مواد اولیه دارویی و پزشکیمواد اولیه شیمیایی

زینک سیترات

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید زینک سیترات

زینک سیترات به عنوان یک پودر سفید عرضه می‌شود. زینک سیترات به صورت دی هیدرات و تری هیدرات موجود است و با خنثی سازی کامل اسید سیتریک با منبع روی و خلوص بالا، رسوب داده و سپس با حذف آب تولید می‌شود. عملاً بی‌بو، کمی محلول در آب است، محلول در اسید رقیق شده و عملاً در اتانول (۹۶٪) حل نشده است.زینک سیترات  یک نمک روی از اسید سیتریک است. در بین نمک‌های آلی روی، زینک سیترات یکی از منابع با بالاترین میزان روی (۳۱٪) است. این مکمل به عنوان یک مکمل‌ غذایی و به عنوان درمان کمبود روی و منبع روی که یک عنصر ضروری است، موجود است. زینک سیترات  نشان‌دهنده جذب مؤثر پس از تجویز خوراکی است. از آن‌جا که بدن انسان، روی مازاد را ذخیره نمی‌کند، باید به طور منظم به عنوان بخشی از رژیم غذایی مصرف شود.روی یک ماده مغذی مهم آنتی‌اکسیدانی است. برای سنتز پروتئین، بهبود زخم، برای تثبیت خون، عملکرد طبیعی بافت و کمک به هضم و سوخت و ساز فسفر ضروری است. همچنین انعطاف‌پذیری عضلات را کنترل می‌کند و تعادل قلیایی بدن را حفظ می‌کند.

Zn۳(C۶H۵O۷)۲ · ۲H۲O فرمول شیمیایی
۵۴۶-۴۶-۳ شماره CAS
۶۱۰.۳۶ وزن مولکولی
مواد مغذی، مکمل رژیم غذایی؛ محصولات مراقبت از دهان کاربردها
پودر سفید توصیف
درام‌های فیبر ۵۰ کیلوگرم / ۱۱۰ لیتری؛ بسته ۲۵ کیلوگرم فقط مربوط اتحادیه اروپا است ظرف نگهداری
در یک انبار تمیز و خشک در ظروف اصلی باز نشده نگهداری کنید. ذخیره‌سازی

فروش زینک سیترات

کاربرد زینک سیترات:

زینک سیترات به طور عمده در محصولات دندانپزشکی نظیر خمیر دندان، دهانشویه‌ها و آدامس‌های جویدنی به علت اثرات ضد میکروبی و ضد التهابی آن و توانایی آن برای کاهش یا مهار تشکیل پلاک دندان و دندان‌ها استفاده می‌شود. در داروسازی، ترکیبات روی با سرماخوردگی مقابله می‌کند. روی به طور فزاینده‌ای در مکمل‌های غذایی، غذاهای کاربردی و نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ (COVID-19):

در حالی که روی ممکن است از مزایای در برابر سرماخوردگی و سایر عفونت‌های هوایی برخوردار باشد، اما شواهد خوبی برای استفاده از آن در برابر COVID-19 وجود ندارد. به جای آن، گزینه‌های زندگی سالم و روش‌های پیشگیری اثبات شده را دنبال کنید.

منابع حاوی روی عبارت‌اند از:

  • غذا

طیف گستردهای از غذاها حاوی روی هستند. روی بیشتر از هر غذای دیگر صدف حاوی روی است، اما اکثر گوشت قرمز و گوشت طیور روی را در رژیم غذایی آمریکا تأمین می‌کنند. سایر منابع غذایی شامل لوبیا، آجیل، انواع خاصی از غذاهای دریایی (مانند میگو و خرچنگ)، غلات کامل، غلات صبحانه غنی شده و فراورده‌های لبنی هستند.

  • فیتاتها

که در نان‌های سبوس دار، غلات، حبوبات و سایر مواد غذایی وجود دارد – روی را چسبیده و جذب آن را مهار می‌کنند. بنابراین، فراهمی زیستی روی از غلات و غذاهای گیاهی پایین‌تر از غذاهای حیوانی است، اگرچه بسیاری از غذاهای گیاهی و غلات هنوز هم منابع خوبی برای روی هستند.

  • کمبود روی

کمبود روی با کاهش رشد، از دست دادن اشتها و اختلال در عملکرد سیستم ایمنی بدن مشخص می‌شود. کمبود روی می‌تواند سبب کوتاه شدن قد، ناتوانی در تولید مثل‌ها و آسیب به تخم‌دان‌ها شود. روی برای رشد مناسب و حفظ بدن انسان مورد نیاز است. در موارد شدیدتر، کمبود روی باعث ریزش مو، اسهال، تأخیر در بلوغ جنسی، ناتوانی جنسی، هیپوگنادیسم در مردان و ضایعات چشم و پوست می‌شود.کاهش وزن، تاخیر در بهبود زخم‌ها، ناهنجاری‌های چشایی و بی‌حالی ذهنی نیز ممکن است اتفاق بیفتد. بسیاری از این علائم غیر اختصاصی و غالباً با سایر شرایط سلامتی همراه هستند. بنابراین، برای اینکه مشخص شود که آیا کمبود روی وجود دارد یا خیر، معاینه پزشکی لازم است.

روی چگونه کار می‌کند؟

روی برای رشد و نگهداری مناسب بدن انسان مورد نیاز است. در چندین سیستم و واکنش‌های بیولوژیکی یافت می‌شود و برای عملکرد سیستم ایمنی، بهبود زخم، لخته شدن خون، عملکرد تیروئید و موارد دیگر لازم است. گوشت، غذاهای دریایی، لبنیات، آجیل، حبوبات و غلات کامل مقادیر نسبتاً بالایی از روی را دارند.

گروه‌هایی که در معرض خطر کمبود روی قرار دارند

هنگامی که کمبود روی رخ می‌دهد، معمولاً به دلیل مصرف ناکافی روی یا عدم جذب آن است. افرادی که در معرض کمبود روی یا ناکافی بودن آن قرار دارند، نیاز دارند که منابع خوبی از روی را در رژیم‌های غذایی روزانه خود قرار دهند. مکمل روی نیز ممکن است در شرایط خاص نیز مناسب باشد.

مبتلایان به بیماری دستگاه گوارشی و سایر بیماری‌ها

عمل جراحی دستگاه گوارش و اختلالات گوارشی (مانند کولیت اولسراتیو، بیماری کرون و سندرم روده کوتاه) می‌تواند باعث کاهش جذب روی شود و تلفات درون زا روی را در درجه اول از دستگاه گوارش و به میزان کمتری از کلیه افزایش می‌دهد. سایر بیماریهای مرتبط با کمبود روی عبارتند از: سندرم سوء جذب، بیماری مزمن کبد، بیماری مزمن کلیوی، بیماری سلول داسی، دیابت و سایر بیماری‌های مزمن.اسهال مزمن همچنین منجر به از بین رفتن بیش از حد روی می‌شود.

  • گیاه‌خواران

از آنجایی که گیاه‌خواران گوشت نمی‌خورند، فراهمی زیستی قابل دسترس روی از رژیم‌های گیاهی پایین‌تر از رژیم‌های غیر گیاهی است زیرا گوشت دارای روی زیستی قابل دسترس است و ممکن است باعث افزایش جذب روی شود. علاوه بر این، گیاهخواران به طور معمول مقادیر زیادی حبوبات و غلات کامل را می‌خورند، که حاوی فیتات‌هایی هستند که به روی چسبیده و مانع از جذب آن می‌شوند.

  • زنان باردار و شیرده

زنان باردار، به ویژه آن‌هایی که بارداری خود را با وضعیت حاشیه روی شروع می‌کنند، در معرض خطر ابتلا به کمبود روی، به ویژه، به دلیل نیاز بالای جنین برای روی هستند. شیردهی همچنین می‌تواند ذخایر روی مادر را تخریب کند. به همین دلایل، کمک‌های غذایی توصیه شده برای روی در زنان باردار و شیرده بیشتر از سایر زنان است.

  • نوزادان باسن بالا که منحصراً از شیر مادر استفاده می‌کنند

شیر مادر برای ۴ تا ۶ ماه اول زندگی روی مورد نیاز (۲ میلی‌گرم در روز) را فراهم می‌کند، اما مقادیر توصیه شده روی را برای نوزادان ۷ تا ۱۲ ماهه، که به ۳ میلی‌گرم در روز نیاز دارند، تأمین نمی‌‎کند. علاوه بر شیر مادر، نوزادان در سن ۷-۱۲ ماهگی باید غذاهای مناسب سن یا فرمول حاوی روی مصرف کنند. مکمل روی باعث افزایش نرخ رشد در برخی از کودکان که نشانگر نقص رشد خفیف تا متوسط ​​و کمبود روی هستند می‌شود.

  • افراد مبتلا به بیماری سلول داسی

نتایج حاصل از یک بررسی بزرگ مقطعی نشان می‌دهد که ۴۴٪ از کودکان مبتلا به بیماری سلول داسی دارای غلظت کم پلاسمائی روی هستند، احتمالاً به دلیل افزایش نیازهای غذایی و یا وضعیت نامناسب تغذیه‌ای باشد. کمبود روی همچنین تقریباً ۶۰٪ -۷۰٪ از بزرگسالان مبتلا به بیماری سلول داسی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. نشان داده شده است که مکمل روی باعث افزایش رشد در کودکان مبتلا به بیماری سلول داسی می‌شود.

  • مشروبات الکلی

تقریباً ۳۰٪ – ۵۰٪ از افراد مصرف‌کننده مشروبات الکلی وضعیت کمبود روی دارند زیرا مصرف اتانول باعث کاهش جذب روده‌ای روی و افزایش دفع روی از طریق ادرار می‌شود. علاوه بر این، تنوع و میزان غذای مصرف شده توسط بسیاری از افراد مصرف‌کننده مشروبات الکلی محدود است، و منجر به مصرف ناکافی روی می‌شود.

فروش زینک سیترات:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول زینک سیترات مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید