فروش ایزوفتالیک اسید

فروش ایزوفتالیک اسید

به انگلیسی Isophthalic acid
فرمول شیمیایی C8H6O4
شناسه محصول (Cas number) 121-91-5
وزن مولکولی 166.14
⭐ گرید صنعتی
⭐شکل ظاهری پودری سفید رنگ
⭐ تولید کننده  ایران – چین
⭐ کاربرد در تولید رزین های PET برای تولید بطری های پلاستیکی و بسته بندی مواد غذایی، در تولید پوشش های صنعتی برای لوازم خانگی ، اتومبیل
⭐ قیمت ایزوفتالیک اسید لطفا تماس بگیرید

ایزوفتالیک اسید چیست؟

ایزوفتالیک اسید Isophthalic acid یک ترکیب آلی با فرمول C6H4(COOH)2 است.اسید ایزوفتالیک یک جامد سفید رنگ با بوی ناخوشایند خفیف است. در آب فرو می رود. این جامد بی‌رنگ یک ایزومر از اسید فتالیک و اسید ترفتالات است. عمده کاربردهای صنعتی اسید ایزوفتالیک خالص (PIA) برای تولید رزین پلی‌اتیلن‌ترفتالات (PET) و برای تولید رزین پلی‌استر اشباع‌نشده (UPR) و انواع دیگر رزین‌های روکشی است.

جهت استعلام قیمت ایزوفتالیک اسید

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

ایزوفتالیک اسید یک دی کربوکسیلیک اسید آلی مهم برای سنتز رزین‌های آلکید و رزین‌های پلی استر است که به واکنش رزین اضافه می‌شود تا مقاومت رزین در برابر آب و سایر عوامل شیمیایی را افزایش دهد. ایزوفتالیک اسید تقریبا خالص دارای خلوص بیش از 99.8٪ است. این ماده اسید ایزوفتالیک خالص یا PIA نامیده می شود.ایزومرهای مختلف اسید فتالیک با نام‌های مختلفی شناخته می‌شوند:

 • ایزومر ارتو (1،2-بنزن کربوکسیلیک اسید) اسید فتالیک ساده
 • ایزومر متا، ایزوفتالیک اسید (1،3-بنزن کربوکسیلیک اسید)
 • شکل زیر ساختار مولکولی ایزوفتالیک اسید را نشان می‌دهد.
خرید ایزوفتالیک اسید
خرید ایزوفتالیک اسید

علاوه بر این، ایزوفتالیک اسید یک ترکیب آروماتیک است. و از یک حلقه بنزن با دو گروه اسید کربوکسیلیک جایگزین حلقه تشکیل شده است. در اینجا، یک گروه اسید کربوکسیلیک در مقایسه با گروه اسید کربوکسیلیک دیگر در موقعیت متا قرار دارد. بنابراین، دو گروه عاملی از یک اتم کربن حلقه از یکدیگر جدا شده‌اند.

IPA دارای ویژگی های عملکردی عالی از جمله سختی استثنایی، مقاومت در برابر خوردگی و لکه، پایداری هیدرولیتیکی پوشش ها و پوشش های ژل، پایداری حرارتی فوق العاده و رنگ رزین کم در صنعت پوشش است.

برخی از فعالیت های آنزیم های کلیوی در تشکیل مونو استر از دی استرهای مربوطه مشاهده شد. تنها فعالیت بسیار ضعیف برای برش تک استرها دیده شد. در مقایسه با نرخ تشکیل ترفتالیک اسید از دی-n-بوتیل-ترفتالات، میزان تشکیل اسید ایزوفتالیک از دی-n-بوتیل-ایزوفتالات بیش از دو برابر با آنزیم های کلیوی بود. سرعت تشکیل نیمه استر در تمام آماده سازی ها نسبتا سریع بود. تشکیل اسید کند بود. این نشان داد که تشکیل اسید مرحله محدود کننده سرعت است.

فرمول شیمیایی ایزوفتالیک اسید C8H6O4 or C6H4(COOH)2

مترادف‌ها

 • ان‌سی‌اس 15310
 • ام- فتالیک اسید
 • ایزوفتالیک اسید 99%
 • بنزن-1 و 3- دی‌کربوکسیلیک اسید

شکل ظاهری ایزوفتالیک اسید

 • پودر کریستالی

ایزوفتالیک اسید (اسید 1،3-بنزنکاربوکسیلیک) فرم متا اسید فتالیک است. این یک تصعید جامد متبلور و سفید در دمای 345 درجه سانتی گراد است. این ماده کمی در آب، الکل و اسید استیک محلول است (در بنزن نامحلول است). ایزوفتالیک اسید از طریق اکسیداسیون متا زایلن با اسید کرومیک یا ترکیب شدن متا سولفوبنزوات پتاسیم یا متا برم بنزووات با فرمات پتاسیم بدست می‌آید. IPA دارای ویژگی های عملکرد عالی از جمله سختی استثنایی، مقاومت در برابر خوردگی و لکه، پایداری هیدرولیتی پوشش‌ها و پوشش‌های ژل، پایداری حرارتی برجسته و رنگ رزین کم در صنعت پوشش است.

فناوری تولید ایزوفتالیک اسید

PIA با اکسیداسیون کاتالیزوری متازایلن در اسید استیک آبی تولید می‌شود. BP (آموكو) از نخستین شركت‌هایی بود كه فناوری PIA را تجاری‌سازی كرد.در فرآیند BP، مخلوطی از اسید استیک، آب، متازایلن، کاتالیزور و هوا در یک راکتور تغذیه می‌شوند. اسید ایزوفتالیک حاصل در محل متبلور می‌شود تا جدایی مکانیکی از حلال را تسهیل کند.

برای تصفیه بیشتر اسید، آن را با یک حلال مخلوط می‌کنند و آن را گرم کرده و محلول حاصل را به یک راکتور تغذیه می‌کند. مجدداً، پساب راکتور متبلور و به صورت مکانیکی از حلال جدا می‌شود. سپس اسید خالص‌شده برای خلوص خشک‌شده و نمونه‌برداری می‌شود.

سایر توضیحات در رابطه با فرآیند تولید

اسید ایزوفتالیک با اکسیداسیون متازایلن با استفاده از اکسیژن در مقیاس حدود یک میلیارد کیلوگرم در هر سال تولید می‌شود. این فرآیند از یک کاتالیزور کبالت- منگنز استفاده می‌کند. بزرگ‌ترین تولید کننده اسید ایزوفتالیک جهان شرکت شیمیایی لوته (Lotte) است.مراحل تولید اسید ایزوفتالیک را با اکسیداسیون متازایلین با استفاده از اکسیژن نشان می‌دهد، که در آن از یک کاتالیزور کبالت-منگنز استفاده می‌شود.

خرید ایزوفتالیک اسید

نحوه تولید در آزمایشگاه

در آزمایشگاه می‌توان از اسید کرومیک به عنوان اکسیدان استفاده کرد. همچنین با ادغام متاسولفو بنزوات پتاسیم یا متا برموبنزوات با پتاسیم فرمات تولید می‌شود (اسید ترفتالیک نیز در آخرین مورد تشکیل می‌شود).نمک باریم، به عنوان هگزاهیدرات آن، در آب بسیار محلول است (تمایز بین اسیدهای فتالیک و ترفتالات). اسید یوویتیک، 5-متیل ایزوفتالیک اسید، با اکسیداسیون مزیتایلن (Mesitylene) یا با تغلیظ کردن اسید پیروراسمیک با آب باریتا به دست می‌آید.

کاربردهای ایزوفتالیک اسید

اسید ایزوفتالیک به عنوان ماده اولیه در تولید پلی استرها استفاده می شود. حدود 35 درصد از اسید ایزوفتالیک برای تهیه رزین های پلی استر غیر اشباع، حدود 30 درصد برای تولید پوشش های آلکیدی و بیش از 20 درصد در سایر انواع پلیمرها، عمدتاً به عنوان کومونومر جزئی با اسید ترفتالیک در پلی استرهای اشباع استفاده می شود. اسید ایزوفتالیک همچنین در فرمولاسیون چسب ها، جوهرها، مینای سیم ها و مواد دندانی استفاده می شود. علاوه بر این، از آن برای تولید مواد شیمیایی مشتق مانند دی استرها استفاده می شود.

 • اسیدهای دی‌کربوکسیلیک آروماتیک به عنوان پیش‌سازها (به شکل اسیل کلرید) در پلیمرهای مهم تجاری مثل ماده مقاوم در برابر آتش Nomex مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • ایزوفتالیک اسید مخلوط با اسید ترفتالیک در تولید رزین‌های PET برای بطری‌های پلاستیکی نوشیدنی و بسته‌بندی مواد غذایی استفاده می‌شود. پلیمر بنزیمیدازول با کارایی بالا از اسید ایزوفتالیک تولید می‌شود.

سایر کاربردها

 • همچنین از این اسید به عنوان ورودی مهم برای تولید مواد عایق استفاده می‌شود.
 • اسید ایزوفتالیک خالص (PIA) عمدتاً به عنوان واسطه در تولید رزین‌های پلی‌استر اشباع‌نشده مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دنبال آن رزین‌های پلی‌استری و آلکیدی (عمدتاً برای پوشش‌های سطحی) و جوهرها، پلاستیک‌های تقویت‌شده و در حیطه بسته‌بندی استفاده می‌شود.
 • مهم‌ترین کاربرد آن به عنوان یک کومونومر در تولید رزین‌های بطری پلی‌اتیلن‌ترفتالات (PET) است.
 • کوپلیمر PET (پلی اتیلن ترفتالات) که در رزین‌های بطری و به میزان بسیار کمتری برای الیاف استفاده می‌شود. PIA  (اسید تصفیه شده ایزوفتالیک) تبلور PET را کاهش می‌دهد، که به منظور بهبود وضوح و افزایش بهره‌وری تولید بطری است.
 • PIA سختی عالی، مقاومت در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی، پایداری هیدرولیتیک و حرارتی و… را نیز فراهم می‌کند.
 • ایزوفتالیک اسید یکی از عناصر اصلی در بازارهای FRP (پلاستیک تقویت شده فایبرگلاس) برای محصولاتی مانند لوله‌ها و مخازن دریایی، خودرویی و مقاوم در برابر خوردگی است.
 • از پلی استرهای حاوی ایزوفتالیک اسید نیز به طور گسترده‌ای در کاربردهای پوشش صنعتی برای لوازم خانگی، اتومبیل، سایدینگ آلومینیوم و مبلمان اداری فلزی استفاده می‌شود. این ماده به عنوان واسطه برای پلی استرها، رزین‌های پلی اورتان، نرم کننده‌ها استفاده می‌شود.
 • رزین های پلی استر غیر اشباع، که در آن افزودن PIA باعث بهبود مقاومت حرارتی و عملکرد مکانیکی و همچنین مقاومت در برابر مواد شیمیایی و آب می شود.
 • رزین های پوشش سطحی پلی استر/آلکید، که در آن PIA مقاومت در برابر آب، دوام کلی و آب و هوا را افزایش می دهد.

استفاده

اسید ایزوفتالیک خالص (PIA) عمدتاً در تولید بطری پلی اتیلن ترفتالات (PET)، رزین های پلی استر غیر اشباع، آلکیدها / پلی استرها، FRP (پلاستیک های تقویت شده با فایبر گلاس)، رزین های پلی اورتان (مواد عایق) استفاده می شود. PIA شفافیت بطری‌ها را بهبود می بخشد، مقاومت حرارتی/مکانیکی/شیمیایی رزین های پلی استر غیر اشباع را بهبود می بخشد، مقاومت در برابر آب، دوام کلی و آب و هوا و سختی آلکیدها/پلی استرها را افزایش می دهد.

تولید عایق

در تولید پلاستیک فایبرگلاس تقویت شده برای محصولاتی مانند لوله و اتومبیل، تولید پوشش‌های صنعتی لوازم فلزی و مبلمان اداری به عنوان واسطه‌ای در تولید رزین‌های پلی استر غیر اشباع لوله‌ها و مخازن مقاوم در برابر خوردگی در فرآیند تولید پلیمرهای پایه بنزوایمیدازول استفاده می‌شود.

با اکسید کردن متا زایلن با استفاده از اکسیژن تولید می شود. این فرآیند از یک کاتالیزور کبالت منگنز استفاده می کند. ایزوفتالیک اسید خالص یک جامد کریستالی بی رنگ با خلوص است.با استفاده از تکنیک مانیتورینگ لیزری، حلالیت اسید ترفتالیک، اسید فتالیک و اسید ایزوفتالیک در تتراهیدروفوران، سیکلوهگزانون، 1،2-دی‌اتوکسی اتان و استوفنون از (15/293 تا 85/343) تعیین شد.

تفاوت ایزوفتالیک اسید و ترفتالیک اسید

ترفتالیک اسید چیست؟

ترفتالیک اسید یک ترکیب آلی آروماتیک است که دارای فرمول شیمیایی C6H4 (CO2H) 2 و ترکیبات پارا است. به صورت پودر کریستالی سفید ایجاد می‌شود. همچنین، در آب نامحلول است اما در حلال‌های آلی قطبی محلول است.هنگام بررسی تولید ترفتالیک اسید، فرآیند اصلی فرآیند آموکو است. در اینجا، اسید از طریق اکسیداسیون p- زایلین در حضور اکسیژن در هوا تولید می‌شود. واکنش به شرح زیر است:

خرید ایزوفتالیک اسید
ایزوفتالیک اسید فروش

علاوه بر این، در مورد موارد استفاده، بسیاری از ترفتالیک اسید استفاده می‌شود. به عنوان مثال، این به عنوان یک پیش ماده برای تولید PET (پلی اتیلن ترفتالات) استفاده می‌شود، که در رنگ‌ها به عنوان یک ترکیب حامل استفاده می‌شود، به عنوان ماده اولیه برخی از داروها در کاربردهای دارویی، به عنوان یک ماده پر کننده در نارنجک‌های دودزا و غیره استفاده می‌شود.

تفاوت بین ایزوفتالیک اسید و ترفتالیک اسید چیست؟

تفاوت اصلی بین ایزوفتالیک اسید و اسید ترفتالیک این است که ایزوفتالیک اسید دارای دو گروه اسید کربوکسیلیک از یک اتم کربن است. در حالی که، ترفتالیک اسید دارای دو گروه کربوکسیلیک اسید است که از دو اتم کربن جدا شده است. علاوه بر این، ایزوفتالیک اسید یک ترکیب آلی آروماتیک است که دارای فرمول شیمیایی C6H4 (CO2H) 2 و ترکیبات متا است، در حالی که ترفتالیک اسید یک ترکیب آلی آروماتیک است که دارای فرمول شیمیایی C6H4 (CO2H) 2 و ترکیب پارا است.

اسید ایزوفتالیک به عنوان کومونومر با اسید ترفتالیک در بطری ها و رزین های مخصوص استفاده می شود. همچنین یک ماده اولیه برای پوشش ها و پلی استرهای غیراشباع با کارایی بالا است که ابتدا با انیدرید مالئیک واکنش داده و سپس این رزین با استایرن به صورت متقاطع متصل می شود.

عرضه و تقاضا

اسید ایزوفتالیک یک اسید دی کربوکسیلیک معطر است که به صورت صنعتی از اکسیداسیون m-xylene تولید می شود. از نظر تجاری، عمدتاً به عنوان جزئی از کوپلیمر PET (پلی اتیلن ترفتالات) استفاده می شود که در رزین های بطری و به میزان بسیار کمتری برای الیاف استفاده می شود. اسید ایزوفتالیک کریستالینی بودن PET را کاهش می دهد که باعث بهبود شفافیت و افزایش بهره وری در ساخت بطری می شود. دومین کاربرد عمده اسید ایزوفتالیک به عنوان جزئی از آلکیدها و رزین های پلی استر با کیفیت بالا برای پوشش های صنعتی و پلی استرهای غیراشباع برای کاربردهای پلاستیک تقویت شده با فایبرگلاس است.

چین علیرغم اینکه مصرف کننده اصلی است، از نظر اسید ایزوفتالیک خودکفا نیست و تقریبا 90 درصد نیاز داخلی خود را از طریق واردات تامین می کند. Lotte Chemical در کره جنوبی و FCFC در تایوان صادرکنندگان اصلی اسید ایزوفتالیک به چین هستند. دیگر مصرف کنندگان عمده اسید ایزوفتالیک، ایالات متحده و منطقه EMEA هستند.

در آمریکای شمالی، مصرف PIA به رشد خود ادامه خواهد داد، که عمدتاً با شروع تأسیسات جدید رزین بطری PET در مقیاس بزرگ در ایالات متحده هدایت می شود. در اروپا، رشد مصرف محدودتر خواهد بود، زیرا تولید رزین بطری PET در منطقه با رقابت شدید موادی که از ترکیه یا به طور کلی خاورمیانه می آیند، مواجه است. پوشش‌ها و رزین‌های پلی استر غیراشباع رشد متوسطی را نشان می‌دهند، به دنبال رشد محدود تولید ناخالص داخلی مورد انتظار برای منطقه.

با تنها هفت تولید کننده بزرگ در سراسر جهان، تجارت اسید ایزوفتالیک را می توان بسیار جهانی در نظر گرفت. تجارت همچنین نقش مهمی در الگوی عرضه/تقاضای جهانی این ماده شیمیایی ایفا می‌کند، زیرا حمل و نقل اسید ایزوفتالیک آسان است و هزینه‌بر نیست. بازار اسید ایزوفتالیک در حال رقابتی شدن است و ادغام محصول اهمیت بیشتری پیدا می کند.

به طور کلی، ظرفیت جهانی به طور چشم‌گیری از میزان تقاضا فراتر رفته و مواد برای تقاضاهای بعدی نیز تأمین خواهد شد. تولیدکنندگان می گویند اروپا از نظر ظرفیت تخصیص داده شده نسبتاً متعادل است، اما ایالات متحده هنوز از ظرفیت بالایی برخوردار است و آسیا نیز متعاقباً از ظرفیت بالاتری برخوردار است. ظرفیت جهانی در حدود 750.000 تن در سال است، در حالی که تقاضای جهانی در سال گذشته نزدیک به 500.000 تن بوده است.

بهترین چشم انداز برای رشد مصرف PIA کشورهای آسیایی مانند چین هستند. با این حال، هند و تایلند نیز رشد خوبی را عمدتاً در نتیجه افزایش تولید رزین بطری PET نشان خواهند داد.بازار اسید ایزوفتالیک در سال 2017 و بخشی از سال 2018 نسبتاً فشرده بود، اما سرمایه‌گذاری‌های جدیدی در سال 2019 صورت گرفته است.

ظرفیت جدید m-xylene در اسپانیا (CEPSA) و ژاپن (Mitsubishi Chemical Advanced Material) و یک ایزوفتالیک بزرگ جدید اضافه شده است. کارخانه اسید در ایالات متحده (ایندوراما) راه اندازی شد. در عین حال، رشد تقاضای اسید ایزوفتالیک کند می شود و بازار در حال حاضر به اندازه کافی عرضه می شود.

بازار جهانی اسید ایزوفتالیک در پنج سال آینده رشد مثبتی را نشان خواهد داد. با این حال، انتظار می‌رود وضعیت بازار به میزان کافی عرضه شود. حجم قابل توجهی از ظرفیت جدید هم برای m-xylene و هم اسید ایزوفتالیک در آغاز سال 2020 در کره جنوبی آماده بهره برداری است. Reliance Industry هند نیز در حال بررسی تبدیل یک واحد تولید PTA موجود برای تولید PIA است. در نتیجه ممکن است مقداری تجدید ساختار رخ دهد.

مواد شیمیایی CAMEO

ایزوفتالیک اسید یک بنزندی کربوکسیلیک اسید است که بنزن با گروه های کربوکسی در موقعیت 1 و 3 جایگزین می شود. یکی از سه ایزومر ممکن بنزندی کربوکسیلیک اسید، بقیه اسیدهای فتالیک و ترفتالیک هستند. این یک اسید مزدوج از ایزوفتالات (1-) است.

سطوح خونی اسید ایزوفتالیک (IPA) بلافاصله پس از قرار گرفتن در معرض موش‌ها با غلظت 10 میلی‌گرم بر متر مکعب به مدت 6 ساعت در روز شناسایی شد. این سطوح در طول دوره قرار گرفتن در معرض بالا باقی ماندند. غلظت سرمی IPA شناسایی‌شده در موش‌های ماده (5.3-9.3 میکروگرم در میلی‌لیتر) به طور مداوم بالاتر از غلظت‌های شناسایی‌شده در موش‌های نر (1.4-3.4 میکروگرم در میلی‌لیتر) بود. داده ها حاکی از آن است که حالت پایدار نسبتاً سریع (در روز اول قرار گرفتن در معرض) به دست می آید.

یک هفته پس از قرار گرفتن در معرض، IPA در خون تشخیص داده نشد، که نشان می دهد پاکسازی IPA از بدن نسبتاً سریع رخ می دهد. بر اساس مقدار log Kow 2.34-، انتظار نمی رود که IPA به میزان قابل توجهی در بافت ها انباشته شود و احتمالاً به راحتی از بدن دفع می شود.

سطوح خونی /ایزوفتالیک اسید/ (IPA)(تعیین شده به عنوان کل میلی گرم فتالات در لیتر) جمع آوری شده طی یک مطالعه تغذیه 13 هفته ای (در موش صحرایی) به روشی وابسته به دوز در روزهای 7، 30، 60 افزایش یافت. و 90.نتایج ادرار 24 ساعته جمع آوری شده در روزهای 7، 30، 60 و 90 نشان می دهد که دفع ادرار، احتمالاً به عنوان یک ماده شیمیایی بدون تغییر، راه اصلی دفع برای IPA است.

ایمنی

PIA نوعی پودر کریستالی بی‌رنگ است که در آب سرد نامحلول است اما در حلال‌های اکسیژنه و الکل محلول است. قابل احتراق است و ذرات ریز پراکنده، مخلوط‌های انفجاری را در هوا تشکیل می‌دهند. استنشاق یا بلع می‌تواند اندکی چشم، پوست و مجاری تنفسی را تحریک کند.

خلاصه

حلالیت اسید ایزوفتالیک (1) در مخلوط حلال اسید استیک دوتایی (2) + آب (3) در یک ظرف تحت فشار تعیین شد. محدوده دما از 373.2 تا 473.2K و محدوده کسر مولی اسید استیک در مخلوط حلال ها از x2 = 0 تا 1 بود. روش جدیدی برای اندازه گیری حلالیت ایجاد شد که مشکل نمونه برداری در دمای بالا را حل کرد. . نتایج تجربی نشان داد که در محدوده دمایی مورد مطالعه، حلالیت اسید ایزوفتالیک در همه مخلوط‌ها روند افزایشی با افزایش دما نشان می‌دهد.

حلالیت های تجربی با معادله بوچوفسکی همبستگی داشتند و نتایج محاسبه تطابق خوبی با حلالیت های تجربی نشان داد. علاوه بر این، مشخص شد که سیستم‌های حلال مخلوط حداکثر اثر حلالیت را روی حلالیت نشان می‌دهند، که ممکن است به ارتباط بین مولکولی بین املاح و مخلوط حلال نسبت داده شود. حداکثر اثر حلالیت به خوبی با معادله ویلسون اصلاح شده مدل‌سازی شد.

اطلاعات حمل و نقل

برای اطلاع از گزینه های بسته بندی فعلی، زمان های تحویل و به روز رسانی های زنجیره تامین با شرکت پیشگامان شیمی تماس بگیرید.

خرید ایزوفتالیک اسید

شما می‌توانید برای تهیه این ماده با خلوص 99.8% وارداتی از کشور چین و آلمان به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه خرید فروش مواد شیمیایی در ایران می‌باشد. این شرکت محصولاتی با بهترین قیمت و کیفیت در تمامی زمینه‌های دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، مواد غذایی  وارد می‌کند. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال  می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست