خرید دی متیل امین

خرید دی متیل آمین

دی متیل آمین (Dimethylamine) یک ترکیب آلی با فرمول CH3) 2NH) است. این آمین نوع دوم یک گاز بی‌رنگ و قابل اشتعال است که بوی مشابه آمونیاک دارد. دی متیل آمین معمولاً به صورت محلول آبی، با غلظت‌هایی حدود 40٪ وجود دارد. تولید دی­‌متیل‌آمین در سال 2005 حدود 270،000 تن تخمین زده می‌شود.

جهت استعلام

قیمت دی متیل آمین

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

ساختار و خواص دی متیل آمین

این مولکول از یک اتم نیتروژن تشکیل شده است که دارای دو متیل و یک پروتون است. دی متیل آمین یک باز ضعیف است و pKa نمک آمونیوم CH3– NH2 + -CH3 برابر 10.73 است که مقداری بالاتر از pKa متیل آمین (10.64) و تری متیل آمین (9.79) می­‌باشد.

دی‌متیل‌آمین با اسیدها واکنش می­‌دهد و منجر به تشکیل نمک‌هایی مانند دی‌متیل امین هیدروکلراید می‌شود که ماده ای جامد، سفید، بی‌بو با نقطه ذوب 171.5 درجه سانتی‌گراد است. این ماده با واکنش کاتالیزوری متانول و آمونیاک در دمای بالا و فشار زیاد تولید می‌شود.

کاربرد دی متیل آمین در زمینه صنعت و آزمایشگاهی

  • این محصول پیش ماده چندین ترکیب مهم صنعتی است و با دی سولفید کربن واکنش نشان می‌دهد و به دی‌متیل‌دی­‌تیوکاربامات تبدیل می­‌شود.
  • این ترکیب پیش‌­ماده گروهی از مواد شیمیایی است که به طور گسترده در جریان پختن لاستیک استفاده می‌شود.
  • حلال‌های دی متیل فرمامید، دی متیل سولفید و دی متیل استامید از دی متیل آمین به‌دست می‌آیند. این ترکیب ماده اولیه برای تولید بسیاری از مواد شیمیایی و دارویی مانند دی‌مفوکس و دیفن‌هیدرامین است.
  • سلاح شیمیایی تابون از دی‌متیل‌آمین مشتق شده است.
  • سورفکتانت لوریل دی متیل آمین اکسید در صابون‌ها و ترکیبات تمیز کننده یافت می‌شود.
  • دی متیل هیدرازین نامتقارن، سوخت موشکی، از دی متیل آمین تهیه شده‌اند.
  • دی‌متیل‌آمین تحت شرایط اسیدی ضعیف قرار می‌گیرد تا دی‌متیل ­‌نیتروز آمین را بدهد. این ماده سرطان‌زا برای حیوانات، در نمونه‌های ادرار انسانی شناسایی و اندازه‌گیری شده است که ممکن است در کشورهای بسیار صنعتی از نیتروژنه‌شدن دی‌متیل‌آمین توسط اکسیدهای ازت موجود در باران‌های اسیدی بوجود آمده باشد.

مشتقات آمیدو

دپروتونه شدن دی‌متیل‌آمین با ترکیبات ارگانولیتیوم قابل انجام شدن است. LiNMe2 حاصل که یک ساختار شبه کلاستری به خود می‌گیرد، به عنوان منبع “Me2−N” عمل می‌کند. از این لیتیوم­‌ آمید برای تهیه کمپلکس‌­های فلزی سبک مانند تتراکیس (دی متیل آمیدو) تیتانیوم و پنتاکیس (دی متیل آمیدو) تانتالم استفاده شده است.

فروش دی متیل آمین

شرکت پیشگامان شیمی آماده است تا بهترین محصولات را با بهترین قیمت دی متیل آمین به شما عزیزان ارائه کند تا محصول با کیفیت تری به دست مشتریان خود برسانید. کافی است با کارشناسان ما تماس گرفته و محصول موردنیاز خود را سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست