فروش اسانس بابونه

در اینجا نگاه دقیق‌تر به بسیاری از فواید اسانس بابونه و چگونگی استفاده ایمن از آن می‌پردازیم.اسانس‌ها عصاره غلیظ حاصل از گیاهان هستند. آن‌ها به دلیل مزایای بالقوه سلامتی خود، بسیار محبوب خواهند شد.تحقیقات بسیار خوبی در پشت اسانس بابونه وجود دارد. با گذشت سال‌ها، اغلب از آن برای درمان انواع بیماری‌ها استفاده شده است.

تفاوت بابونه رومی و آلمانی در چیست؟

اسانس بابونه از گل‌های گیاه بابونه به دست می‌آید.دو نوع مختلف بابونه وجود دارد که ممکن است با آن روبه‌رو شوید:

بابونه رومی (Chamaemelum nobile or Anthemis nobilis)

بابونه آلمانی (Matricaria recutita or Chamomilla recutita)

این دو گیاه از نظر ظاهری کمی متفاوت هستند. علاوه بر این، ترکیب شیمیایی و ترکیبات فعال آن‌ها کمی متفاوت است.ماده مؤثره‌ای که بیشتر مورد تحقیق قرار گرفته است كامازولن است که مقدار آن در بابونه آلمانی بالاتر است.

مزایای اسانس بابونه چیست؟

استفاده از بابونه در متون پزشکی از مصر باستان، یونان و روم شرح داده شده است. در طول قرن‌ها، از آن در موارد زیر استفاده شده است:

  • ناراحتی گوارشی مانند سوء هاضمه، حالت تهوع یا گاز
  • ترمیم زخم
  • تسکین اضطراب
  • کاهش شرایط پوستی مانند اگزما یا بثورات
  • ضد التهاب و تسکین درد برای شرایطی مانند کمر درد، نورالژی یا ورم مفاصل
  • ترویج خواب

مزایای مصرف اسانس بابونه

1- ناراحتی گوارشی

اثر عصاره بابونه آلمانی را بر اسهال ارزیابی کردند. نویسندگان این مطالعه دریافتند که روغن بابونه محافظی در برابر اسهال و تجمع مایع در روده است.

2- ترمیم زخم

پماد بابونه در مقایسه با پماد تتراسایکلین و دارونما دارای برتری معنی داری در بهبود زخم و فعالیت ضد باکتریایی بود.

3- اختلال اضطراب عمومی (GAD)

محققان دریافتند که پس از هشت هفته، 58.1 درصد از شرکت‌کنندگان گزارش کاهش علائم اضطراب خود را اعلام کردند.

4- افسردگی

افسردگی و اضطراب اغلب در کنار هم اتفاق می‌افتند. یک منبع مطالعه معتبر از عصاره بابونه آلمانی خوراکی در افراد مبتلا به اضطراب و افسردگی استفاده کرد. محققان کاهش قابل توجهی در علائم افسردگی پس از هشت هفته درمان در این گروه که عصاره بابونه به آن‌ها داده شده بود، مشاهده کردند.

5- سوزش پوست

محققان تأثیر روغن بابونه آلمانی را در تسکین درماتیت آتوپیک در موش با استفاده از آن بر روی پوست خود ارزیابی کردند. آن‌ها دریافتند که نشانگرهای مرتبط با آلرژی در موش‌هایی که روغن بابونه دریافت کرده‌اند. در مقایسه با آن‌هایی که نکردند، به طور قابل توجهی پایین‌تر بودند.

6- تسکین درد

از شرکت‌کنندگان در یک تحقیق خواسته شد سه‌بار در روز به مدت سه هفته روغن بمالند. محققان دریافتند که در مقایسه با شرکت‌کنندگان که از این روش درمانی استفاده نکرده‌اند.روغن اسانس بابونه به طور قابل توجهی نیاز به داروهای تسکین‌دهنده درد را کاهش می‌دهد.

7- کمک به خواب

بابونه مدت‌هاست که با ترویج خواب خوب شبانه‌روزی همراه است، و تحقیقات به نظر می‌رسد که از این امر حمایت کند. به عنوان یک گیاه مورد استفاده قرار می‌گیرد، اغلب به صورت خوراکی مصرف می‌شود.

8- خواص ضد سرطان

یک منبع معتبر در سال 2019 تأثیر عصاره بابونه آلمانی بر سلول‌های سرطانی را ارزیابی کرد. محققان دریافتند که سلول‌های سرطانی هنگام درمان با عصاره به احتمال زیاد می‌میرند.

 

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست