فروش ایتریم نیترات

ایتریم نیترات (yttrium nitrate) یک ترکیب معدنی با فرمول Y (NO3) 3 است.

تمام نیترات‌های فلزی نمک‌های معدنی یک کاتیون فلزی معین و آنیون نیترات هستند. هنگام مخلوط کردن با هیدروکربن‌ها، ترکیبات نیترات می‌توانند مخلوط قابل اشتعال تشکیل دهند. هگزا هیدرات آن رایج‌ترین شکل موجود در بازار است.

یک منبع کریستالی ایتریم بسیار محلول در آب برای استفاده‌های سازگار با نیترات‌ها و pH پایین (اسیدی) است.

سنتز ایتریم نیترات yttrium nitrate:

ایتریم (III) نیترات با حل‌کردن اکسید فلز مربوطه با اسید نیترات 6 مولار تهیه می‌شود.

Y2O3 + 6 HNO3 → 2 Y(NO3)3 + 3 H2O

تجزیه حرارتی:

تجزیه حرارتی ایتریم نیترات هگزا هیدرات Y (NO3)3 .6H2O یک فرآیند تراکمی پیچیده است که با ایجاد یک اتمسفر تترامر Y4O4 (NO3) 4 تشکیل شده توسط اتم‌های متناوب ایتریم و اکسیژن است. آنیون های NO3 خود را به اتم‌های ایتریوم متصل می‌کنند. تترامر به تدریج N2O5 را از دست می‌دهد و از طریق تشکیل Y4O5 (NO3) 2، به اکسید ایتریم تبدیل می‌شود.

موارد مصرف ایتریم نیترات yttrium nitrate در صنعت آزمایشگاهی

به عنوان منبع کاتیون +Y3 استفاده می‌شود. این ماده پیش‌ماده برخی از مواد حاوی ایتریم است، مانند Y4Al2O9 و YBa2Cu3O6.5+x و ترکیبات آلی فلزی مبتنی بر ایتریم. همچنین می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور در سنتز آلی مورد استفاده قرار گیرد. 

ایتریم (III) نیترات به عنوان یک معرف، در سرامیک، شیشه و الکترونیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مواد ابر رسانا استفاده می‌شود. از آن به عنوان یک کاتالیزور قابل استفاده مجدد در واکنش Bignelli برای سنتز ترکیبات هتروسیکل مانند پیریمیدین استفاده می شود. ایتریم (III) نیترات یک کاتالیزور قدرتمند برای سنتز برخی از سوپر ماکرومولکول‌ها مانند کالریکس است.

علاوه بر این، آن را به عنوان پیشرو پوشش‌های نانو از کامپوزیت‌های کربن استفاده می‌کند. از منبع ایتریم برای ساخت مزوفازهای سورفکتانت مبتنی بر ایتریم استفاده می‌شود که به عنوان عوامل جاذب و همچنین برای گونه‌های نوری عملکردی امیدوارکننده دارند.

برچسب:

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

۰۹۱۹۵۳۸۰۵۷۲

درخواست مشاوره مواد شیمیایی
درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست