فروش پلی کواترنیوم 6

پلی کواترنیوم 6 برای تشکیل یک کاتیون قوی، الکترولیت‌ها را جمع‌آوری می‌کند.PQ6 یک هموپلیمر کاتیونی با میزان بار زیاد از دی آلیل دی متیل آمونیوم کلراید (DADMAC) است.PQ6 در اصل نمک آمونیوم چهارتایی پلیمری از دی آلیل دی متیل آمونیوم کلراید است.*الکترولیت در واقع ماده‌ای است که باعث افزایش رسانایی الکتریکی یک محلول می‌شود.

 تماس با پیشگامان شیمی

 

خرید پلی کواترنیوم 6
خرید پلی کواترنیوم 6

پلی کواترنیوم 6 چیست؟

این ماده یک مایع چسبناک زرد رنگ است که نقطه انجماد 2.8- درجه سانتی‌گراد دارد.وزن مخصوص آن 1.04 گرم بر سانتی‌متر مکعب است.دمای انحلال آن 300-280 درجه سانتی‌گراد است.پلی کواترنیوم 6 به راحتی در آب حل می‌شود اما به راحتی قابل احتراق نیست.این ماده به ژل تبدیل نمی‌شود و در دامنه وسیعی از PH پایدار است.

گریدهای PQ-6 عرضه شده به صنعت محصولات مراقبت‌های شخصی معمولاً دارای مقادیر متوسط وزن مولکولی (Mw) هستند. 150،000 گرم در مول، اگرچه گریدهایی با مقادیر مگاوات تا 15000 گرم در مول نیز در دسترس هستند.

 PQ-6 یک پلی الکترولیت قوی است، به عنوان مثال. این واحد متشکل از واحدهای تکراری است که به طور کامل در محلول‌های آبی یونیزه می‌شوند و مستقل از مقدار pH محلول هستند. علاوه بر این، PQ-6 دارای تراکم بار کاتیونی نسبتاً بالایی است زیرا هر واحد تکرار شونده بار مثبتی را تحمل می‎کند.

تاریخچه پلی کواترنیوم 6

پلیمرهای دی آلیل دی متیل آمونیوم کلراید برای اولین بار در سال 1957 توسط پروفسور جورج باتلر در دانشگاه فلوریدا تهیه و مورد مطالعه قرار گرفت. قابل توجه بود زیرا در آن زمان در مقایسه با سایر پلیمرهای مصنوعی شناخته شده که در اثر پلیمریزاسیون مونومرهای حاوی بیش از یک ویژگی وینیل وجود دارد، در آب محلول بود. ساختار و مسیر واکنش در سال 2002 با مطالعات NMR تعیین شد.

سنتز مونومر دی آلیل دی متیل آمونیوم کلراید

مونومر DADMAC با واکنش دو پیش ماده اصلی کالا، دی متیل آمین و آلیل کلرید به صورت تجاری سنتز می‌شود. به طور کلی، دو معادل آلیل کلراید با دی متیل آمین واکنش می‌دهند و مونومر آمونیوم چهارگانه و یک معادل کلرید سدیم تولید می‌کنند. (NaCl).

خرید پلی کواترنیوم 6
خرید پلی کواترنیوم 6

در این فرآیند، نمک هیدروکلراید واسطه مونوآلیل دی متیل آمین، یعنی. آلیل دی متیل آمونیوم کلراید، در محل با یک معادل هیدروکسید سدیم خنثی می‌شود تا افزودن معادل دوم آلیل کلرید را تسهیل کند. بسته به فرآیند خاص به کار رفته و خلوص مونومر مورد نظر، نمک کلرید سدیم ممکن است در محصول مونومر مانده یا از DADMAC جدا شود.

سنتزپلی کواترنیوم 6

مونومر DADMAC با واکنش دو معادل آلیل کلراید با دی متیل آمین تشکیل می‌شود. سپس PQ-6 توسط پلیمریزاسیون رادیکال DADMAC با پراکسید آلی که به عنوان کاتالیزور استفاده می‌شود، سنتز می‌شود. هنگام پلیمریزاسیون DADMAC، دو ساختار پلیمری امکان پذیر است: ساختار پیپریدین N- جایگزین شده یا ساختار پیرولیدین N- جایگزین شده. ساختار پیرولیدین مورد علاقه است.

خرید پلی کواترنیوم 6
خرید پلی کواترنیوم 6

داردا بودن خاصیت ضد کلر و چگالی بالا باعث می‌شود که PQ6 یک محصول ایده‌آل برای ساقه موها باشد.علاوه بر این می‌تواند برای سایر محصولات مراقبت از پوست و مو استفاده شود.به دلیل دارا بودن بار مثبت، بار منفی شامپوها را خنثی کرده و به موها نرمی بخشیده و الکتریسیته ساکن را رفع می‌کند و باعث صافی موها می‌گردد.

مزایای کاربردی پلی کواترنیوم 6:

1-دارا بودن خاصیت آنتی‌استاتیکی بالا

2-کنترل‌کننده ویسکوزیته

3-تهویه‌کننده و مرطوب‌کننده

4-ایجاد یک غشای نازک محافظتی روی موضع (پوست یا مو)

5-ترمیم قسمت‌های آسیب‌دیده

6-حلالیت بالا در آب (که آن را برای تولید محصولات آرایشی ایده‌آل می‌سازد)

مشخصات پلی کواترنیوم 6:

موارد شاخص
شکل ظاهری مایع چسبناک بی‌رنگ تا زرد روشن
بو تا حدودی مشابه بوی آلدهید ضعیف
میزان جامد بودن 40±1%
PH (در محلول آبی 1% و دمای ℃25) 5-8
چگالی 5000-25000cps

 

کاربردهای پلی کواترنیوم 6:

 • PQ6 نوعی هموپلیمر با فعالیت کاتیونی بالا است. این ماده می‌تواند تأثیر مطلوبی برای مو حتی در غلظت‌های کم ایجاد کند. در اکثر شامپوها، سفیدکننده‌ها، رنگ موها و اسپری‌های مو، غلظت مصرفی به طور کلی 1 ~ 0.5 درصد است.
 • PQ6 می‌تواند فومی مرطوب، براق و غنی را ارائه دهد. این ماده می‌تواند موهای خیس را برای شانه‌کردن و خاصیت آنتی‌استاتیکی (ضد الکتریسیته ساکن) نرم‌تر کند و به موها صافی و درخشندگی ببخشد.
 • PQ6 به کرم‌های مرطوب‌کننده، محصولات حمام، کرم‌های اصلاح و دئودورانت‌ها اضافه می‌شود که باعث کمک به ایجاد احساس عالی در پوست می‌شود. غلظت پیشنهادی در این محصولات 2% ~ 1% می‌باشد.
 • PQ6 می‌تواند انتشار، طبیعت اصلی و فعالیت عملکردی عناصر استفاده شده در محصولات مراقبت از پوست و مو را بهبود بخشد.
 • PQ6 Poly-DADMAC برای تصفیه آب و فاضلاب و نیز در کارخانه‌های کاغذ استفاده می‌شود.
خرید پلی کواترنیوم 6
خرید پلی کواترنیوم 6

غلظت‌های پیشنهادی برای محصولات مختلف:

 • شامپوها: 0.5-0.2%
 • نرم‌کننده‌ها: 2-0.5%
 • محصولات مراقبت از پوست: 0.5-0.2%
 • صابون‌های قالبی: 0.5-0.1%
 • در Perms یا فرکننده‌ها: 1.5-0.1%

سایر برنامه‌های کاربردی PQ6 در صنایع محتلف

 • تصفیه پساب

PQ6 در تصفیه فاضلاب به عنوان یک ماده منعقد کننده آلی اولیه استفاده می‌شود که مواد کلوئیدی با بار منفی را خنثی می‌کند و حجم لجن را در مقایسه با منعقد کننده‌های غیر آلی کاهش می‌دهد.

 • صنعت خمیر کاغذ و کاغذ

PQ6 برای کنترل مواد مزاحم در فرآیند تولید کاغذ استفاده می‌شود. این تثبیت برتر از خمیر مکانیک و لاتکس از شکست پوشش داده شده را فراهم می‌کند. در گردش کوتاه کارخانه کاغذ سازی برای افزایش احتباس و آبگیری استفاده می‌شود. علاوه بر این، می‌توان آن را برای بهبود کارایی فیلترهای دیسک و شناورها، و برای کاتیوناسیون پرکننده‌ها برای ایجاد حداکثر احتباس پرکننده استفاده کرد.

 • تصفیه آب

PQ6 به عنوان یک ماده منعقد کننده در تصفیه آب استفاده می‌شود. در انعقاد و لخته شدن ذرات معدنی و آلی مانند گل و لای، رس، جلبک، باکتری و ویروس موثر است. در غلظت‌های بالا، پلیمر آلی می‌تواند مواد آلی طبیعی مانند اسیدهای هیومیک و فولویک را از بین ببرد و در نتیجه مواد ضدعفونی کننده پیش تولید کمتر و رنگ کمتری داشته باشد.

 • افزایش تقاضا برای پلی کواترنیوم 6 در بین مصرف‌کننده‌های نهایی

پلی کواترنیوم 6  در اصل نمک آمونیوم کواترنر پلیمری از دی متیل دی الیل کلرید آمونیوم است. این هموپلیمر کاتیونی برای استفاده در طیف گسترده‌ای از کاربردها در صنایع آرایشی و بهداشتی در سراسر جهان استفاده می‌شود.

از آنجا که پلی کواترنیوم دارای بار مثبت است، بار منفی شامپو راخنثی می‌کند و به صاف نگه داشتن مو کمک می‌کند. آنتی استاتیک، تشکیل فیلم، تهویه پوست، خاصیت کنترل ویسکوزیته، آن را به عنوان نرم کننده در فرمول مراقبت از پوست و مو مفید می‌کند.

مزایای پلی کواترنیوم 6 در محصولات مراقبت شخصی

در محصولات مراقبت از مو، پلی کواترنیوم -6 مزایایی را به همراه دارد مانند درخشش و احساس نرم ابریشمی، پس از استفاده احساس پوست نرم، مخملی و غیر چرب را می‌دهد.

قابلیت پخش محصول نهایی را بهبود می‌بخشد. بر اساس مطالعه اخیر محققان، در محصولات مراقبت از مو به کاهش اثر استاتیک و فرار، بهبود قابلیت رطوبت و خشکی کمک می‌کند و باعث درخشندگی و احساس ابریشمی نرم به مو می‌شود. مصرف کنندگان محصولات مبتنی بر پلی کواترنیوم 6 را فقط برای آسیب دیدگی و موهای مجعد و نه برای استفاده منظم مصرف می‌کنند. پلی کواترنیوم 6 به دلیل حلالیت آسان در آب، برای ساخت محصولات آرایشی کاربرد آسانی دارد.

خرید پلی کواترنیوم 6
خرید پلی کواترنیوم 6

بسته‌بندی و نحوه نگه‌داری:

کواترنیوم 6 معمولاً به صورت کنسانتره مایع با سطح جامدات در محدوده 10 تا 50٪ تحویل داده می‌شود. این یک پلیمر کاتیونی با چگالی بار بالا است. تراکم بار باعث می‌شود که برای لخته سازی مناسب باشد.

این ماده معمولاً به صورت درام‌های PE بسته‌بندی و عرضه می‌گردد.از نظر حمل و نقل جزو مواد بی‌خطر طبقه‌بندی می‌شود.برای نگه‌داری باید این ماده در جای خشک و خنک، به صورت دربسته و دور از آنتی‌اکسیدان‌های قوی قرار گیرد.با احتیاط باز شود تا مانع از بروز بار میکروبی در محصول گردد.

 

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست