کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات

کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات چیست؟

کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات یک پلیمر مصنوعی است که در فرمولاسیون محصولات آرایشی و بهداشتی و پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده برای کمک به ضخیم شدن، امولسیون‌سازی و بهبود بافت فرمولاسیون‌ها استفاده می‌شود.علیرغم نام ترسناک آن، کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات برای مصارف مشخص شده در فرم‌های مراقبت از پوست و لوازم آرایشی بی‌خطر است.

این ماده تحریک‌کننده نیست و باعث حساسیت نمی‌شود، خبر خوبی برای انواع پوست حساس. لازم به یادآوری است که علی‌رغم احتمال کم تحریک، مانند هر ماده‌ای، برخی از افراد ممکن است به این ماده آلرژی داشته باشند. اگر مشکوک هستید که ممکن است به کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات حساسیت داشته باشید، با متخصص پوست یا پزشک خود صحبت کنید.

کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات یک پلیمر مصنوعی است. این بدان معنی است که این یک ترکیب بزرگ است که از مولکول‌های مکرر تشکیل شده است. از پلیمرها، چه طبیعی و چه مصنوعی، به طور گسترده‌ای در ترکیبات مراقبت از پوست و مواد آرایشی استفاده می‌شود.

ترکیبات مصنوعی شهرت بدی در صنعت مراقبت از پوست، به ویژه در جهان زیبایی طبیعی دارند. این به دلیل این ایده است که طبیعی بهتر است. این ایده لزوماً درست نیست، بسیاری از مواد تشکیل‌دهنده طبیعی کاملا ارگانیک نیستند و باعث تحریک و حساسیت می‌شوند. ترکیبات مصنوعی اجازه می‌دهد فرم‌های صاف، پایدار و بدون برچسب قیمت زیاد طراحی شوند.

چرا کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات در محصول مراقبت از پوست من است؟

  • بافت

کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات به بهبود بافت فرمولاسیون‌های مراقبت از پوست و آرایشی کمک می‌کند. در محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت‌های شخصی، این کوپلیمر به عنوان یک ماده تشکیل‌دهنده فیلم، غلیظکننده و تقویت‌کننده بافت عمل می کند. با توجه به اندازه و وزن مولکول بزرگ این ماده، این ماده قادر به افزایش ویسکوزیته محصول و ضخیم‌تر شدن آن است.

بسیاری از مرطوب‌کننده‌ها و پاک‌کننده‌های پایه آب تمایل دارند کاملا نازک و روان باشند و استفاده از آن‌ها سخت باشد. این قوام آبکی باعث می‌شود محصول هیدراته کمتری داشته باشد و از جذابیت حسی کمتری برخوردار باشد. اینجاست که می‌توان برای ضخیم شدن محصول، کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات اضافه کرد.

به عنوان یک تقویت‌کننده، کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات، پوستی تازه و سبک را برای فرمولاسیون ایجاد می‌کند بدون اینکه فرمول را چسبناک کند. برای ژل‌های کرم و محصولات افترشیو با احساس حسی ذوب مانند ضد آفتاب و محافظت از پوست مردان مناسب است. بعد از استفاده، این ماده کاملاً نرم و نرم احساس می‌شود.

  • رطوبت‌رسانی

امولسیون‌کننده‌ها به حفظ مانع پوستی سالم کمک می‌کنند. مانع طبیعی پوست به جلوگیری از، از دست دادن رطوبت پوست در هوا و محافظت از پوست در برابر مواد حساسیت‌زا و باکتری کمک می‌کند. کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات به محافظت از سد پوست بدون ایجاد اختلال در pH پوست کمک می‌کند. این کمک می‌کند تا رطوبت بسته شود و به پوست شما ظاهری صاف و چرک داده شود.

  • تثبیت کننده

کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات نیز به عنوان یک تثبیت‌کننده امولسیون عمل می‌کند. این به این معنی است که به جلوگیری از جداسازی فرمولاسیون کمک می‌کند تا ترکیبات پایه روغن با مواد پایه آب مخلوط شود. هنگامی که آب و روغن با هم مخلوط می‌شوند و به شدت تکان می‌خورند، پراکندگی قطرات روغن در آب – و بالعکس – تشکیل می‌شود.

اگر لرزش متوقف شود، آب و روغن دوباره شروع به جدا شدن می‌کنند. کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات به ایجاد ثبات در امولسیون کمک می‌کند تا از جداسازی دو نوع ماده جلوگیری کند. این باعث بهبود قوام محصول می‌شود و اطمینان حاصل می‌شود که مزایای مراقبت از پوست را به طور مساوی در سراسر پوست دریافت می‌کنید.

  • pH و غلظت

از کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات می توان در طیف وسیعی از سطح pH استفاده کرد، و آن را به یک ماده سازگار تبدیل می‌کند. به طور کلی در حدود pH خنثی در محصولات مراقبت از پوست استفاده می‌شود. این بدان معنی است که برای پوست خیلی اسیدی یا سوزاننده نیست.

سطح pH بیش از حد PH طبیعی پوست 4.7-5.75 می تواند منجر به تحریک و حساسیت شود. به همین دلیل بسیاری از محصولات مبتنی بر اسید مانند اسید گلیکولیک یا محصولات AHA باعث تحریک به خصوص در انواع پوست‌های حساس می‌شوند.

آیا این امن است؟

ایمنی کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات و همچنین 22 پلیمر دیگر آکریلوئیل دی متیل تائورات توسط پانل تخصصی بررسی مواد آرایشی (CIR) ارزیابی شده است. پنل بررسی مواد تشکیل‌دهنده لوازم آرایشی و بهداشتی، گروهی است که به ارزیابی ایمنی مراقبت از پوست و مواد آرایشی اختصاص داده شده است.

آن‌ها از طریق تحقیقات خود دریافتند كه کوپلیمر آمونیوم اکریلوئیل دی متیل تائورات و سایر پلیمرها برای مصارف نشان داده شده آن‌ها بی‌خطر هستند، باعث تحریک یا حساسیت پوستی نمی‌شوند و فاقد اکسید اتیلن هستند. اکسید اتیلن گاهی اوقات به عنوان یک محصول جانبی برای تولید برخی از مواد تشکیل‌دهنده یافت می‌شود. مشکوک است که اتیلن اکسید با تشکیل برخی از سرطان‌ها در ارتباط است، بنابراین استفاده از آن بسیار کنترل می‌شود.

منبع:thedermreview

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست