آفلوکسازین

آفلوکسازین چیست؟

آفلوکسازین یک آنتی‌بیوتیک فلوئوروکینولون (flor-o-KWIN-o-lone) است که با باکتری‌های بدن مبارزه می‌کند.

افلوکساسین برای درمان بیماری‌های زیر کاربرد دارد:

  • عفونت‌های باکتریایی پوست
  • ریه‌ها
  • مجاری ادراری (مثانه و کلیه)

از افلاکساسین همچنین برای درمان بیماری التهابی لگن و کلامیدیا و یا سوزاک استفاده می‌شود. آنتی‌بیوتیک‌های فلوئوروکینولون می‌توانند عوارض جانبی جدی یا غیر فعال‌کننده‌ای ایجاد کنند که برگشت‌پذیر نباشند. از افلوکساسین باید فقط برای عفونت‌هایی استفاده شود که با یک آنتی‌بیوتیک ایمن‌تر درمان نشوند.

کاربردهای آفلوکسازین:

آفلوکسازین نسل‌ جدیدی از کوینولون‌های فلوره شده است که از نظر ساختاری با اسید نالیدکسیک مرتبط است. این یک داروی ضد باکتریایی با طیف گسترده خوراکی است که علیه بسیاری از:

  • باکتری‌های گرم منفی
  • بسیاری از باکتری‌های گرم مثبت
  • برخی از بی‌هوازی‌ها، فعال است.

افلوکساسین تنها کینولون دیگر با فعالیت ضد باکتری در شرایط آزمایشگاهی برتر است. با این وجود، مشخصات فارماکوکینتیک آفلوکساسین نسبت به سیپروفلوکساسین برتر است و در اکثر بافت‌ مایعات بدن به غلظت بالایی دست می‌یابد. نتایج آزمایشات بالینی با افلوکساسین پتانسیل استفاده در طیف گسترده‌ای از عفونت‌ها را تأیید کرده است، که توسط پروفایل‌های ضد باکتری و فارماکوکینتیک آن در شرایط آزمایشگاهی نشان داده شده است. این ماده در برابر درصد زیادی از عفونت‌های ارگانیسم‌های گرم منفی، اندکی در برابر عفونت‌های گرم مثبت و در برابر برخی از عفونت‌های بی‌هوازی مؤثر است.

اثربخشی بالینی نیز در انواع عفونت‌های سیستمیک و همچنین در عفونت‌های حاد و مزمن مجاری ادراری تأیید شده است. افلوکساسین به اندازه داروهای ضد باکتریایی که به صورت خوراکی جایگزین شده‌اند مؤثر است. این دارو برای درمان انواع عفونت‌های باکتریایی استفاده می‌شود. Ofloxacin متعلق به طبقه‌ای از داروها به نام آنتی‌بیوتیک‌های کینولون است. این کار با متوقف‌کردن رشد باکتری‌ها انجام می‌شود. این آنتی‌بیوتیک فقط عفونت‌های باکتریایی را درمان می‌کند. برای عفونت‌های ویروسی (مانند سرماخوردگی، آنفولانزا) موثر نخواهد بود. استفاده غیر ضروری یا استفاده نادرست از هرگونه آنتی‌بیوتیک می‌تواند منجر به کاهش اثربخشی آن شود.

تاریخچه آفلوکسازین:

آفلوکسازین یک فلوروکینولون نسل دوم و یک آنالوگ طیف گسترده‌تر از نورفلوکساسین است که نخستین‌بار در سال 1985 برای بازاریابی در ژاپن برای مدیریت شفاهی تصویب شد و دائیشی آن را با نام تجاری تاروید در آنجا به بازار عرضه کرد. او با همکاری جانسون تأیید FDA را در دسامبر 1990 با نام تجاری Floxin به دست آورد، که برای:

  • استفاده در بزرگ‌سالان مبتلا به عفونت‌های دستگاه تنفسی تحتانی
  • عفونت‌های ساختار پوستی و پوستی
  • عفونت‌های دستگاه ادراری
  • پروستاتیت و بیماری‌های مقاربتی استفاده شده است.

آفلوکسازین در سال 1980 ثبت اختراع شد و در سال 1985 برای استفاده پزشکی تأیید شد. این ماده در فهرست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی، مؤثرترین و بی‌خطرترین داروهای مورد نیاز در یک سیستم بهداشتی است. افلوکساسین به عنوان یک داروی عمومی در دسترس است. هزینه عمده فروشی در جهان در حال توسعه حدود 3.27 دلار در ماه است. در سال 2016، 299مین داروی تجویز شده در ایالات متحده با بیش از یک میلیون نسخه بود.

فروش آفلوکسازین:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارشات شما مشتریان عزیز، محصول افلوکساسین مورد نیاز صنایع آرایشی و دارویی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست