مواد اولیه صنعتیمواد اولیه شیمیایی

روغن سیلیکون ۵۰

سفارش محصول تماس با کارشناس

ساختار شیمیایی بی‌نظیر در مایعات دی‌متیل‌سیلیکون با سایر مایعات کاملاً متفاوت است. در حالی‌که مایعات هیدروکربن آلی بر پایه ستون فقرات کربن از اتم‌های کربن بنا شده‌اند، روغن سیلیکون ۵۰ دارای ستون فقرات پیوند اکسیژن سیلیکون مانند اتصالات Si ‐ O در مواد معدنی با درجه حرارت بالا مانند کوارتز، شیشه و ماسه هستند.

این ستون فقرات مولکولی بسیار قوی‌تر از زنجیره کربن معمولی از کربن است و در مقابل حمله افراط دما، اکسیداسیون، فشارهای برشی و مواد شیمیایی مقاوم‌تر است. ساختارهای نمونه را در پایین این صفحه مشاهده کنید.

کاربردهای روغن سیلیکون ۵۰ در صنایع مختلف:

ویسکوزیته پایین تغییر دما:

همه مایعات با تغییر دما میزان تغییر ویسکوزیته را نشان می‌دهند، اما روغن سیلیکون ۵۰ نسبت به مایعات غیر سیلیکون میزان تغییر بسیار کمتری نسبت به یک محدوده دمای وسیع‌تری دارند.

دامنه وسیع دما:

محدودیت دمای پایین و قابلیت دمای بالا مایعات سیلیکون از حد مایعات معمولی فراتر رفته است.
پایداری حرارتی: مایعات روغن سیلیکون ۵۰ هنگام قرار گرفتن در معرض دمای زیاد برای مدت طولانی، ثبات عالی را نشان می‌دهد.

رسانایی حرارتی:

هدایت حرارتی مایعات سیلیکون ۵۰ در طیف وسیعی از درجه حرارت با مایعات هیدروکربن قابل مقایسه است.

بی‌ثبات شیمیایی:

مایعات سیلیکون ۵۰ از نظر شیمیایی نسبت به متداول‌ترین مصالح ساختمانی بی‌اثر هستند.

تراکم‌پذیری:

مایعات سیلیکونی از ۱۰ سانتی‌متر یا بیشتر فشردگی ۱.۳۴٪ در فشارهای ۲۰۰۰ psi در دمای اتاق. ویسکوزیته‌های پایین تراکم‌پذیری بالاتری نسبت به ویسکوزیته‌های بالاتر نشان می‌دهند.

تنش سطح پایین:

مایعات سیلیکون ۵۰ دارای تنش‌های سطحی غیرمعمول هستند، که به فراهم‌کردن پخش آسان و کارآمد، فعالیت سطح بالا و انرژی‌های منسجم داخلی کم کمک می‌کند.

پایداری برشی:

روغن سیلیکون از مقاومت غیرمعمول بالایی در برابر شکست توسط برش مکانیکی برخوردار هستند. پایداری برشی مایعات سیلیکون می‌تواند به اندازه بیست برابر روغن‌های با کیفیت نفت باشد و عمر بیشتری را با سرعت و بار بالاتر انجام می‌دهد.

غیر فاسد کننده:

مایعات سیلیکون حاوی هیچ ماده شیمیایی اسیدی نیستند که باعث رنگ‌آمیزی یا خوردگی شود.

اشتعال‌پذیری کم:

نقاط فلش ​​در دامنه ۲۰۵ درجه سانتی‌گراد تا ۲۶۰ درجه سانتی‌گراد (۴۰۰FF تا ۵۰۰ درجه فارنهایت) و دمای احتراق خودکار در محدوده ۴۳۸C تا ۴۶۰C (820ºF تا ۸۶۰ºF) برای مایعات سیلیکون معمولی هستند.

مایعات سیلیکونی با تنش کم سطح، تنش‌های سطحی غیرمعمولی دارند، ویسکوزیته‌های پایین تنش سطحی کمتری نسبت به ویسکوزیته بالاتر دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید