روغن کاملینا

کاملنا نام یک گیاه عالی برای تهیه روغن‌های خوراکی می‌باشد. ایران یکی از بهترین تولید کنندگان خرید روغن کاملینا به شمار می‌رود. روغن کاملنا از بهترین روغن‌هایی است که می‌توان به صورت خوراکی درون کشور تولید و استفاده کرد. این روغن فوق‌العاده مزایای بسیاری دارد که قصد داریم در این مقاله به برسی آن‌ها بپردازیم. شما عزیزان میتوانید خرید روغن کاملینا را برای تولید محصولات خود خریداری کنید.

در صورتی که تولید کننده عمده هستید یا نیاز به خرید عمده روغن کاملینا یا خرید مواد اولیه صنایع غذایی دارید، توصیه می‌شود از پیشگامان شیمی کمک بگیرید. اما اگر به صورت خرد به آن نیاز دارید، می‌توانید آن را از عطاری‌ها و فروشگاه‌های سراسر کشور تهیه کنید.

خرید روغن کاملینا عمده

گیاه کاملینا بومی مناطق بومی شمال اروپا و آسیای مرکزی است. این گیاه فوق‌العاده تا دهه ۱۹۴۰ در اروپا کاربردهای گسترده‌‌ای داشت. اما امروز کمتر کسی است که نام این گیاه را شنیده باشد.در آن زمان و با ورود خانواده Brassicaceae، محصولاتی که با استفاده از آن تولید می‌شدند، رونق گرفتند.

اما امروز این محصول کم کم دارد محبوبیت خود را به کاملینا می‌دهد. به طوری که در کشورهای اروپایی و غربی زمین‌های بسیاری به کشت آن اختصاص داده شده است.خرید روغن کاملینا بیشتر برای کاربردهای غذایی استفاده می‌شود. روغنی که سرشار از مواد مغذی است و توصیه می‌شود به جای روغن آفتابگردان از آن استفاده کنیم.نکته مهم در کشت دانه‌های این روغن این است که به آب زیادی نیاز ندارد. بنابراین می‌تواند گزینه‌‌ای مناسب برای ایران که کشوری کم آب است به شمار آید!

قیمت روغن کاملینا در تغذیه

این روغن فوق العاده با اینکه چندان اشباع نشده است، قیمت مناسبی دارد. اشباع نشدن آن می‌تواند برای شما مفید باشد. چرا که مقادیر بالایی از اسیدهای امگا ۳ و امگا ۶ را می‌توان در این روغن یافت. نوع اسید امگا ۳ که در این محصول وجود دارد، آلفا لینولئیک است که یکی از بهترین انواع امگا ۳ به حساب می‌آید. این نوع امگا ۳ مزایای بسیاری را پدید آورده است.البته اسیدهای دیگری نیز همچون اسید اروسیک در این روغن وجود دارند. مقدار این اسید کمتر از پنج درصد است. از این رو مناسب موادغذایی به شمار می‌رود.

از جمله دیگر اسیدهای موجود در روغن کاملینا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چربی‌های اشباع
  • اسید اولئیک
  • اسید ایکوسنیوک
  • آلفا لینولئیک اسید
  • لینولئیک اسید

ترکیب این روغن با برخی روغن‌های دیگر می‌تواند یک روغن عالی برای شما داشته باشد. برای مثال بیان شده که می‌توان این روغن را با روغن پالم ترکیب و به مردم ارائه کرد.

خواص روغن کاملینا

هر چیزی به اندازه کافی که باشد مفید است. تحقیقات نشان داده است استفاده بیش از اندازه از امگا ۶ ارتباط مستقیمی با انواع سرطان‌ها دارد. روغن‌های دیگر که برای خوراکی استفاده می‌شوند، مقادیر بالایی از امگا ۶ دارند. این در حالی است که جای خالی امگا ۳ احساس می‌شود. اما این روغن با دیگر روغن‌ها مفید است.

روغن کاملینا دو برابر امگا شش که درون خود دارد، دارای امگا سه می‌باشد. از این رو نسبت سالم‌تری به دیگر روغن‌ها به خصوص روغن آفتابگردان دارد. رقابت میان سه روغن زیتون، آفتابگردان و کاملنا هنوز هم ادامه دارد. اما تا اینجای کار نتیجه تحقیقات به نفع روغن کاملینا بوده است. چرا که نسبت بیشتری از روغن را امگا ۳ تشکیل داده است.

روغن کاملینا و ویتامین ها

این روغن یکی از غنی‌ترین منابع برای ویتامین E به شمار می‌رود. در کنار ویتامین E این روغن حاوی آلفا و گاما توکوفرول دو صورت دیگر ویتامین هستند. این ویتامین‌ها باعث شده‌‌اند ماندگاری این روغن به صورت شگفت انگیزی افزایش یابد. به دلیل وجود همین ویتامین‌های فوق‌العاده است که می‌توان این روغن را بیش از شش ماه در شرایط درست نگهداری کرد. البته در صورتی که این روغن را بدون افزودنی استفاده می‌کنید.

روغن کاملینا با روغن کتان تفاوت بسیاری دارد. روغن کتان به سرعت فاسد می‌شود. دلیل آن نیز وجود ویتامین E و آلفا و گاما توکوفرول می‌باشد. یکی از ویژگی‌هایی که این محصول به ما ارائه می‌کند، جلوگیری از آسیب‌های رادیکال‌های آزاد می‌باشد. ویتامین E باعث خنثی شدن رادیکال‌های آزاد می‌باشد.

این ویتامین سرشار از آنتی‌اکسیدان است. آنتی‌اکسیدان‌هایی که در روغن کاملینا دیده می‌شوند، آنتی‌اکسیدان‌های خاصی بوده که به جلوگیری از بیماری‌های غیر مسری معروف هستند. بیماری‌هایی همچون آرتروز، بیماری‌های قلبی و سرطان از جمله این بیماری‌ها هستند. ویتامین E برای بانوان بسیار مفیدتر می‌باشد. چرا که توان جلوگیری از آسیب‌های دوران قاعدگی و عصبی شدن در این دوران را دارد. از سوی دیگر برای پیشگیری از مشکلات چشم و سیستم ایمنی نیز گزینه خوبی به شمار می‌رود.

درمان کلسترول با روغن کاملینا

استرول‌های بسیاری هستند که در این روغن یافت می‌شوند. این استرول‌ها توان جلوگیری از جذب کلسترول را دارند. بنابراین به طور خودکار به درمان کلسترول بالا می‌پردازند. مطالعاتی که در کانادا صورت گرفته است نشان می‌دهد این روغن توان جلوگیری از جذب کلسترول را دارد. حتی نتایج بیانگر این است که این روغن می‌تواند سطح کلسترل انباشته شده خون را نیز کاهش دهد.

روغن کاملیا در آشپزی

روغن کاملیا توان تحمل بالایی در برابر گرما دارد. اگرچه توصیه شده از این روغن به عنوان روغن سرخ‌کردنی استفاده نشود، اما برخی از آن استفاده کرده‌‌اند ولی مشکلی وجود نداشته است.نقطه دود این روغن ۴۷۵ درجه فارنهایت معادل ۲۴۶ درجه سانتی‌گراد است. نقطه دود به نقطه‌‌ای گفته می‌شود که روغن به اصطلاح سوخته و شروع به دود کردن می‌کند. روغنی که مخصوص سرخ‌کردنی باشد باید نقطه دودی در حدود ۴۰۰ درجه فارنهایت داشته باشد. ۴۰۰ درجا فارنهایت معادل ۲۰۴ درجه سانتی‌گراد است. البته روغن‌های امروز توانی بیش از این مقدار دارند.

روغن کاملینا برای پوست

ماساژ با این روغن بسیار دلپذیر است. به طوری که امروز بسیاری از ماساژ دهندگان به روش‌های مختلف از این روغن استفاده می‌کنند. این روغن دارای رایحه‌‌ای ملایم است. رایحه‌‌ای که به همراه مرطوب کننده‌‌ای عالی همراه شده است. این روغن مناسب مالیدن روی پوست به صورت خام یا ترکیب شده است.

این روغن به بهود وضعیت رنگ پوست و کمک بسیاری می‌کند. به طوری که برای جلوگیری از آسیب‌های سرطان پوست از این محصول در داروهای سرطان پوست استفاده می‌کنند. روغن کاملینا دارای مقادیر زیادی ویتامین E نیز هست که آن را مناسب ضد آفتاب‌ها کرده. چرا که توان مقابله با اشعه‌های مضر خورشیدی و رادیکال‌های آزاد سطح پوست را دارا می‌باشد.

این روغن برای موها نیز بسیار مفید است. به طوری که می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای درمان شوره باشد. همچنین پوسته پوسته شدن و خارش سر را نیز درمان می‌کند. روغن کاملینا یکی از روغن‌هایی است که از شر اصلاح‌های ژنتیکی در امان مانده است. از این رو اطمینان از سلامت این روغن بسیار ساده‌تر می‌باشد.

فروش روغن کاملینا عمده

این روغن برای کاربردهای متنوعی به کار گرفته می‌شود. از جمله این کاربردها می‌توان به تولید لوازم بهداشتی، آرایشی و دارویی اشاره کرد. اما اصلی‌ترین کاربرد آن هنوز هم همان کاربرد غذایی و طباخی می‌باشد.فروش روغن کاملینا یکی از بهترین روغن‌هایی است که می‌توان جایگزین روغن آفتابگردان کرد. شما عزیزان تولید کننده می‌توانید برای اطلاع از قیمت و خرید روغن کاملینا یا خرید مواد شیمیایی تنها با یک تماس با پیشگامان شیمی، سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست