خرید پلی گلیسرول پلی رسینولئات PGPR

خرید PGPR

PGPR یا Poly glycerol polyricinoleate یک امولسیون‌کننده غیریونی است که به دلیل ساختار مولکولی آب‌دوست پلی‌گلیسرول و چربی‌دوست رسینولئات به عنوان یک ترکیب دارای فعالیت سطحی عمل می‌کند. PGPR دارای خواص لیپوفیلیکی بالایی است و از رسینولئات حاصل می‌شود که یک اسید رسینولیک درون استری‌شده است و به واسطه آن احتمالاً در قسمت چربی یک ماتریکس قابل حل است.

جهت استعلام قیمت pgpr فودگرید

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت PGPR

به انگلیسی Pgpr/Polyglycerol Polyricinoleate
نام های دیگر پلی گلیسرول پلی ریسینولئیک اسید
شناسه محصول (cas no) 29894-35-7
e number e476
منبع طبیعی
کاربرد امولسیفایر غیریونی – امولسیفایر آب در روغن (W/O) – 
شکل ظاهری مایع بسیار ویسکوز زرد
خلوص 95%
حلالیت محلول در روغن – نامحلول در آب سرد و اتانول
ویژگی بدون بوی بد، پایداری حرارتی خوبی دارد.
استفاده شکلات سازی
 دوز مصرف پیشنهاد حداکثر در محصولات کاکائویی، شکلات و فرآورده های آن، آب نبات، محصولات روکش شکلاتی، روکش بستنی: 5.0 گرم بر کیلوگرم
محل نگهداری مهر و موم شده و در جای خنک، خشک و دارای تهویه مناسب نگهداری شود.
⭐ تولیدکننده چین – مالزی
⭐ بسته بندی گالن 25 کیلویی – بشکه 200 کیلوگرمی
⭐ قیمت لطفا تماس بگیرید💯

پلی گلیسرول پلی رسینولئات PGPR

PGPR در واقع یک امولسیفایر است که از گلیسرول و اسیدهای چرب (معمولاً از روغن کرچک و همچنین از روغن سویا) ساخته می‌شود. در شکلات، ترکیبات شکلاتی و پوشش‌های مشابه، PGPR به طور عمده با ماده دیگری مانند لسیتین برای کاهش ویسکوزیته مورد استفاده قرار می‌گیرد. از PGPR در مقادیر کم (کمتر از 0.5٪) استفاده می‌شود و با کاهش اصطکاک بین ذرات جامد (به عنوان مثال کاکائو، شکر، شیر) در شکلات مذاب عمل می کند و با نزدیک شدن به رفتار یک مایع نیوتنی راحت‌تر جریان می‌یابد.

همچنین می‌تواند به عنوان امولسیفایر در پخش‌کننده‌ها و سس‌های سالاد یا برای بهبود بافت محصولات پخته‌شده استفاده شود. این ماده از زنجیره کوتاهی از مولکول های گلیسرول متصل شده توسط پیوندهای اتری با زنجیره‌های جانبی اسید رسینولئیک متصل شده توسط پیوندهای استری تشکیل شده است. PGPR یک مایع زرد تا قهوه‌ای روشن، با طعم و بوی خنثی، دارای نقطه ذوب زیر صفر، چسبناک و به شدت چربی‌دوست است که در چربی‌ها و روغن‌ها محلول و در آب و اتانول نامحلول است.

نحوه تولید PGPR

روش های شیمیایی

PGPR با استریفیکاسیون پلی‌گلیسرول با پلی‌رسینولئات تحت درجه حرارت بالا و در حضور بخار آب و به صورت صنعتی با استفاده از فرآیند شرح داده شده توسط Unilever Limited ساخته می‌شود. پلی‌گلیسرول، پلیمر گلیسرول است که یک اتر بوده و معمولاً با دهیدراسیون گلیسرول در دمای بالا و با استفاده از یک کاتالیزور تشکیل می‌شود.

رسینولیک اسید، که از هیدرولیز روغن کرچک گرفته شده است، یک اسید چرب هیدروکسی است که به راحتی تمایل به استری‌شدن دارد و از این طریق تشکیل پلی‌استر می‌دهد. اسیدهای چرب روغن کرچک حاوی حدود 90 درصد وزنی رسینولیک اسید هستند که سایر اسیدهای چرب، اسیدهای چرب غیرهیدروکسی می‌باشند. با تغییر طول پلی‌گلیسرول یا پلی‌رسینولئات می‌توان خصوصیات سطح فعال را تغییر داد و با استفاده از آن PGPR را به منظور کاربرد در یک برنامه خاص تبدیل کرد.

پلی گلیسرول پلی رسینولئات

سنتز آنزیمی

روش‌های شیمیایی توضیح داده شده فوق به زمان واکنش بسیار طولانی و صرف هزینه‌های بالای انرژی نیاز دارد. این واقعیت، همراه با دمای عملیاتی بالا، می‌تواند بر کیفیت محصول نهایی تأثیر منفی بگذارد، زیرا مشکلات مربوط به رنگ‌آمیزی و بو وجود دارد و آن را برای صنایع غذایی نامناسب می‌کند.

به عنوان یک روش جایگزین، اخیراً توسط گروه محققان، سنتز بیوکاتالیستی PGPR با استفاده از آنزیم‌ها ارائه شده است. لیپازها قادرند در شرایط واکنش خفیف عمل کرده و محصول نهایی مناسب‌تری برای استفاده به عنوان افزودنی غذایی تولید کنند. لیپازها، آنزیم‌هایی هستند که مسئول اصلی هیدرولیز آسیل گلیسیریدها می‌باشند. با این حال، تعدادی دیگر از استرهای با وزن مولکولی کم و زیاد، استرهای تیول، آمیدها، استرهای پلیول/پلی‌اسید و … به عنوان بسترهای این گروه منحصر به‌فرد از آنزیم‌ها پذیرفته می شوند.

لیپازها به همان میزان کارآمدی قادر به کاتالیز واکنش معکوس سنتز هستند. در حقیقت، بعضی از لیپازها برای سنتز، بهتر از کاربردهای هیدرولیز هستند. با استفاده از لیپاز تثبیت‌شده و ساکن و در یک سیستم عاری از حلال، یک روش جدید برای تولید PGPR ایجاد شده است. این فرآیند سازگار با محیط زیست است و از واکنش جانبی جلوگیری می‌کند، به طوری که محصول نهایی از خلوص و کیفیت بالاتری برخوردار است.

روش آنزیمی شامل دو مرحله است. (شبیه روش شیمیایی) به این صورت که ابتدا اسید ریسینولئیک برای به‌دست‌آوردن اسید پلی‌ریسینولئیک، PR که به عنوان اسید ریسینولئیک استولید نیز شناخته می‌شود، پلیمریزه می‌شود. سپس، با پلی گلیسرول استری شده و پلی گلیسرول پلی ریسینولئات، PGPR به‌دست می‌آید. شکل زیر واکنش های مربوط به بیوسنتز را نشان می‌دهد.

PGPR
PGPR

عملکرد PGPR

PGPR به طور گسترده‌ به عنوان یک امولسیون کننده عالی آب در روغن در صنایع غذایی شناخته می شود، زیرا حتی در مواردی که مقدار آب بسیار زیاد است مانند 80٪ امولسیون‌های بسیار پایداری تشکیل می‌دهد. بنابراین، PGPR به‌عنوان امولسیون‌کننده در امولسیون‌های چرب کننده قلع برای تجارت پخت استفاده می‌شود. یکی دیگر از کاربردهای مهم PGPR استفاده از آن به عنوان یک امولسیون‌کننده آب در روغن برای تولید اسپردهای کم چرب است. در این حالت، PGPR می‌تواند به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد یا با مونوگلیسیریدها مخلوط شود، تا نسبت کیفیت/هزینه بهینه به‌دست آید.

PGPR
PGPR

نمونه ای از اسپرد کم چربی بر اساس 20٪ چربی و حاوی پودر شیر، ژلاتین و سدیم آلژینات.

(الف) 1٪ مونوگلیسیرید مقطر (سمت چپ) و 0.6٪ مونوگلیسیرید مقطر + 0.4٪ PGPR (راست).

(ب) 0.6٪ مونوگلیسیرید مقطر (سمت چپ) و 0.4٪ مونوگلیسیرید مقطر + 0.2٪ PGPR (راست).

کاربردهای PGPR

PGPR در غذاهای معمول چه استفاده هایی دارند؟

کاربردهای رایج PGPR به عنوان یک امولسیون‌کننده در شکلات‌ها است. همچنین می تواند در مواد شیرینی‌پزی برای کاهش چربی و بهبود خصوصیات جریان و در پخش های کم چربی برای تثبیت امولسیون و قابلیت پخش شدن آن استفاده شود. توانایی کنترل خصوصیات جریان (روان‌بودن) در بسیاری از زمینه‌های کاربردی شکلات مسئله بسیار مهمی است. در تولید شکلات برای شکلات پوشانی PGPR اضافه می‌کنند، که کنترل جریان را حتی در صورت وجود یک دستورالعمل کم‌چربی تضمین می‌کند.

PGPR به‌ویژه در کاهش مقدار عملکرد بی‌نظیر است. مکانیسم «عملکرد» هنوز اثبات نشده است، اما یک تئوری می‌تواند این باشد که این ماده، آب موجود در سطح ذرات جامد موجود یا حل شده در فاز چربی مداوم، حتی پس از فرآیند چسبندگی را امولسیون می‌کند و از این طریق توانایی ذرات برای ارتباط برقرار کردن با یکدیگر را با کاهش توانایی پیوند هیدروژنی، کم می‌کند. PGPR در ترکیب با لسیتین یا آمونیوم فسفاتید این امکان را می‌دهد تا به طور کامل هم میزان عملکرد و هم ویسکوزیته حتی در شکلات کم‌چرب و سایر محصولات شکلاتی، کنترل شود.

سایر کاربردها:

PGPR در تولید مارگارین‌های کم چرب و پخشینه‌ها کاربرد دارد. (در علوم و فناوری غذا به فرآورده‌ای که از نظر بافت شبیه به کره است و به‌صورت لایه‌ای بر روی نان مالیده می‌شود، پَخشینه می‌گویند.) از پخشینه‌های معمول می‌توان به پنیر، خامه، کره، مربا، کره بادام‌زمینی و … اشاره کرد.

استفاده از PGPR پایداری چسبناکی امولسیون را تضمین می‌کند که این امر برای به‌دست آوردن شبکه کریستالی چربی مناسب، قبل و حین فرآیند تبلور (کریستالیزاسیون) بسیار مهم است. برای حفظ پایداری آب در امولسیون روغن به‌ویژه در فاز مداوم چربی در مقادیر کمتر از 10 درصد وزنی، مخلوط امولسیفایر صحیح در ترکیب با هم‌زدن صحیح باید منجر به ایجاد سایز معین قطرات آب شود، در غیر این صورت امولسیون شکسته می‌شود.

مواد آرایشی، دارویی و فرآورده‌های خام نفتی اغلب به صورت آبی در امولسیون روغنی چه در طی پردازش و چه در فرمول نهایی وجود دارند. با توجه به خاصیت فعالیت سطحی و در نتیجه امکان ایجاد و تثبیت امولسیون‌ها، PGPR در چند مورد از کاربردهای غیرغذایی نیز استفاده شده است.

PGPR پلی گلیسرول پلی رسینولئات
فروش PGPR

ایمنی PGPR

قانون‌گذاری و ایمنی

کاربرد و مشخصات PGPR مانند سایر امولسیفایرها و مواد افزودنی توسط مراجع قانونی مانند اتحادیه ایمنی مواد غذایی اروپا (EFSA) و کمیته مشترک FAO/WHO در مورد مواد افزودنی غذایی JECFA تنظیم می‌شود. در اتحادیه اروپا PGPR با کد E476 مشخص شده است. در سال 2017 EFSA این ماده را به عنوان یک افزودنی غذایی مجدداً مورد ارزیابی قرار داد و نتیجه گرفت هیچ‌گونه نگرانی در مورد ایمنی در موارد استفاده و میزان مصرف آن گزارش نشده است.

آیا این ترکیب باعث سرطان می شود؟

خیر، طبق مطالعات منشر شده، هیچ اثر سرطان زایی در PGPR مشاهده نشده است. در این مطالعه، رژیم‌های غذایی حاوی 5٪ از این ماده به 120 موش صحرایی برای 2 سال و 50 موش به مدت 80 هفته داده شد.

عوارض جانبی احتمالی

گاهی مصرف‌کنندگان در ارتباط با استفاده PGPR نگران سلامتی خود هستند که آیا PGPR مضر است و چه عوارضی دارد. ما درک می کنیم که مصرف‌کنندگان، غذای طبیعی را ترجیح می دهند و نگرانی‌هایی در مورد مواد افزودنی خوراکی مصنوعی دارند. باید دانست که PGPR به طور کلی ایمن در نظر گرفته می‌شود اما برخی از افراد ممکن است، به آن حساسیت داشته باشند.

فروش PGPR

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد، محصول PGPR مورد نیاز صنایع دارویی و خوراکی را با نازل‌ترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است. شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست