کدام میوه‌ها تانن دارند؟

اگر تا به حال یک تکه میوه خورده‌اید که باعث شود آب دهان شما خشک شود، تانن‌ها را در محل تجربه کرده‌اید. تانن‌ها، نوعی پلیفنول گیاهی، مواد شیمیایی طبیعی موجود در میوه‌هایی هستند که هنگام خوردن آن‌ها طعم گس یا تلخی را ایجاد می‌کنند. این مواد شیمیایی همچنین با اتصال و رسوب پروتئین‌ها بر ارزش غذایی غذاها تأثیر می‌گذارند.

میوه‌های حاوی تانن

کران‌بری (توت خرس):

تحقیقات پزشکی نشان می‌دهد که تانن موجود در کران‌بری دارای چندین خاصیت دارویی است. همانطور که توسط سرویس US Forest پیشنهاد شده است، به عنوان مثال، کران‌بری با جلوگیری از چسبیدن E. coli به دیواره مجاری ادراری، مانع از عفونت دستگاه ادراری در زنان می‌شود. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد تانن موجود در زغال‌اخته باعث کاهش سطح کلسترول بد و بهبود قلب می‌شود. علاوه بر کران‌بری، انواع توت‌ها مانند توت‌فرنگی و توت‌سیاه نیز حاوی آن هستند.

انگور:

تانن‌های موجود در انگور در پوست و دانه‌ها متمرکز شده و بخش مهمی از فرآیند تولید شراب است. انگورهای نارس که کوچک و سبز هستند دارای مقادیر بالای تانن هستند اما با رسیدن میوه میزان تانن کاهش می‌یابد. استفاده از انگورهای نارس برای تولید شراب به طعم بسیار خشک و بسیار گس کمک می‌کند. براساس مقاله‌ای در نوامبر 2006 در ” Scientific American”، تانن‌ها کلید سلامت قلب به وسیله شراب هستند زیرا تولید پپتیدها را که باعث سخت شدن شریان‌ها می‌شود، سرکوب می‌کنند.

موز:

موز، که در منطقه هند و مالزی سرچشمه گرفته است، چهارمین محصول بزرگ میوه در جهان است. میزان تانن موجود در موزهای سبز از 6/122 میلی‌گرم تا 24/4 میلی‌گرم است. با رسیدن موز، محتوای تانن کاهش می‌یابد و به بخشی از خمیر موز تبدیل می‌شود. تحقیقات فعلی نشان می‌دهد که تانن‌های تلغیظ شده نیز در دیواره‌های سلولی وجود دارند که منبع مناسبی از آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی هستند که از نظر بیولوژیکی در معده قابل دسترسی هستند.

خرمالو:

خرمالو میوه‌های گرد نارنجی یا بنفش با مقادیر بالای تانن است که بومی چین و در ژاپن و شرق ایالات متحده رایج است. برای جلوگیری از طعم تلخ و قابض تانن‌ها، هنگامی چروک شدن پوست خرمالو بخورد که نشان‌دهنده این است که میوه رسیده و سطح تانن‌ها کم شده‌است. همانطور که تانن‌ها تغلیظ می‌شوند، آن‌ها پلیفنول‌های دیگری مانند فلاونوئیدها و کاتچین‌ها را تولید می‌کنند که دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی، ضد التهابی و ضد ویروسی هستند.

انبه حاوی تانن:

انبه میوه‌ای باستانی است که بومی جنوب آسیا است. پلی‌فنول‌ها، که در گوشت میوه موجود هستند، خاصیت آنتی‌اکسیدانی را ارائه می‌دهند. در حالی که بسیاری از گوشت شیرین و آبدار انبه لذت می‌برند و دانه را دور می‌ریزند، تحقیقات نشان می‌دهد که تانن‌های موجود در هسته انبه، به ویژه انواع تایلندی، دارای مزایای سلامتی دیگری هستند. به عنوان مثال، عصاره دانه‌های انبه به طور بالقوه می‌تواند به عنوان عوامل ضد باکتریایی مورد استفاده قرار گیرد.

سایر محصولات:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست