رتینوئید
 • رتینوئید نوعی کلاس از ترکیبات شیمیایی هستند که ویتامین A هستند یا از نظر شیمیایی با آن ارتباط دارند. رتینوئیـدها در جایی که تنظیم سلول‌های اپیتلیال را تنظیم می‌کنند، در پزشکی کاربرد پیدا کرده‌اند.

  رتینوئیـدها عملکردهای مهم بسیاری در بدن دارند از جمله:

  • نقش در بینایی
  • تنظیم تکثیر سلولی و تمایز
  • رشد بافت استخوانی
  • عملکرد ایمنی
  • فعال‌شدن ژن‌های سرکوب‌گر تومور

  همچنین تحقیقات در مورد توانایی آن‌ها در درمان سرطان‌های پوستی انجام ‌می‌شود. در حال حاضر، آلیترتینوئین (9-cis-retinoic acid) ممکن است بصورت موضعی برای درمان ضایعات پوستی از سارکوم Kaposi استفاده شود.

  رتینوئیـدها گروهی از ترکیبات هستند که پاسخ‌های بیولوژیکی خود را از طریق گیرنده خاصی تولید می‌کنند که اتصالات معمول آن‌ها رتینول و اسید رتینوئیک است.

  تاریخچه مصرف رتینوئید:

  از آنجایی که اولین رتینوئیـد در سال 1971 برای آکنه تأیید شد، این داروها توسط بسیاری به عنوان درمانی برای همه مشکلات پوستی مورد استقبال قرار گرفتند. اگرچه رتینوئیـدها ممکن است پاسخی برای هر بیماری پوستی نباشد، اما چندین نتیجه با نتایج اثبات شده وجود دارد.

  رتینوئیدها برای آکنه:

  اگر آکنه‌های متوسط ​​تا شدید دارید که با سایر درمان‌ها بهتر نشده است، یک رتینوئیـد ممکن است کمک کند. هنگامی که روی پوست پخش شود، رتینوئیـدها می‌توانند منافذ را مسدود کنند، و به دیگر کرم‌ها و ژل‌های دارویی اجازه می‌دهند تا بهتر کار کنند. آن‌ها همچنین با جلوگیری از انسداد منافذ سلول‌های مرده، شیوع آکنه را کاهش می‌دهند. با پاک‌کردن آکنه و کاهش شیوع آن، ممکن است تشکیل اسکارهای آکنه نیز کاهش یابد. قرص‌های رتینوئیدی محصول تولیدی روغن را درمان می‌کنند.

  سه گروه از رتینوئیدها:

  • نسل اول شامل رتینول، شبکیه، ترتینوئین (اسید رتینوئیک اسید)، ایزوترتینوئین و آلیترتینوئین
  • نسل دوم شامل etretinate و acitretin متابولیت آن است.
  • نسل سوم شامل آداپلن، bexarotene و tazarotene است.

  رتینوئیـدهای نسل اول و دوم به دلیل انعطاف‌پذیری منتسب به اوراق قرضه تک و دوتایی متناوب، قادر به اتصال به چندین گیرنده رتینوئیـد هستند.

  رتینوئیـدهای نسل سوم نسبت به رتینوئیدهای نسل اول و دوم از انعطاف‌پذیری کمتری برخوردار هستند و بنابراین با گیرنده‌های رتینوئید کم‌تری تعامل دارند.

  فروش رتینوئید

  منابع رتینوئیدها:

  منبع اصلی رتینوئیـدها از رژیم غذایی رنگ‌دانه‌های گیاهی مانند کاروتن‌ها و استرهای رتینیل استر برگرفته از منابع حیوانی است. استرهای رتینیل در لومن روده هیدرولیز می‌شوند تا رتینول آزاد و اسید چرب مربوطه (یعنی پالمیتات یا استئارات) آزاد شود. پس از هیدرولیز، رتینول توسط انتروسیت‌ها گرفته می‌شود.

  هیدرولیز استر رتینیل استر نیاز به وجود نمک‌های صفراوی دارد که به منظور:

  • حل محلول استرهای رتیل در میسل‌های مخلوط شده
  • فعال‌کردن آنزیم‌های هیدرولیز هستند.

  سایر مطالب: اسید آسکوربیک

  فروش رتینوئید

  فروش رتینوئید به صورت کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی در انبار تهران و اصفهان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

  شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول رتینوئید مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست