فروش تیامین هیدروکلراید

خرید تیامین هیدروکلراید

برای خرید تیامین هیدروکلراید پودری، می‌توانید به داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی مراجعه کنید و این ماده را به صورت آزاد تهیه کنید. همچنین، می‌توانید این ماده را به صورت آنلاین از فروشگاه‌های اینترنتی و تامین کنندگان معتبر خریداری کنید. در هنگام خرید، باید به دو مورد مهم توجه داشته باشید. اولاً، مطمئن شوید که تامین کننده شما دارای مجوزهای لازم برای فروش تیامین هیدروکلراید است و محصولاتی که به شما ارائه می‌دهد با استانداردهای مربوطه سازگاری دارند. دوماً، بهتر است با توجه به نیاز خود، از تأمین کنندگان مختلف درخواست خود را ارسال کنید تا بتوانید بهترین قیمت را برای خرید تیامین هیدروکلراید دریافت کنید.

پیشگامان شیمی وارد کننده و تامین کننده برتر تیامین هیدروکلراید در ایران می باشد. جهت استعلام قیمت تیامین هیدروکلراید با کارشناسان ما در تماس باشید.

تیامین هیدروکلراید ( ویتامین B1) چیست؟

تیامین هیدروکلراید از ویتامین‌های محلول در آب است که در بدن ذخیره نمی شود. این ویتامین تاثیرات زیادی از جمله سوختن قندها در بدن و بهبود عملکرد اعصاب دارد. ویتامین B1 از طریق روده جذب می شود؛ تغییراتی بر روی آن صورت می گیرد و برای استفاده بافت‌ها آماده می‌شود. این ویتامین دارای جرم مولی 265.35 گرم بر مول است . نقطه ذوب تیامین با تجزیه 248 درجه است.

ویتامین B1 در آب، گلیسیرین و متانول حل می‌شود. این ویتامین نقش آنزیمی و هم چنین ادامه چرخه کربنی دارد. نقش دیگر این ویتامین انتقال پیام‌های عصبی از اعصاب به مغز و بالعکس است. ویتامین B1 دارای دو حلقه هتروسیلیک است که یکی از آن‌ها دارای تیازول و حلقه دوم دارای ازتدار پیریمیدین است.

خواص شیمیایی تیامین هیدروکلراید:

تیامین‌هیدروکلراید پودر کریستالی سفید یا  بی‌رنگ است. ویتامین B1 بویی مشابه تیازول دارد و همچنین دارای طعم تلخی است. هنگام قرار گرفتن در معرض هوا، ویتامین به سرعت حدود 4٪ از آب را جذب می‎‌کند. نام‌های عمومی آن تیامین‌هیدروکلراید و ویتامین B1 است.

نام‌های تجاری آن عبارت‌اند از:

  • ویتامین B هیدروکلراید
  • کلرید تیامین هیدروکلراید
  • آنورین هیدروکلراید
  • تیامینین کلرید

وزن مولکولی آن 337.25 است. دامنه ذوب آن با تجزیه 248 درجه است. یک گرم آن در حدود 1 میلی‌لیتر آب، 18 میلی‌لیتر گلیسیرین، 100 میلی‌لیتر 95٪ الکل، 315 میلی‌لیتر آب حل می‌شود. 

منابع تیامین هیدروکلراید:

پوسته برنج منبع اصلی ویتامین B1 است. در مقادیر متغیر این ماده مخدر مخمر، شیر، برگ‌های سبز، ریشه و غده‌ها است. همچنین در دانه‌ها با غلظت بالایی وجود دارد و در اندام‌ها و ماهیچه‌های مختلف حیوانات نیز مقدار کمتری دارد.

منابع غذایی این ماده شامل موارد زیر است:

  • غلات سبوس‌دار
  • محصولات گوشتی
  • سبزیجات
  • شیر
  • حبوبات و میوه 
  • پوست برنج و مخمر

کاربردهای تیامین هیدروکلراید:

از تیامین‌هیدروکلراید برای پیشگیری و درمان حالات کمبود تیامین استفاده می‌شود که ممکن است در نتیجه تغذیه ناکافی یا سوء جذب در روده رخ دهد. همچنین برای درمان سندرم ورنیک-کورساکوف، کمبود بری بری و تیامین در رابطه با الکلیسم مزمن استفاده می‌شود. این ماده به عنوان یک ماده افزودنی غذایی برای افزودن طعم گوشت به مایع یا سوپ‌ها استفاده می‌شود. همچنین از آن به عنوان یک مکمل غذایی و ماده‌ای طعم‌دهنده با طعم تلخ استفاده می‌شود. تیامین هیدروکلراید، ویتامین B1 نیز نامیده می‌شود، یک ماده مغذی کافی برای سوخت و ساز کربوهیدرات است. ویتامین B1 در عملکرد عصبی نیز نقش دارد.

کمبود مزمن ویتامین B1 Hcl ممکن است برخی از مشکلات مانند اختلال عصبی، بربری، سندرم ورنیک-کورساکوف و غیره ایجاد کند. تیامین هیدروکلراید و تیونین مونونیتات دو شکل موجود هستند. فرم مونیتیتات نسبت به فرم هیدروکلراید از لحاظ ریزسنجی و پایداری کمتر است و آن را برای استفاده در پودرهای نوشیدنی مناسب می‌کند. از آن در آرد غنی شده استفاده می‌شود و به عنوان تیامین مونونیتریت در جایگزین تخم‌مرغ منجمد و کراکر یافت می‌شود.

فروش تیامین هیدروکلراید پودری

فروش تیامین هیدروکلراید به صورت درام‌های 25 کیلوگرمی در انبار تهران و اصفهان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول تیامین هیدروکلراید مورد نیاز را با بهترین قیمت تیامین هیدروکلراید و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست