خرید کاربید وانادیوم

کاربید وانادیوم چیست؟

کاربید وانادیوم یک ترکیب معدنی با فرمول VC است. این ماده سرامیکی نسوز بسیار سخت است. با سختی 9-9.5 Mohs، احتمالاً سخت‌ترین فلز کاربـید شناخته شده است. از آنجا که در فلز وانادیوم و آلیاژهای آن رواج دارد مورد توجه قرار گرفته است.

ساختار کاربید وانادیوم:

با مونوکسید وانادیوم ایزومورفوس در ساختار سنگ نمک متبلور می‌شود. از آن‌جا که VC و VO قابل انعطاف هستند، نمونه‌های کاربیـد وانادیوم معمولاً حاوی ناخالصی اکسید نیز هستند. کاربیـد وانادیـوم با گرم‌کردن اکسیدهای وانادیوم با کربن در حدود 1000 درجه سانتی‌گراد تولید می‌شود. کاربیـد وانادیوم می‌تواند در جهت‌یابی (111)، هنگامی که توسط لرزش مگنترون با فرکانس رادیویی است شکل بگیرد. اگرچه کاربیـد وانادیوم از نظر ترمینودینامیکی پایدار است، اما در دماهای بالاتر به V2C تبدیل می‌شود.

خواص کاربید وانادیوم:

کاربـید وانادیوم به عنوان افزودنی برای کاربیـد سیمانی، برای اصلاح کریستال‌های کاربید و در نتیجه افزایش درجه سختی استفاده می‌شود. کاربـید وانادیوم (VC) می‌تواند به طور مؤثر تکامل فوتوکاتالیستی H2 را با ثبات عالی در یک سیستم حساس به رنگ تحت تابش نور مرئی (420 نانومتر) انجام دهد و همچنین به عنوان یک کاتالیزور تکامل H2 همه کاره در هنگام ادغام با فتوکاتالیست‌های نیمه‌هادی مختلف انجام دهد.

کاربید وانادیوم کاربید وانادیومکاربید وانادیوم

مشخصات فیزیکی کاربید وانادیوم:

  • کاربید وانادیوم (VC)
  • جرم مولی: 62.95 گرم در مول
  • تراکم: 5.77 گرم در سانتی‌متر مربع
  • نقطه‌ذوب: 2810 درجه سانتی‌گراد
  • نقطه‌جوش: 3900 درجه سانتی‌گراد
  • سختی: 2660 Knoop
  • بسیار سخت
  • کاربید وانادیوم دارای مدول الاستیک تقریباً GPa 380 است

ساختار کریستالی کاربید وانادیوم:

کاربیـد وانادیوم (VC) دارای یک شبکه مکعب F با حضور اتم وانادیوم در موقعیت 0،0،0 و یک اتم کربن در موقعیت 0،0،0.5 است.

با این حال، اگرچه در این‌جا به عنوان یک کاربیـد استوکیومتری نشان داده شده است، اما غلظت کربن کمتر از 50٪ است. همچنین واکنش‌های نظم‌دهنده‌ای که در کاربیـد رخ می‌دهد وجود دارد که در اینجا نشان داده نشده است. پارامتر شبکه 0.4159 نانومتر فرض می‌شود. اتم‌های آبی نشان‌دهنده وانادیوم هستند و کربن به رنگ سیاه تعیین می‌شود.

خرید کاربید وانادیوم

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست