مواد اولیه دارویی و پزشکیمواد اولیه شیمیایی

تیامین هیدروکلراید

سفارش محصول تماس با کارشناس

تیامین هیدروکلراید نوعی نمک است، ویتامین لازم برای متابولیسم هوازی، رشد سلول، انتقال تکانه‌های عصبی و سنتز استیل کولین. پس از هیدرولیز، تیامین‌هیدروکلراید توسط تیامین دیفسفوکیناز فسفریله می‌شود تا تیامین پیروفسفات فعال (TPP) فعال، همچنین به عنوان کوکاروکسیلاز شناخته می‌شود. TPP یک کوآنزیم برای بسیاری از فعالیت‌های آنزیمی شامل اسیدهای چرب، اسید آمینه و متابولیسم کربوهیدرات است.

این ماده حاصل از ترکیب کلرید تیامین با یک معادل مولار اسید هیدروکلریک است.

با پیوند سیستم حلقه تیازول و پیریمیدین از پیش‌ساخته تولید می‌شود.

فرمول شیمیایی C12H17N4OS است.

خواص شیمیایی تیامین هیدروکلراید:

پودر کریستالی سفید یا تقریباً سفید، کریستال‌های بی‌رنگ.

ویتامین B1 بوی کمی یادآور تیازول و طعم تلخی دارد. هنگام قرار گرفتن در معرض هوا، ویتامین به سرعت حدود ۴٪ از آب را جذب می‎‌کند.

نام‌های عمومی آن تیامین‌هیدروکلراید و ویتامین B1 است. نام‌های تجاری آن عبارت‌اند از:

  • ویتامین B هیدروکلراید
  • کلرید تیامین هیدروکلراید
  • آنورین هیدروکلراید
  • تیامینین کلرید

وزن مولکولی آن ۳۳۷.۲۵ است. دامنه ذوب آن با تجزیه ۲۴۸ درجه است. یک گرم آن در حدود ۱ میلی‌لیتر آب، ۱۸ میلی‌لیتر گلیسرول، ۱۰۰ میلی‌لیتر ۹۵٪ الکل، ۳۱۵ میلی‌لیتر آب حل می‌شود. 

منابع تیامین هیدروکلراید:

پوسته برنج منبع اصلی ویتامین B1 است. در مقادیر متغیر این ماده مخدر مخمر، شیر، برگ‌های سبز، ریشه و غده‌ها است. همچنین در دانه‌ها با غلظت بالایی وجود دارد و در اندام‌ها و ماهیچه‌های مختلف حیوانات نیز مقدار کمتری دارد.

منابع غذایی این ماده شامل:

  • غلات سبوس‌دار
  • محصولات گوشتی
  • سبزیجات
  • شیر

حبوبات و میوه است. همچنین در پوست برنج و مخمر موجود است.

فروش تیامین هیدروکلراید

کاربردهای تیامین هیدروکلراید:

از تیامین‌هیدروکلراید برای پیشگیری و درمان حالات کمبود تیامین استفاده می‌شود که ممکن است در نتیجه تغذیه ناکافی یا سوء جذب روده رخ دهد. همچنین برای درمان سندرم ورنیک-کورساکوف، کمبود بری بری و تیامین در رابطه با الکلیسم مزمن استفاده می‌شود. این ماده به عنوان یک ماده افزودنی غذایی برای افزودن طعم گوشت به مایع یا سوپ‌ها استفاده می‌شود. همچنین از آن به عنوان یک مکمل غذایی و ماده‌ای طعم‌دهنده با طعم تلخ استفاده می‌شود.

تیامین هیدروکلراید، ویتامین B1 نیز نامیده می‌شود، یک ماده مغذی کافی برای سوخت و ساز کربوهیدرات است. ویتامین B1 در عملکرد عصبی نیز نقش دارد.

کمبود مزمن ویتامین B1 Hcl ممکن است برخی از مشکلات مانند اختلال عصبی، بربری، سندرم ورنیک-کورساکوف و غیره ایجاد کند.

تیامین هیدروکلراید و تیونین مونونیتات دو شکل موجود هستند. فرم مونیتیتات نسبت به فرم هیدروکلراید از لحاظ ریزسنجی و پایداری کمتر است و این را برای استفاده در پودرهای نوشیدنی مناسب می‌کند. از آن در آرد غنی شده استفاده می‌شود و به عنوان تیامین مونونیتریت در جایگزین تخم‌مرغ منجمد و کراکر یافت می‌شود.

سایر مطالب: رتینوئید

فروش تیامین هیدروکلراید:

تیامین هیدروکلراید به صورت درام‌های ۲۵ کیلوگرمی در انبار تهران و اصفهان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول تیامین هیدروکلراید مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

این محتوا رو هم بخون...
روغن آویشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید