خرید کادمیم سولفات

کادمیم سولفات چیست؟

کادمیم سولفات نام یک سری از ترکیبات معدنی مرتبط با فرمول CdSO4· xH2O است. شایع‌ترین شکل منوهیدرات CdSO4·H2O است، اما دو شکل دیگر CdSO4·8-3H2O و نمک بدون آب (CdSO4) شناخته شده‌اند. سولفات کادمیوم یک جامد کریستالی سفید و بی‌بو است. به آرامی با آب مخلوط می‌شود. این ترکیب هنگام گرم‌شدن، دود سمی اکسیدهای کادمیم را تشکیل می‌دهد.

سولفات کلسیم در آبکاری، لوله‌های خلاء، صفحه‌های فلورسنت، آنالیز شیمیایی، همچنین به عنوان یک قارچ‌کش و به عنوان یک واسطه شیمیایی برای تولید کادمیم حاوی رنگ‌دانه‌ها و تثبیت کننده استفاده می‌شود. قرار گرفتن در معرض این ماده چشم، پوست و دستگاه تنفسی را تحریک کرده و باعث آسیب به ریه‌ها و در نتیجه تنگی نفس، درد قفسه سینه و ورم ریوی می‌شود. همچنین می‌تواند به تولید پروتئین در کلیه‌ها آسیب برساند و باعث کاهش عملکرد کلیه شود. سولفات کلسیم یک ماده سرطان‌زا شناخته‌شده است و با افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه همراه است.

ساختار کادمیم سولفات و تولید و آماده‌سازی آن:

کریستالوگرافی اشعه ایکس نشان می‌دهد که CdSO4 · H2O یک پلیمر با کوئوردیناسیون معمولی است. هر مرکز Cd2+ دارای هندسه کئوردیناسیون هشت‌ضلعی است که چهار مرکز اکسیژن توسط چهار لیگاند سولفات و دو مرکز اکسیژن از پل‌لیگاندهای آب احاطه شده است. سولفات کادمیم هشت آبه با واکنش فلز کادمیم یا اکسید یا هیدروکسید آن با اسید سولفوریک رقیق قابل تهیه‌شدن است.

CdO + H2SO4 → CdSO4 + H2O

Cd + H2SO4 → CdSO4 + H2

نمونه بی‌آب کادمیم‌سولفات با استفاده از سولفات سدیم تهیه می‌شود:

Cd + Na2S2O8 → CdSO4 + Na2SO4

موارد کاربرد کادمیم سولفات:

سولفات کادیم به طور گسترده‌ای برای آبکاری کادمیم در مدارهای الکترونیکی استفاده می‌شود. همچنین پیشرو در رنگ‌دانه کادمیوم مانند سولفید کادمیوم است. همچنین برای الکترولیت در یک سلول استاندارد وستون و رنگ‌دانه در صفحه‌های فلورسنت استفاده می‌شود.

خرید کادمیم سولفات:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست