خرید سولفاستامید

سولفاستامید چیست؟

سولفاستامید یک آنتی‌بیوتیک سولفونامید است. سولفاستامیـد یک مشتق سولفانیلاستامید مصنوعی با فعالیت باکتریواستاتیک و دارای طیف گسترده‌ای از کاربردها می‌باشد. سولفاستامید‌ها ترکیبات آلی هستند که حاوی یک بنزن سولفون آمید با یک گروه آمین متصل به حلقه بنزن هستند. ساختار مولکولی C8H10N2O3S است. نام علمی آن N- (4-aminophenyl) sulfonylacetamide است.در دمای اتاق، به عنوان یک پودر سفید ظاهر می‌شود.

کاربرد‌های سولفاستامید

از آن به عنوان یک ماده موضعی ضد عفونی برای درمان عفونت‌های پوستی و به عنوان یک عامل خوراکی برای عفونت‌های ادراری استفاده می‌شود. لوسیون موضعی 10٪ سولفاستامید، که تحت نام تجاری Klaron یا Ovace فروخته می‌شود، برای درمان آکنه و درماتیت سبورئیک تأیید شده است. هنگام ترکیب با گوگرد، تحت نام‌های تجاری Plexion ،Clenia ،Prascion و Avar فروخته می‌شود که حاوی 10٪ سولفات استامید و 5٪ گوگرد است.

سولفاستامید برای استفاده در درمان پیتریازیس ورسکولور و روزاسه مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین هنگام استفاده از آن برای درمان بلفاریت یا ملتحمه (در محلول قطره چشم) خاصیت ضد التهابی دارد. اعتقاد بر این است که با محدود کردن حضور اسید فولیک که نیاز باکتری‌ها برای زنده‌ماندن است، کار می‌کنند.

پیشنهاد شده است که سولفاستامید همچنین ممکن است به عنوان درمانی برای اشکال خفیف hidradenitis suppurativa چندین فرآورده موضعی حاوی سولفاستامید وجود دارد، مانند کف، شامپو، کرم و ژل شست‌وشو. برخی تحقیقات نشان می‌دهد که مشتقات سولفاستامید توسط مکانیسم مستقل CYP51A1 ممکن است به عنوان ضد قارچ عمل کنند.

سمیـت سولفاستامید

سمیت حاد مصرف خوراکی در موش 5/16 گرم در کیلوگرم است. از آنجا که این سمیت در رده‌بندی سمیت IV برای تجویز خوراکی قرار دارد، از نظر خوراکی عملاً غیر سمی است و همچنین تحریک‌کننده نیست. اما، در صورت تماس پوست (تحریک‌کننده)، احتراق و استنشاق بسیار خطرناک است. تحقیقات ثابت کرد که در حضور نور نسبت به تاریکی سمی‌تر است.

هنگامی که نور UV-A وجود دارد سولفاسامید کمی تحریک‌کننده است. در حضور نور سولفات استامید حساس و تخریب می‌شود که ممکن است باعث تحریک شود و در صورت استفاده مداوم باعث سمیت شود. در تاریکی فقط تحریک جزئی نشان داده شده است، بنابراین باید در تاریکی ذخیره شود. اثر سرطان‌زایی و جهش‌زایی شناخته شده‌ای برای سولفات استامید وجود ندارد. طبق درجه‌بندی خطر Chemwatch دارای سمیت متوسط است.

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست