چرا ویتامین E و C همراه با هم خوب کار می ‌کنند؟

ویتامین E و C بخش‌های اصلی از رژیم غذایی شما را تشکیل می‌دهند و عملکرد بافت را تقویت می‌کنند، به عنوان مثال، ویتامین C در ارتباطات مغز به شما کمک می‌کند، در حالی که ویتامین E به کنترل انسداد رگ‌های خونی کمک می‌کند. حضور ویتامین‌های C و E با هم بیشتر از وجود جداگانه آن‌ها است، علی‌رغم اینکه دو ماده مغذی دارای برخی عملکردهای فیزیولوژیکی جداگانه در بدن شما هستند.آن‌ها به خوبی با هم کار می‌کنند زیرا در بدن شما نقش مشابه و مکمل دارند و در ترکیب آن‌ها به نفع سلامتی شما عمل می‌کنند.

همکاری ویتامین E و C به عنوان آنتی‌اکسیدان‌ها

ویتامین E و C از عملکرد آنتی‌اکسیدانی یکدیگر پشتیبانی می‌کنند. آنتی‌اکسیدان‌ها نقش مهمی در محدود‌کردن آسیب به سلول‌های شما، از جمله پروتئین‌های سلولی، DNA و چربی‌های تشکیل‌دهنده غشای سلولی شما ناشی از مواد شیمیایی واکنش‌پذیر، که رادیکال‌های آزاد نامیده می‌شود، دارند.

این آسیب مانع عملکرد سلول‌های سالم می‌شود و منجر به جهش ژنتیکی می‌شود و درنهایت باعث مرگ سلولی می‌شود. در حالی که ویتامین E توانایی عمل به عنوان یک آنتی‌اکسیدان را دارد، پس از بهبودی صدمات رادیکال آزاد قبل از اینکه بتواند دوباره به درستی عمل کند، احتیاج به بازسازی دارد. ویتامین C موجود در سلول‌های شما عملکرد آنتی‌اکسیدان ویتامین E را بازیابی می‌کند تا بتواند به مبارزه با آسیب بافت ادامه‌دهد.

مزایای هم‌افزایی برای پوست:

ویتامین C و E نیز به خوبی با هم کار می‌کنند، زیرا آن‌ها نقش مکمل در سلامت پوست دارند. هر دو ماده مغذی در محافظت از سلول‌های پوست شما از آسیب آفتاب نقش دارند زیرا آن‌ها رادیکال‌های آزاد ایجاد‌شده در معرض آفتاب را خنثی می‌کنند.

موسسه Linus Pauling خاطرنشان می‌کند که داشتن هر دو ویتامین در پوست شما به خودی خود باعث جلوگیری از آسیب‌های ناشی از آفتاب، بهتر از ویتامین C یا E به تنهایی می‌شود. ویتامین E و C هر دو برای حفظ کلاژن سالم، پروتئینی که برای استحکام پوست مهم است، همکاری می‌کنند. برای کمک به سنتز کلاژن مورد نیاز پوست سالم به ویتامین C احتیاج دارید، و همچنین ویتامین E سالم برای حفظ اتصالات مناسب بین فیبرهای کلاژن مورد نیاز است.

عملکرد مکمل برای سلامت ایمنی:

چرا ویتامین E و C همراه با هم خوب کار می ‌کنند؟

ویتامین E و C هر دو در عملکرد سیستم ایمنی بدن نقش دارند، بنابراین دریافت مقدار کافی از هر دو ویتامین شما را از بیماری‌های عفونی محافظت می‌کند. نقش ویتامین C در سلامت پوست نیز ایمنی شما را حفظ می‌کند زیرا به پوست قوی تکیه می‌کنید تا از ورود عوامل بیماری‌زا به سیستم شما جلوگیری کند.

همچنین با تقویت رشد سلول‌های ایمنی بدن به تحریک عملکرد سیستم ایمنی کمک می‌کند و ویتامین‌های C و E هر دو عملکرد سلول‌های ایمنی بدن را کنترل می‌کنند. ویتامین C همچنین باعث آزادسازی اینترفرون‌ها (مواد شیمیایی با خاصیت ضد ویروسی می‌شود) در حالی که ویتامین E با افزایش سن، ایمنی بدن را حفظ می‌کند.

توصیه‌ها و منابع مصرف ویتامین E و C

برای حفظ سلامتی شما به مقادیر کمی از ویتامین C و E نیاز دارید. انستیتوی پزشکی به همه بزرگسالان توصیه می‌کند روزانه 15 میلی‌گرم ویتامین E مصرف کنند و توصیه می‌کند که زنان و مردان به ترتیب 90 میلی‌گرم و 75 میلی‌گرم ویتامین C مصرف کنند. حتماً از میوه و سبزیجات، به خصوص اسفناج، کلم بروکلی، فلفل قرمز و مرکبات برای ویتامین C ضروری استفاده کنید و از آووکادو، بادام و بادام‌زمینی به عنوان منبع ویتامین E استفاده کنید.

آب‌لیمو و روغن زیتون را برای یک سس سالاد آسان یا چاشنی مرغ‌های کبابی یا ماهی مخلوط کنید. این ترکیب خوشمزه است و مصرف هر دو ویتامین E و C را بالا می‌برد.شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.جهت آشنایی با مواد اولیه دارویی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

منابع: Linus Pauling Institute: Vitamin E

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست