اسانس بهار نارنج

اسانس بهار نارنج

اسانس بهار نارنج یک روغن ضروری است که از شکوفه درخت بهار‌ نارنج تولید می‌شود. رایحه آن شیرین، عسلی و تا حدودی فلزی با جنبه‌های سبز و تند است. اسانس شکوفه نارنج نیز از همان شکوفه استخراج می‌شود و هر دو عصاره به طور گسترده در عطرسازی استفاده می‌شوند.  شکوفه نارنج را می‌توان به عنوان رایحه‌ای شیرین‌تر و گرم‌تر از اسانس بهار‌ نارنج توصیف کرد. تفاوت چگونگی بو و طعم بهار‌ نارنج و شکوفه نارنج و اینکه چرا با عناوین مختلفی از آن‌ها نام برده می‌شود، نتیجه فرآیند استخراجی است که برای به دست آوردن اسانس از شکوفه‌ها استفاده می‌شود.

اسانس بهار‌ نارنج توسط تقطیر بخار استخراج می‌شود و اسانس شکوفه نارنج از طریق فرآیند غشایی (که امروزه به دلیل هزینه‌های زیاد به‌ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد) یا استخراج حلال می‌باشد.

تولید اسانس بهار نارنج

شکوفه‌ها معمولاً با دست، اواخر آوریل تا اوایل ماه مه جمع می‌شوند. اسانس با تقطیر بخار استخراج می‌شود. تونس بزرگ‌ترین تولید کننده اسانس بهار نارنج است و پس از آن رتبه دوم مربوط به مراکش می‌باشد.

تاریخچه تولید اسانس بهار نارنج

با پایان قرن 17ام، آن ماری اورسینی، دوشس Bracciano و شاهزاده خانم نرولا، ایتالیا، جوهر درخت بهار‌نارنج را به عنوان رایحه‌ای شیک که از آن برای عطر دست‌کش و حمام خود استفاده می‌کند، معرفی کرد. از آن زمان برای توصیف این جوهر از اصطلاح “neroli” استفاده شده است. اسانس بهار‌نارنج دارای رایحه‌ای با طراوت و خاص و تند با رایحه‌های شیرین و نت‌های گلدار است.

موارد مصرف اسانس بهار نارنج

اسانس بهار‌نارنج یکی از پرمصرف‌ترین روغن‌های گل در عطر‌سازی است. مانند همه روغن‌های ضروری، اسانس بهار‌نارنج نیز تحریک‌کننده، حساس‌کننده و یک ماده حساسیت‌زا شناخته‌شده به دلیل داشتن مقادیر بالاتری از ‌ترپن‌های معطر مانند linalool، لیمونن ، farnesol، geraniol و citral. این ترکیب با روغن مرکبات، انواع مختلف گل و بسیاری از اجزای مصنوعی موجود در بازار به خوبی ترکیب می‌شود.اسانس بهار‌ نارنج یک عنصر کلاسیک در طراحی رایحه و یکی از رایج‌ترین آن‌ها در صنعت است. اسانس بهار‌ نارنج همچنین در طعم‌دهنده‌ها کاربرد محدودی دارد. بنا بر گزارش‌ها، روغن نرولی یکی از ترکیبات موجود در دستور العمل پنهانی مخلوط نوشابه Coca-Cola است.

سایر محصولات

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست