انروفلوکساسین

انروفلوکساسین چیست؟

انروفلوکساسین (Enrofloxacin) یک آنتی‌بیوتیک با طیف گسترده مجاز برای استفاده در خرگوش‌ها است. به نظر نمی‌رسد حتی در صورت استفاده در دوره‌های طولانی باعث مشکلات گوارشی شود. این ماده یک آنتی‌بیوتیک فلوروکینولون است و در حال حاضر توسط FDA برای معالجه حیوانات خانگی و حیوانات اهلی در ایالات متحده تأیید شده است.

در سپتامبر 2005، FDA تصویب Baytril برای استفاده در آب برای درمان گله‌های مرغ را پس گرفت، زیرا این عمل به منظور ترویج تکامل سویه‌های مقاوم به فلوروکینولون باکتری Campylobacter، یک پاتوژن انسانی ذکر شد. این ماده دارای فرمول مولکولی C19H22FN3O3 است.

تاریخچه انروفلوکساسین:

انروفلوکساسین برای اولین‌بار در سال 1980 توسط محققان بایر Grohe و Peterson و منحصراً برای استفاده در داروهای دامپزشکی ساخته شده است. در سال 1988 به بازار معرفی شد و این مهم‌ترین quinolone برای درمان عفونت‌های باکتریایی در حیوانات در سراسر جهان شده است.

انروفلوکساسین

کاربردها و ویژگی‌های انروفلوکساسین:

این ماده ضد باکتری است. فعالیت ضد باکتریایی آنروفلوکساسین وابسته به غلظت است و مرگ سلولی باکتری‌های مستعد در طی 30-20 دقیقه پس از قرار گرفتن در معرض رخ می‌دهد. Enrofloxacin پس از آنتی‌بیوتیکی اثر  قابل توجهی برای هر دو باکتری گرم منفی و گرم مثبت نشان داده است و در هر دو مرحله ثابت و رشد تکثیر باکتری‌ها فعال است.

آنروفلوکساسین ممکن است یک گزینه درمانی مناسب برای سودوموناس آئروژینوزا، کلبسیلا باشد. فلوئوروکینولون‌هایی مانند سیپروفلوکساسین به طور گسترده‌ای در درمان بیماری‌های انسانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آنروفلوکساسین یک ماده شیمی‌درمانی مصنوعی از کلاس مشتقات اسید کربوکسیلیک فلوروکینولون است. این فعالیت ضد باکتریایی در برابر طیف گسترده‌ای از باکتری‌های گرم منفی و گرم اثر مثبت دارد. مکانیسم عملکرد آن کاملاً درک نشده است، اما اعتقاد بر این است که با مهار ژیراز DNA باکتریایی (یک توپوایزومراز نوع II) عمل می‌کند و از این طریق مانع از ابررسانی DNA و سنتز DNA می‌شود. این ماده ضد باکتری است.

فـروش انروفلوکساسین:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست