قیمت فروش روغن سیاه (ایکتامول)

روغن سیاه (ایکتامول) چثیست؟

روغن سیاه (ایکتامول) یا همان بیتومین سولفونات آمونیوم محصولی با منشأ طبیعی است که در مرحله اول با تقطیر خشک رسوبات روغنی غنی از گوگرد (شیست قیر) حاصل می‌شود. با سولفون شدن روغن حاصل و خنثی‌شدن متعاقب آن با آمونیاک، ایکتامول (Ichthyol) به عنوان ماده‌ای چسبناک و محلول در آب با بوی مشخص قیر مانند ظاهر می‌شود. این دارو در پزشکی (گاهی همراه با اکسید روی) به عنوان درمانی برای بیماری‌های پوستی مختلف از جمله اگزما و پسوریازیس مورد استفاده قرار می‌گیرد. پمادهای حاوی 10٪ یا 20٪ ایکتامول رایج است.

ساختار و مواد تشکیل‌دهنده روغن سیاه (ایکتامول):

آنالیز عنصری، ترکیب روغن سیاه را به صورت C28H36S5O6(NH4)2 نشان داده است. با این حال، به عنوان یک محصول با منشأ طبیعی، مخلوطی از ترکیبات مختلف است. از نظر شیمیایی، روغن سیاه سولفاته است که با اسیدها، کربنات‌های قلیایی یا هیدرات‌ها و نمک‌های قلیایی ناسازگار است. ایکتامول مایع قهوه‌ای مایل به قرمز است و دارای بو و طعم قیر است. در آب محلول و قابل اختلاط با گلیسیرین است اما در الکل قوی یا اتر غلیظ تقریباً نامحلول است.  این ماده حاوی درصد زیادی گوگرد ترکیب شده آلی است.

طریقه استفاده روغن سیاه (ایکتامول)

  • انسان

بتومینوسولفونات‌ها به عنوان داروهای درمانی موضعی طبقه‌بندی می‌شوند. از نظر دارویی، ایـکتامول دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتری و قارچ‌کش است. این ماده برای درمان اگزما، پسوریازیس، آکنه روزاسه و آکنه مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولاً در پماد کنسانتره 10٪ یا 20٪ استفاده می‌شود که به‌صورت موضعی اعمال می‌شود. در اتولوژی، مخلوطی از گلیسرول و ایکتامول (G&I) برای درمان موضعی عفونت گوش استفاده می‌شود. روغن سیاه در برابر باکتری‌های گرم مثبت مؤثر است. ایکتامول به صورت داروی ترکیبی در داروخانه‌ها موجود است.

  • دام‌پزشکی

کمیته محصولات دارویی برای استفاده از ایکتامول در دام‌پزشکی (CVMP) تصمیم گرفت که به دلیل تحمل و ایمنی مناسب، نیازی به ایجاد MRL برای مواد ایکتیول نیست. در نتیجه، مواد ایکتیول می‌تواند بصورت موضعی در کلیه گونه‌های پستانداران تولید کننده مواد غذایی بدون محدودیت اعمال شود.

فروش ایکتامول

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این محصول با ما تماس بگیرید.

خرید روغن سیاه (ایکتامول)

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست