فروش ایتریم نیترات

ایتریم نیترات چیست؟

ایتریم نیترات (yttrium nitrate) یک ترکیب معدنی با فرمول Y (NO3) 3 است. تمام نیترات‌های فلزی نمک‌های معدنی یک کاتیون فلزی معین و آنیون نیترات هستند. هنگام مخلوط کردن با هیدروکربن‌ها، ترکیبات نیترات می‌توانند مخلوط قابل اشتعال تشکیل دهند. هگزا هیدرات رایج‌ترین شکل موجود در بازار و یک منبع کریستالی ایتریم بسیار محلول در آب برای استفاده‌های سازگار با نیترات‌ها و pH پایین (اسیدی) است.

سنتز ایتریم نیترات yttrium nitrate:

ایتریم (III) نیترات با حل‌کردن اکسید فلز مربوطه با اسید نیترات 6 مولار تهیه می‌شود.

Y2O3 + 6 HNO3 → 2 Y(NO3)3 + 3 H2O

تجزیه حرارتی ایتریم نیترات:

تجزیه حرارتی ایتریم نیترات هگزا هیدرات Y (NO3)3 .6H2O یک فرآیند تراکمی پیچیده با ایجاد یک اتمسفر تترامر Y4O4 (NO3) 4 تشکیل شده توسط اتم‌های متناوب ایتریم و اکسیژن است. آنیون های NO3 خود را به اتم‌های ایتریوم متصل می‌کنند. تترامر به تدریج N2O5 را از دست می‌دهد و از طریق تشکیل Y4O5 (NO3) 2 به اکسید ایتریم تبدیل می‌شود.

موارد مصرف ایتریم نیترات yttrium nitrate در صنعت آزمایشگاهی

به عنوان منبع کاتیون +Y3 استفاده می‌شود. این ماده پیش‌ماده برخی از مواد حاوی ایتریم است، مانند Y4Al2O9 و YBa2Cu3O6.5+x و ترکیبات آلی فلزی مبتنی بر ایتریم. همچنین می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور در سنتز آلی مورد استفاده قرار گیرد. 

ایتریم (III) نیترات به عنوان یک معرف در سرامیک، شیشه، الکترونیک و مواد ابر رسانا مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن به عنوان یک کاتالیزور قابل استفاده مجدد در واکنش Bignelli برای سنتز ترکیبات هتروسیکل مانند پیریمیدین استفاده می شود. ایتریم (III) نیترات یک کاتالیزور قدرتمند برای سنتز برخی از سوپر ماکرومولکول‌ها مانند کالریکس است.

علاوه بر این، آن را به عنوان پیشرو پوشش‌های نانو از کامپوزیت‌های کربن استفاده می‌کند. از منبع ایتریم برای ساخت مزوفازهای سورفکتانت مبتنی بر ایتریم استفاده می‌شود که به عنوان عوامل جاذب و همچنین برای گونه‌های نوری عملکردی امیدوارکننده دارند.

خرید ایتریم نیترات

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست