خرید اسانس مورد

اسانس خفیف و ملایم مورد تأثیر بالایی بر بدن و ذهن دارد و مصرف آن در موارد اعتیاد و رفتار خود مخرب مفید استبه گونه‌ای که ادعا می‌شود، باطن را پاک‌سازی می‌کند و ناهماهنگی را بر طرف می‌سازد. این ماده دارای خاصیت درمانی خوبی برای پوست مستعد آکنه است زیرا ضد باکتری و ضدعفونی‌کننده می‌باشد.

ویژگی‌های اسانس مورد

اسانس مورد دارای بوی شبیه به اکالیپتوس است و معمولاً دارای رنگ زرد کم‌رنگ تا نارنجی است.

منشأ اسانس مورد

اسانس مـورد از همان خانواده اکالیپتوس، درخت چای است که از bayberry و myrtle bog انگلیسی تهیه می‌شود. مورد درختی کوچک یا بوته بزرگی است که دارای تعداد زیادی شاخه کوچک، سفت و سخت با برگ‌ها و گل‌های که عطری تند دارند. مورد از زمان مصر باستان در داروهای گیاهی مورد استفاده قرار گرفته است، زیرا سوابقی وجود دارد که نشان می‌دهد برای مبارزه با تب و عفونت برگ مورد را در الکل قرار می‌دادند. این گیاه به آفرودیت در یونان باستان اختصاص داشت و Dioscorides شراب مورد را برای بیمارانی که از عفونت‌های ریه و مثانه و همچنین بیمارانی که از سل رنج می‌برد، تجویز می‌کرد. دکترDelious de(1876) مورد را برای معالجه بواسیر، عفونت ریوی، عفونت دستگاه تناسلی و مشکلات مثانه و سیستم ادراری توصیه کرد. اسانس مورد با تقطیر ساقه، برگ و شاخه‌های مورد استخراج می‌شود.

خواص درمانی

از خصوصیات درمانی اسانس مورد می‌توان به ضد انعطاف‌پذیری، ضدعفونی‌کننده، قابض، ضد باکتری، کشنده و بالسمیک اشاره کرد. در کرم یا لوسیون از آن برای تعادل تولید سبوم در پوست استفاده می‌شود و در نتیجه تصحیح و متعادل‌کننده پوست خیلی خشک و همچنین بیش از حد چرب می‎‌باشد.  اثرات قابض، دفع‌کننده اسانس مورد هنگام استفاده بر روی آکنه‌ها و پوست‌های چرب و آلوده مؤثر است. روغن مورد در صورت استفاده به صورت رقیق همراه با روغن‌های رقیق‌کننده دارای خاصیت قابض است.

ترکیب شیمیایی اسانس مورد

اجزای اصلی شیمیایی عبارت‌اند از:

  • آلفا پینن
  • بتا پینن
  • لیمونن
  • سینول
  • آلفا ترپینن-4-ال
  • میرتنول
  • ژرانیول
  • لنینیل استات
  • میرتنیل استات و کارواکرول

اقدامات احتیاطی در مصرف اسانس مورد

این ماده به عنوان یک روغن غیر سمی، غیر تحریک‌کننده و غیر حساسیت‌زا طبقه‌بندی می‌شود. استفاده بیش از حد از آن می‌تواند منجر به سردرد و حالت تهوع شود.

موارد استفاده ای اسانس مورد

اسانس مـورد در درجه اول در شرایط مزمن ریوی برای خارج‌کردن خلط و آب مروارید از ریه‌ها مـورد استفاده قرار می‌گیرد. برای پوست‌های مستعد آکنه و همچنین به عنوان کمک‌کننده خواب برای تقویت خواب مفید است. گفته می‌شود که اسانس مـورد به افراد کمک می‌کند که مراحل ترک اعتیاد برایشان تسهیل شود و همچنین برای تسکین و سهولت در کنترل رفتارهای مخرب، بسیار سودمند است.

مشعل‌ها و بخارات

در بخار درمانی، برای مبارزه با علائم ترک اعتیاد و احساس عصبانیت، حرص و آز، حسادت و ترس استفاده از اسانس مـورد می‌تواند مفید باشد. استفاده از اسانس مورد در بخار درمانی نیز برای از بین بردن آب مروارید برونش و سایر عفونت‌های ریه مفید است.گفته می‌شود که تأثیر ملایم آن هنگام درمان مشکلات ریه در کودکان و سالمندان تأثیر زیادی دارد.

با روغن ماساژ مخلوط شده و در حمام مورد استفاده قرار می‌گیرد

اسانس مورد به عنوان یک روغن ماساژ مخلوط شده یا رقیق‌شده در حمام، با خستگی جسمی، بی‌خوابی، افسردگی، اضطراب، تنش عصبی و استرس مبارزه می‌کند. در حالی که دارای یک اثر آرام بخش و نشاط آور است، باعث کاهش اثرات ترک اعتیاد و کمک به مبارزه با عفونت خواهد کرد و ریه‌ها را باز می‌کنید.

سایر محصولات

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

ایــن مــقالـه از ۰ رای ۰ امــتـیـاز گــرفتــ
spinner در حال ثبت رای
مواد اولیه شیمیایی
اسانس های خوراکی
فهرست