خرید اسانس مورد

خرید اسانس مورد

اسانس خفیف و ملایم مورد تأثیر بالایی بر بدن و ذهن دارد و مصرف آن در موارد اعتیاد و رفتار خود مخرب مفید است.به گونه‌ای که ادعا می‌شود باطن را پاک‌سازی می‌کند و ناهماهنگی را بر طرف می‌سازد. این ماده دارای خاصیت درمانی خوبی برای پوست مستعد آکنه است زیرا ضد باکتری و ضدعفونی‌کننده می‌باشد.

ویژگی‌های اسانس مورد

اسانس مورد دارای بوی شبیه به اکالیپتوس است و معمولاً دارای رنگ زرد کم‌رنگ تا نارنجی است.

منشأ اسانس مورد

اسانس مـورد از همان خانواده اکالیپتوس، درخت چای است که از bayberry و myrtle bog انگلیسی تهیه می‌شود. مورد درختی کوچک یا بوته بزرگی است که دارای تعداد زیادی شاخه کوچک، سفت و سخت با برگ‌ها و گل‌های که عطری تند دارند. مورد از زمان مصر باستان در داروهای گیاهی مورد استفاده قرار گرفته است، زیرا سوابقی وجود دارد که نشان می‌دهد برای مبارزه با تب و عفونت برگ مورد را در الکل قرار می‌دادند.

این گیاه به آفرودیت در یونان باستان اختصاص داشت و Dioscorides شراب مورد را برای بیمارانی که از عفونت‌های ریه و مثانه و همچنین بیمارانی که از سل رنج می‌برد، تجویز می‌کرد. دکترDelious de(1876) مورد را برای معالجه بواسیر، عفونت ریوی، عفونت دستگاه تناسلی و مشکلات مثانه و سیستم ادراری توصیه کرد. اسانس مورد با تقطیر ساقه، برگ و شاخه‌های مورد استخراج می‌شود.

خواص درمانی مورد

از خصوصیات درمانی اسانس مورد می‌توان به این موارد اشاره کرد: ضدعفونی‌کننده، قابض، ضد باکتری، کشنده و بالسمیک. در کرم یا لوسیون از آن برای تعادل تولید سبوم در پوست استفاده می‌شود و در نتیجه تصحیح و متعادل‌کننده پوست خیلی خشک و همچنین بیش از حد چرب می‎‌باشد.  اثرات قابض، دفع‌کننده اسانس مورد هنگام استفاده بر روی آکنه‌ها و پوست‌های چرب و آلوده مؤثر است. روغن مورد در صورت استفاده به صورت رقیق همراه با روغن‌های رقیق‌کننده دارای خاصیت قابض است.

ترکیب شیمیایی اسانس مورد

اجزای اصلی شیمیایی عبارت‌اند از:

  • آلفا پینن
  • بتا پینن
  • لیمونن
  • سینول
  • آلفا ترپینن-4-ال
  • میرتنول
  • ژرانیول
  • لنینیل استات
  • میرتنیل استات و کارواکرول

اقدامات احتیاطی در مصرف اسانس مورد

این ماده به عنوان یک روغن غیر سمی، غیر تحریک‌کننده و غیر حساسیت‌زا طبقه‌بندی می‌شود. استفاده بیش از حد از آن می‌تواند منجر به سردرد و حالت تهوع شود.

موارد استفاده ای اسانس مورد

اسانس مـورد در درجه اول در شرایط مزمن ریوی برای خارج‌کردن خلط و آب از ریه‌ها مـورد استفاده قرار می‌گیرد. برای پوست‌های مستعد آکنه و همچنین به عنوان کمک‌کننده خواب برای تقویت خواب مفید است. گفته می‌شود که اسانس مـورد به افراد کمک می‌کند که مراحل ترک اعتیاد برایشان تسهیل شود و همچنین برای تسکین و سهولت در کنترل رفتارهای مخرب، بسیار سودمند است.

در بخار درمانی، برای مبارزه با علائم ترک اعتیاد و احساس عصبانیت، حرص و آز، حسادت و ترس استفاده از اسانس مـورد می‌تواند مفید باشد. استفاده از اسانس مورد در بخار درمانی نیز برای از بین بردن آب مروارید برونش و سایر عفونت‌های ریه مفید است. گفته می‌شود که تأثیر ملایم آن هنگام درمان مشکلات ریه در کودکان و سالمندان تأثیر زیادی دارد.

با روغن ماساژ مخلوط شده و در حمام مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسانس مورد به عنوان یک روغن ماساژ مخلوط شده یا رقیق‌شده در حمام، با خستگی جسمی، بی‌خوابی، افسردگی، اضطراب، تنش عصبی و استرس مبارزه می‌کند. در حالی که دارای یک اثر آرام بخش و نشاط آور است، باعث کاهش اثرات ترک اعتیاد و کمک به مبارزه با عفونت خواهد کرد و ریه‌ها را باز می‌کند.

سایر محصولات

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این شرکت آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست