خرید روغن شاهدانه

خرید روغن شاهدانه

یکی دیگر از روغن‌های گیاهی که پیشگامان شیمی امروز به شما معرفی می‌کند، روغن شاهدانه می‌باشد. این روغن شگفت‌انگیز فواید بسیاری دارد. فوایدی که تعدادی از آن‌ها را در این مقاله برسی می‌کنیم.برخی معتقدند روغن کنف و روغن شاهدانه یکسان هستند. این در حالی است که روغن کنف را می‌توان از تمام بخش‌های گیاه شاهدانه به دست آورد. اما تنها دانه‌های شاهدانه هستند که روغن این گیاه را تشکیل می‌دهند.با تمام این تفاسیر پیشگامان شیمی، پیشگام در عرصه خرید و فروش مواد اولیه لوازم آرایشی، بهداشتی و دارویی آماده است تا شما را با خواص این روغن شگفت‌انگیز آشنا کند. از این رو تا انتها با ما همراه باشید.

روغن شاهدانه مخدر است؟

درست است که گیاه شاهدانه رابطه‌‌ای نزدیک با ماری جوانا دارد، اما این بدان معنی نیست که این دو با یکدیگر یکسان هستند. درست است که بسیاری از ترکیبات آن‌ها یکسان است. اما تفاوت‌هایی هم با یکدیگر دارند.

خرید روغن شاهدانه

عمده‌ترین تفاوتی که میان شاهدانه و ماری جوانا می‌توان نام برد، میزان تتراهیدروکانابینول است. این ماده مسئول ایجاد سرخوشی و همان بخش اعتیادآور ماری جوانا است. میزان این ماده در شاهدانه به شکل معنی داری کمتر است.به همین دلیل است که نمی‌توان فایده‌‌ای برای ماری جوانا ذکر کرد. در حالی که گیاه شاهدانه محصولات مفید بسیاری به ما می‌دهد که یکی از این محصولات روغن شاهدانه می‌باشد.

فواید سلامتی روغن شاهدانه

عمده فواید این روغن مربوط به سه اسید اصلی تشکیل دهنده آن است. بسیاری از این اسیدها را می‌توان در مواد دیگر نیز یافت. به خصوص روغن‌های گیاهی که پیشگامان شیمی ارائه می‌کنند غنی از این اسیدها هستند.اسید لینولئیک، اسید آلفا لینولئیک و اسید گاما لینولئیک سه اسید اصلی تشکیل دهنده این محصول می‌باشند.

لینولئیک اسید یک چربی امگا ۶ نیز هست. این در حالی است که اسید آلفا لینولئیک نیز نوعی چربی امگا ۳ به حساب می‌آید. لازم است دقت داشته باشید که تعادل در امگا ۳ و امگا ۶ بسیار ضروری است. دانشمندان اذعان داشته‌‌اند که بهتر است این نسبت را در حدود ۱:۳ نگه دارید. در واقع این میزان باید در مواد غذایی که مصرف می‌کنید دیده شود.

مزایای روغن شاهدانه برای پوست

درماتیت آتوپیک یا به نام عمومی‌تر آن اگزما یکی از مشکلات تقریباً شایع در ایرانیان است. داروهای گیاهی و شیمیایی مختلفی نیز برای درمان آن ارائه شده است. یکی از این داروهای گیاهی، این روغن است. از این رو می‌توان اذعان داشت که این روغن می‌تواند در محصولاتی که برای درمان اگزما استفاده می‌شوند به کار گرفته شود. دانشمندان معتقدند این خواصیت به دلیل همان سه اسید مشهور موجود در این روغن می‌باشد.

کلاه گهواره، پسوریازیس و آکنه نیز سه بیماری دیگر هستند که در میان مردم ما بسیار دیده می‌شوند. در صورتی که دوز مشخصی از روغن شاهدانه به صورت روزانه مصرف شود، دیگر نباید نگران چنین بیماری‌هایی بود. یکی از شاخص‌های یک پوست خوب، مقاومت در برابر انواع باکتری‌ها و عفونت‌ها می‌باشد.

با استفاده موضعی از محصولاتی که این روغن در آن‌ها یافت می‌شود، می‌توان اطمینان یافت پوست در برابر انواع عفونت‌ها بهبود یافته است.آیا شما هم همانند من دچار جوش‌های بسیار هستید؟ حتماً تمایل چندانی هم به استفاده از داروهای شیمیایی ندارید! این روغن با توجه به ترکیباتی که دارد می‌تواند از میزان جوش‌های جوانی کم کند.

خرید روغن شاهدانه

همانطور که اشاره کردیم این روغن سرشار از اسیدهای چرب سالم است. از این رو می‌توان امیدوار بود خرید روغن شاهدانه برای پیری نیز ماده‌‌ای مفید باشد.

سلامت مغز

اسید‌های چرب نیاز اصلی مغز برای کار کردن هستند. مغز با اینکه کمتر از یک کیلوگرم از وزن شما را تشکیل می‌دهد، بیش از نود درصد غذایی که مصرف می‌کنید را به خود اختصاص می‌دهد. اسیدهای چرب یکی از اصلی‌ترین نیازهای مغز برای کار بهتر می‌باشند.

این روغن نیز سرشار از اسیدهای چربی است که برای کار بهتر مغز ضروری می‌باشند.تحقیقات نشان داده است که استفاده از روغن شاهدانه روی موش‌ها، باعث شده التهاب در مغز موش‌ها به صورت چشمگیری کاهش یابد. از سوی دیگر توان مقاومتی مغز را افزایش می‌دهد. پلی فنون یکی دیگر از موادی است که در این روغن یافت می‌شود. این ماده می‌تواند نوعی لایه محافظ دور مغز بکشد. البته آزمایشات روی این خواصیت هنوز ادامه دارد.

تنش‌های عضلانی با روغن شاهدانه

درست است که عبارت تنش بیشتر برای اعصاب به کار گرفته می‌شود، اما باید بدانید که عضلات شما نیز می‌توانند دچار تنش شوند. به این معنی که عضلات هم استرس می‌گیرند. همان به خواب رفتن عضلات یکی از نشان‌های تنش در آن‌ها می‌باشد. استفاده موضعی از این روغن می‌تواند به کاهش تنش و سبک شدن عضله منجر شود.

کاهنده فشارخون

امگا ۳ یکی از اسیدهایی است که میزان بالایی از آن را می‌توان در این روغن مشاهده کرد. این ماده شگفت انگیز به کاهش فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا مشهور است. محققان توصیه می‌کنند برای استفاده از روغن شاهدانه نباید داروهای فشارخون را کنار گذاشت. بلکه از آن به عنوان مکمل در کنار داروها استفاده کرد.

افزایش سلامت قلب

لینولئیک اسید است که موجب افزایش سلامت قلم و برخی از عضلات داخلی بدن می‌شود. این ماده خواص دیگری هم برای سیستم خون رسانی دارد که بازهم به سلامت قلب منجر می‌شود.

خرید روغن شاهدانه

تحقیقات نشان داده است که این اسید میزان کلسترول خون را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. از سوی دیگر لیپوپروتئین خون را نیز کنترل می‌کند. همچنین کاهش سطح کلسترول بد خون می‌تواند به کاهش فشار خون نیز منجر شود. خطر سکته قلبی و بیماری‌های دیگر قلبی نیز با مصرف روغن شاهدانه کم و کمتر می‌شود.

کاهش التهاب

سومین اسید اصلی این روغن می‌تواند به کاهش التهاب در بخش‌های مختلف بدن کمک کند. التهاب در بخش‌های مختلف بدن می‌تواند بیماری‌های مختلفی را ایجاد کند. از جمله این بیماری‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آرتریت روماتوئید
 • سندروم روده تحریک پذیر
 • اسکلروزیس
 • و…

تمام این بیماری‌ها با استفاده از این روغن روزنه بهبودی می‌یابند. همچنین استفاده از این روغن یا محصولاتی که با آن تولید شده‌‌اند به صورت موضعی، می‌تواند به کاهش درد نیز کمک کند.

استفاده برای زنان باردار

امگا ۶ اسیدی است که در رژیم غذایی روزانه ما به وفور یافت می‌شود. این در حالی است که باید با ذره بین به دنبال اسید امگا ۳ گشت! از این رو استفاده از موادی که سرشار از امگا ۳ هستند برای بانوان باردار توصیه می‌شود. روغن شاهدانه بر طبق مطالعاتی که روی آن صورت گرفته است، سرشار از امگا ۳ می‌باشد.اسیدهای امگا ۳ در طول روزمره برای انسان ضروری هستند.

این در حالی است که اهمیت رسیدن آن‌ها به بدن در دوران بارداری چندین برابر می‌شود. بانوانی که نوزاد پسر دارند بیشتر احتمال دارد که دچار افسردگی پس از زایمان شوند. این روغن مناسب تمام بانوان باردار به خصوص بانوان با جنین پسر است. چرا که از افسردگی پس از زایمان جلوگیری می‌کند.

روغن شاهدانه

همچنین تحقیقات نشان داده است که امگا ۳ تاثیر به سزایی روی رشد مغز و چشم دارد. این دو عنصر مهم بدون امگا ۳ مشکلات متعددی خواهند داشت. از این رو بهتر است مادران باردار از محصولاتی استفاده کنند که این ماده در آن‌ها یافت شود. با همه این‌ها باز هم این روغن حاوی مقادیر زیادی از مواد مغذی دیگر است. از جمله این مواد مغذی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. منیزیم
 2. ویتامین‌های گروه B
 3. کلسیم
 4. آهن
 5. ویتامین C
 6. پروتئین
 7. و…

قیمت روغن شاهدانه

این روغن یکی از بهترین روغن‌هایی است که می‌توان از گیاهان گرفت. چرا که در صنایع مختلف کاربردهای متعددی دارد. اما داروسازها و تولید کنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی بیشترین استفاده را می‌توانند از این روغن ببرند. پیشگامان شیمی آماده است تا قیمت روغن شاهدانه را با بهترین کیفیت به صورت عمده برای شما عزیزان فرآهم آورد. از این رو با شماره تماس‌های ما تماس بگیرید. سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

منابع:

 • Hemp Oil: Is It Good for You?
 • Health Benefits of Hemp Seed Oil

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست