فروش فیناستراید ماده اولیه دارویی

معرفی فیناستراید

فیناستراید، که با نام‌های تجاری Proscar و Propecia فروخته می‌شود، دارویی است که عمدتاً برای درمان پروستات بزرگ‌شده یا ریزش مو در مردان استفاده می‌شود.همچنین می‌توان از آن برای درمان رشد بیش از حد مو در زنان و به عنوان بخشی از هورمون درمانی برای زنان تراجنسیتی استفاده کرد. مصرف آن به صورت خوراکی می‌باشد.به طور کلی عوارض جانبی خفیف است. برخی از مردان اختلال عملکرد جنسی، افسردگی، اضطراب یا بزرگ‌شدن پستان را تجربه می‌کنند.

همچنین ممکن است خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان پروستات را افزایش دهد. فیـناستراید یک مهار کننده 5 α- ردوکتاز و بنابراین یک آنتی‌آندروژن است.این کار با کاهش حدود 70٪ تولید دی‌هیدروتستوسترون (DHT)، از جمله در غده پروستات و پوست سر انجام می‌شود.فیـناستراید (Finasteride) در سال 1984 ثبت اختراع شد و در سال 1992 برای استفاده پزشکی تصویب شد. به عنوان داروی عمومی در دسترس است.

کاربردهای پزشکی فیناستراید

 • پروستات بزرگ‌شده

بعضی اوقات پزشکان از این دارو را برای درمان هایپرپلازی خوش‌خیم پروستات (BPH) تجویز می‌کنند، که به طور غیر‌ رسمی به عنوان یک پروستات بزرگ‌شده شناخته می‌شود.فیناستراید ممکن است علائم مرتبط با BPH مانند:

  • مشکل در ادرار کردن
  • برخاستن در شب برای ادرار کردن
  • تردید در شروع و پایان ادرار و کاهش جریان ادرار را بهبود بخشد.
 • سرطان پروستات
 • ریزش موی سر
 • رشد بیش از حد مو

مشخص شده است که این دارو در درمان هیرسوتیسم (رشد بیش از حد مو و یا موهای بدن) در زنان مؤثر است.

 • هورمون درمانی افراد تراجنسی

فرم‌های موجود فیناستراید

این ماده اولیه دارویی به شکل قرص‌های خوراکی 1 و 5 میلی‌گرم تهیه می‌شود. این ماده توسط پیشگامان شیمی به عنوان ماده اولیه دارویی در بسته‌بندی‌های 20 کیلوگرمی عرضه می‌شود.

شیمی فیناستراید

این ماده، همچنین به عنوان 17β-(N-tert-butylcarbamoyl)-4-aza-5α-androst-1-en-3-one شناخته می‌شود،یک استروئید آندرواستین مصنوعی و 4-آستروئید است.این دارو از هورمون‌های استروئیدی آندروژن مانند تستوسترون و DHT است. به عنوان یک استروئید غیر‌مزدوج، یک ترکیب بسیار لیپوفیلی است.

مصرف بیش از حد فیناستراید

Finasteride در دوزهای واحد تا 400 میلی‌گرم و با دوزهای معمولی حداکثر 80 میلی‌گرم در روز به مدت سه ماه، بدون عوارض جانبی مشاهده شده مورد مطالعه قرار گرفته است.این دوزها بارها بیش از دوزهای معمولی فیناستراید 1 میلی‌گرم در روز و 5 میلی‌گرم در روز است که از نظر بالینی استفاده می‌شود.هیچ پادزهر توصیه‌شده‌ای برای تجویز بیش از حد مصرف فیناستراید وجود ندارد.

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست