به طور گسترده‌ای در درمان بیماری‌های انسانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آنروفلوکساسین یک ماده شیمی‌درمانی مصنوعی از کلاس مشتقات اسید کربوکسیلیک فلوروکینولون است. این فعالیت ضد باکتریایی در برابر طیف گسترده‌ای از باکتری‌های گرم منفی و گرم مثبت دارد. مکانیسم عملکرد آن کاملاً درک نشده است، اما اعتقاد بر این است که با مهار ژیراز DNA باکتریایی (یک توپوایزومراز نوع II) عمل می‌کند و از این طریق مانع از ابررسانی DNA و سنتز DNA می‌شود. این ماده ضد باکتری است.

فـروش انروفلوکساسین:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

برچسب:

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست