مواد اولیه صنعتیمواد اولیه شیمیایی

پلی آکریل آمید

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید پلی آکریل آمید

شرکت پیشگامان شیمی پلی آکریل آمید (پلی الکترولیت / فلوکولانت) را از کشور چین در کیسه‌های ۲۵ کیلویی وارد می‌کند. پلی آکریل آمید یک پلیمر مهم برای تولید ترکیبات مختلف با ویژگی‌های مختلف فیزیکی و شیمیایی مناسب برای نیازهای صنعتی است. تخمین زده می‌شود که تقریباً ۹۹.۹٪ از آکریل آمید در تولید پلی آکریل آمید در اتحادیه اروپا استفاده می‌شود.

خواص فیزیکی و شیمیایی آکریل آمید

آکریل آمید ماده‌ای شیمیایی است که معمولاً در صنعت برای تهیه مواد پلیمری مورد استفاده قرار می‌گیرد که در بسیاری از محصولات در زندگی معاصر به نام پلی آکریل آمید استفاده می‌شود. آکریل آمید می‌تواند در هر حالت دو مونومر (تک واحد) یا پلیمر (واحدهای متعددی که توسط پیوندهای شیمیایی به یکدیگر پیوسته اند) وجود داشته باشد.

حد مجاز پلی آکریل آمید
پلی آکریل آمید در خوراکی ها

آکریل آمید می‌تواند به دو صورت جامد بلوری و مایع وجود داشته باشد. این مونومر جامد بدون رنگ و سفید، کریستال با جریان آزاد است که در آب، دی متیل اتر، اتانول، متانول محلول است، اما در هپتان و بنزن نامحلول است.

حلالیت آکریل آمید در آب در دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد ۲۱۵۵ گرم در لیتر است. وزن مولکولی آکریل آمید ۷۱.۰۸ است، نقطه ذوب ۸۴.۵ درجه سانتی‌گراد ودارای ۱۲۵ درجه سانتی‌گراد نقطه جوش در فشار ۲۵ میلی‌متر جیوه است. مونومر کریستالی آکریل آمید به صورت گلوله با خلوص ۹۸٪ و ۹۵٪ در دسترس است. وزن مخصوص آکریل آمید ۱.۱۲۲ در دمای ۳۰ درجه سانتیگراد است.

فرم آبی ۵۰٪ برای کاربردهایی است که در آن آب قابل تحمل است. این مونومر به راحتی در نقطه ذوب یا تحت نور ماوراء بنفش پلیمری می‌شو. آکریل آمید جامد در دمای اتاق پایدار است، اما ممکن است هنگام ذوب شدن یا در تماس با عوامل اکسید کننده، به شدت پلیمری شود.

موارد استفاده از آکریل آمید و پلی آکریل آمید

از قرن گذشته، استفاده از اکریل آمید افزایش یافته است. آکریل آمید به طور گسترده‌ای در بسیاری از کاربردهای صنعتی و همچنین برای اهداف شیمیایی و زیست محیطی استفاده می‌شود. شناخته شده است که عمده ترین کاربرد آکریل آمید در تولید پلی اکریل آمید با وزن مولکولی بالا است.

در صنعت تولید کاغذ، پلی آکریل آمید نقش مهمی به عنوان اتصال دهنده‌ها و نگهدارنده‌های الیاف و نگهداری رنگدانه‌ها روی الیاف کاغذ دارد. در انگلستان سالانه تقریباً ۱۲۰۰۰ تن پلی آکریل آمید در صنعت تولید کاغذ استفاده می‌شود.

خصوصیات فیزیکی پلی آکریل آمیددها توسط کوپلیمریزاسیون با انواع مختلف مونومرهای وینلیک تعیین می‌شود. پلی آکریل آمید می‌تواند به عنوان پلیمر کاتیونی، غیر یونی یا آنیونی تولید شود. هر دو پلی آکریل آمید کاتیونی و آنیونی با فرایند پلیمر شدن آکریل آمید تولید می‌شوند.پلی آکریل آمیدهای کاتیونی برای لخته شدن لجن فاضلاب و مواد زائد مختلف صنعتی و همچنین کمک‌های احتباس در صنعت کاغذ مفید هستند.

فورمولاسیون پلی آکریل آمید
فورمول اصلی پلی آکریل آمید

پلی آکریل آمید یا PAM که یک پلیمر آلی تشکیل‌شده از زیر واحدهای آکریل آمید است. در ابتدا، آن را با یک ساختار زنجیره‌ای ساده، تکرار، خطی تولید می‌کند، اما می‌توان آن را تغییر داد تا به شکل‌های بسیار ساختار یافته، شاخه‌ای و متقابل مرتبط شود. در بسیاری از فرآیندهای صنعتی کاربرد زیادی دارد، اما یکی از اهداف اصلی جداسازی جامدات / مایعات در بخش‌های شهری و فاضلاب صنعتی است.

این یک پلیمر غیر یونی، قابل حل در آب و بیولوژیک است که می‌تواند متناسب با طیف وسیعی از کاربردها باشد. پلیمر می‌تواند به عنوان یک زنجیره خطی ساده یا به عنوان یک ساختار متقابل مرتبط ساخته شود.

پلی آکریل آمید، یک رزین اکریلیک است که دارای ویژگی منحصر به فرد از محلول در آب است. این ماده در فاضلاب صنعتی و شهری استفاده می‌شود. پلی‌آکریل‌آمید توسط پلیمریزاسیون اکریل آمید (C۳H۵NO) تولید می‌شود که ترکیبی از هیدراتاسیون آکریلونیتریل است. اکریلید معمولاً در آب حل می‌شود این اثرات سمی بر سیستم عصبی دارد و باید تحت روش‌های محافظتی خاص مورد استفاده قرار گیرد.

کاربردهای پلی آکریل آمید
آموزش کاربردهای پلی آکریل آمید

کاربردهای پلی آکریل آمید به عنوان تثبیت‌کننده و اتصال‌دهنده

پلی‌آکریل‌آمید به عنوان تثبیت‌کننده و اتصال‌دهنده در لوسیون و دیگر محصولات استفاده می‌شود. این ماده در:

 • مرطوب‌کننده‌های صورت
 • محصولات ضد پیری
 • لوازم آرایشی رنگی
 • لوسیون‌ها
 • محصولات مو
 • کرم‌های ضد آفتاب و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Polyacrylamide در لوازم آرایشی برای تثبیت محصولات و ترکیب مواد استفاده می‌شود. همچنین دارای خواص فوم، ضد استاتیک و روان‌کاری است.پلی آکریل آمید پیشرو در جهان است که از طیف وسیعی از فلوکولنت‌ها و کلاژن‌ها برای تصفیه فاضلاب صنعتی و شهری تهیه می‌شود و می‌تواند به شکل پودر، امولسیون یا بلوک بسته به نوع کیت آرایش موجود یا تنظیمات ارائه شود.

به طور گسترده‌ای به عنوان:

 • عامل ضخیم‌شدن
 • گیربکس
 • فوق‌العاده جذب‌کننده
 • تهویه‌ی خاک
 • کمک به فیلتر کردن
 • عامل فلوکولینگ متقابل
 • عامل تعلیق
 • روان‌کاری
 • عامل بازیافت نفت استفاده می‌شود.

کاربرد‌های پلی آکریل آمید در کشاورزی

 • از آکریل آمید همچنین برای کاهش فرسایش خاک استفاده می‌شود و در سال‌های اخیر مورد توجه این بخش قرار گرفته است. بیشترین انتشار در سیستم‌های آبیاری شیاری است که در آن پلی آکریل آمیدها برای جلوگیری از فرسایش شیارها به آب آبیاری اضافه می‌شوند. پلی آکریل آمید با افزودن آب آبیاری تا ۹۴٪ از فرسایش شیاری را کاهش می‌دهد. نشان داده شده است که پلی آکریل آمید هنگام ورود از طریق سیستم آبیاری بارانی، فرسایش را کاهش می‌دهد.
 • از ژل پلی آکریل آمید به عنوان واسطه‌ای برای محصولات هیدروپونیک، و به عنوان چسبنده سیمان‌های استخوانی استفاده می‌شود. هیدروپونیک یک روش معمول در روش باغبانی است.
  این تکنیک به محصولات اجازه می‌دهد تا نسبت به محصولات متداول رشد سریعتر و سازگارتر با کیفیت داشته باشند. این به دلیل این هست که؛ پلی آکریل آمید که در این روش استفاده می‌شود اساساً بی‌اثر است و توانایی زیادی در جذب آب برای تأمین محصولات دارد و توانایی نگهداری رطوبت رانیز دارد.
 • در مناطق کشاورزی، از پلی آکریل آمید به عنوان تثبیت کننده (محلول‌های ۲۵-۳۰٪) در فرمولاسیون علف کش گلایفوزات (ROUNDUP) استفاده می‌شود. پلی آکریل آمیدها با حلال‌های آلی مختلفی که مواد ضخیم کننده تشکیل می‌دهند مخلوط می‌شوند و سپس با علف کش‌ها ترکیب می‌شوند تا قابلیت سورفاکتانت علف کش‌ها را افزایش دهند.

سایر کاربرد‌های پلی‌آکریل آمید

 • مقادیر زیادی از آکریل آمید در تولید ژل پلی آکریل آمید به عنوان ماده دوغاب‌سازی برای ایجاد ثبات در شاخه‌های معدن در صنعت معدن، تونل‌ها و سدها برای افزایش مقاومت و محدود کردن جریان آب از طریق یک سازه استفاده می‌شود.
 • در فرآیند استخراج، از پلی‌آکریل آمیدها به عنوان لخته ساز برای جداسازی جامدات از محلول‌های آبی استفاده می‌شود. این ماده همچنین در دفع مواد زائد صنعتی و تصفیه منابع آب استفاده می‌شود.
 • یکی از بزرگ‌ترین کاربردهای آن، درمان فاضلاب است. هنگامی که به فاضلاب افزوده می‌شود، باعث ایجاد ذرات معلق برای جمع‌شدن و رسوب می‌شود. در مدیریت فاضلاب شهری و صنعتی می‌توان آن را در تمام فرآیندهای جداسازی مایع و جامد از جمله فاضلاب اولیه استفاده کرد.
  اصل فرآیند انعقاد این است که وقتی پلیمرها با ذرات متصل می‌شوند، سنگدانه هایی سنگین را تشکیل می‌دهند که به سرعت از محلول خارج شده و مواد رویی شفاف باقی می‌مانند.
 • در صنعت نساجی، از پلیمر آکریل آمید، پلی آکریل آمیدها برای اندازه گیری و ضد انقباض مواد و به عنوان مواد دافع آب استفاده می‌شود. لوازم خانگی، مصالح ساختمانی و قطعات خودرو با رزین‌های اکریل آمید و اکریلیک‌های حرارتی پوشانده شده‌اند.
پشم
مواد اولیه کاربردی در صنایع نساجی

فروش پلی آکریل آمید:

پلی آکریل آمید در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول پلی آکریل آمید مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

پلی آکریل آمید از کجا بخریم؟

خرید اینترنتی پلی آکریل آمید از هر نوع خرید دیگری ساده‌تر می‌باشد. با این حال به دلیل سخت بودن اعتماد به این روش خرید، بسیاری آن را انتخاب نمی‌کنند. پیشگامان شیمی آماده است تا بهترین پلی آکریل آمید‌ها را به صورت اینترنتی به شما عزیزان معرفی کرده و به صورت تلفنی به شما ارائه کند.

این محتوا رو هم بخون...
خرید موم کاندالیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید