روغن آویشن

خرید روغن آویشن

روغن آویشن یکی دیگر از روغن‌های گیاهی پیشگامان شیمی است که خواص فراوانی دارد. این روغن با فورمول شیمیایی C 50 H 82 O 4  قابلیت استفاده در انواع محصولات آرایشی بهداشتی و حشره کش‌ها را دارد.این روغن از گیاهی به همین نام گرفته می‌شود. این گیاه نیز خود خواص بسیاری دارد که برای توصیف آن یک مقاله بلند بالا نیاز است.

اما برخی خواص که میان این گیاه و روغن آن مشترک است را در ادامه خواهیم آورد.این محصول را می‌توان در صنایع مواد غذایی نیز به کار گرفت. چرا که نوعی نگهدارنده از آن استخراج می‌شود. با این حال خواص بسیاری در استفاده به صورت خوراکی آن نهفته است.شایان ذکر است که محصولاتی که پیشگامان شیمی معرفی می‌کند، تنها در صورتی قابل خوردن هستند که در مقالات سایت ذکر شده و ترکیب نشوند. در صورت هر گونه ترکیب یا مسمومیت مسئولیت با منبع مقالات و تولید کننده آن ماده می‌باشد.

خواص روغن آویشن

مطالعات در این حوزه هنوز هم کافی نیست. یعنی نمی‌توان گفت تمام گیاهان و روغن‌ها را شناخته‌ایم! درباره آویشن نیز اوضاع همینطور است.درمان‌های گیاهی برای بسیاری از بیماری‌ها از گذشته تا امروز مورد استفاده قرار می‌گرفتند. با این حال و با توجه به جهش‌هایی که ویروس‌ها و باکتری‌ها از گذشته تا امروز داشته‌‌اند، می‌توان گفت درمان‌های گیاهی به تنهایی کافی نیستند.بلکه توصیه می‌شود از تمام روغن‌های گیاهی اگر برای درمان استفاده می‌کنید، به صورت مکمل باشند. اما تولید کنندگان داروها خود می‌دانند که می‌توانند از این گیاهان بهترین بهره را ببرند. تنها کافی است ماده موردنظر را از آن‌ها استخراج کنند.

روغن آویشن و درمان بیماری‌ها

انواع بیماری‌ها را می‌توان با استفاده از این روغن درمان نمود. استفاده از این روغن روی پوست می‌تواند حتی از مشکلات بسیاری پیشگیری کند. از این رو تولید کنندگان لوازم آرایشی می‌توانند از آویشن و روغن آن در محصولات خود استفاده کنند.

آکنه

آکنه حاصل فعالیت برخی باکتری‌ها در سطح پوست می‌باشد. این محصول می‌تواند با کمک به کاهش تولید مثل این باکتری‌ها از آکنه پیشگیری کند. همچنین تحقیقاتی وجود دارد که روی حیوانات صورت گرفته است. این تحقیقات به برسی فعالیت باکتری‌های آکنه در زمان مصرف این روغن و روغن پونه کوهی می‌پردازد.نتایج نشان داده است که روغن آویشن در درمان این بیماری مؤثر است. با این حال به دلیل تاثیر بیشتر روغن پونه کوهی، اگر تولید کننده داروهای درمان آکنه هستید، از آن روغن استفاده کنید.

آلوپسی آره آتا

این بیماری به نام کچلی موضعی یا کچلی عصبی در ایران شهرت یافته است. برخی از شغل‌ها برای این بیماری مستعدتر هستند. برای مثال معلمان بیشتر تخت تاثیر این بیماری قرار می‌گیرند. با اینکه آلوپسی آره آتا یک بیماری شایع محسوب می‌شود، اما درمان خاصی برای آن ارائه نشده است. اما با استفاده از محصولات مختلف می‌توان از وقوع آن پیشگیری کرد.

فروش روغن آویشن در این بیماری می‌تواند مفید باشد. چرا که از ریزش مو جلوگیری می‌کند. البته هنوز تحقیقات کاملی در این باره صورت نگرفته است.به طور کلی اعتقاد عمومی بر این است که روغن آویشن در صورتی که روی سر ماساژ داده شود، می‌تواند از ریزش مو جلوگیری کند. از این رو در بسیاری از شامپوها از این محصول استفاده می‌شود.

دستگاه تنفسی و نقش روغن آویشن

در این روغن مقادیر مناسبی از تیمول‌ها شناسایی شده است. اعتقاد دانشمندان بر این است که تیمول‌ها می‌توانند از اسپاسم جلوگیری کنند. این روغن در درمان برخی از بیماری‌های تنفسی نیز مفید عمل می‌کند.با این حال تحقیقات در این زمینه بسیار نقاص است. بنابراین استفاده از آن چندان رایج نیست. یک درمان خانگی برای سرفه توصیه می‌کند روغن آویشن را با روغن گل پامچال ترکیب و روی گلو ماساژ دهید. اعتقاد بر این است که می‌تواند به درمان سرماخوردگی فصلی کمک کند.

بیماری‌های قلبی

طی تحقیقاتی که در مجله معتبر Lipid Research به چاپ رسیده است، این روغن می‌تواند برای بسیاری از بیماری‌های قلبی یک مکمل عالی باشد. تنها کافی است به درستی مصرف شود. روغن آویشن دارای مقادیر زیاید کارواکرول است. این ماده به کاهش کلسترول بد خون کمک می‌کند. در نتیجه می‌تواند از گرفتگی یا تجمع کلسترول جلوگیری کرده و از بیماری‌های قلبی پیشگیری کند.

دهان و دندانی سالم‌تر

تیمول‌های موجود در این روغن خواص بسیاری به آن هدیه کرده اند. یکی از این خواص ضد عفونی‌کننده بودن آن است. ضد عفونی دهان با استفاده از این محصول می‌تواند احتمال خرابی در دندان‌های شما را کاهش دهد.از سوی دیگر تیمول‌ های این روغن خواص ضد التهابی نیز دارند. همین باعث شده تا انجمن دندان پزشکان اروپا استفاده از این روغن را برای محصولات دهان شویه مناسب بدانند.

روغن آویشن برای ماساژ

روغن‌های ماساژ باید نفوذ خوبی در پوست داشته باشند. از طرفی بتوانند به خوبی گردش خون را در بدن افزایش دهند تا محل ماساژ گرم‌تر شود. این روغن هر دو این ویژگی‌ها را داراست.همچنین در صورتی که از این روغن در محصولات ماساژ یا بهبود دهنده عضلات استفاده می‌کنید، گردش خون را افزایش داده‌اید. این بدان معنی است که اکسیژن رسانی به اندام‌ها به خصوص قلب بیشتر شده و قلبی سالم‌تر خواهید داشت.

پوستی یک دست با روغن آویشن

یکی دیگر از مزایایی که استفاده از این روغن در خود دارد، یک‌دست کردن پوست است. به این معنی که با استفاده از محصولات آرایشی تولید شده با این روغن، باید با هر گونه لکه، آکنه، جای جوش، جای آبله و… خداحافظی کنید.به طور کلی می‌توان گفت این روغن قادر است هر گونه نقطه زشتی در پوست شما را از بین ببرد. شاید به همین دلیل است که در خیل عظیمی از داروهای آرایشی و بهداشتی از این محصول استفاده می‌شود.از سوی دیگر یک انتخاب خوب برای التیام زخم‌های کهنه به شمار می‌رود.

برخی از بیماران زمانی که بدن آن‌ها زخمی شود، زمان زیادی لازم است تا زخم بهبود یابد. این بیماران می‌توانند به روغن آویشن اعتماد کنند.این روغن در محصولات مراقبت روزانه از پوست نیز استفاده می‌شود. چرا که یک آب‌رسان عالی برای پوست‌های خشک به شمار می‌رود.یکی از نکاتی که به از بین بردن جای زخم‌ها کمک می‌کند نیز همین آب‌رسانی عالی به پوست است.با این حال باز هم خواص این روغن برای پوست شما را کامل ذکر نکرده‌ایم. این روغن نوعی ضد عفونی‌کننده و محرک آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی پوست می‌باشد. بنابراین می‌تواند پوستی سالم، شاداب و جواب به شما هدیه کند.

روماتیسم، آرتروز و نقرص

دو دلیل عمده برای این سه بیماری شایع وجود دارد:

  1. گردش نامناسب یا کم خون در آن ناحیه
  2. افزایش غلظت مواد استسموم همانند اسید اوریک در جریان خون

روغن آویشن محصولی است که می‌تواند سموم را از سراسر بدن جمع آوری کرده و به کلیه‌ها برساند. از این رو مقدار ادرار را افزایش داده و سموم را از بدن شما دفع می‌کند.در نتیجه می‌توان گفت به درمان هر دو مشکل و در نتیجه سه بیماری روماتیسم، آرتروز و نقرص به صورت همزمان کمک می‌کند.همچنین خواص ضد التهابی قوی دارد که برای درمان علائم این بیماری‌ها نیز مفید است.روغن آویشن محصولی است که سالیان سال است به صورت خانگی استفاده می‌شود. این محصول شگفت‌انگیز را به صورت عمده می‌توانید از پیشگامان شیمی سفارش دهید. کافی است تلفن را بردارید و با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست