پروتئین آب پنیر (WPC)

خرید پروتئین آب پنیر WPC

پیشگامان شیمی واردکننده انواع کنسانتره پودر پروتئین یا همان WPC حاوی 80 درصد پروتئین حهت مصارف غذایی، دارویی و مکمل‌های بدنسازی می‌باشد. این محصول آمریکایی بوده و پودری بوده، جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید WPC با ما تماس بگیرید.

پروتئین آب پنیر و آب پنیر

آب پنیر مایعی است که در اثر تولید و حذف ماست ترش در طی تولید پنیر باقی‌مانده است.

مانند شیر، آب پنیر ممکن است منشأ مختلفی داشته باشد (به عنوان مثال، بز، گوسفند و گاومیش)، اما مهم‌ترین محصول از نظر حجم تولید و ارزش اقتصادی مربوط به فرآوری شیر گاو است. آب پنیر به طور کلی نمایانگر کسری حجمی از 90٪ شیر است و در دو نوع مختلف طبقه‌بندی می‌شود: آب پنیر شیرین، حاصل پنیر منعقد شده از مایه پنیر با PH حداقل 5.6 و آب پنیر اسیدی، حاصل از پنیر لخته شده با اسید با pH زیر 5.1 است.

آب پنیر، مایع مایل به زرد است، حاوی اکثریت آن (94-90٪) آب است، در عین حال دارای محتوای آلی زیاد و متنوعی است. ترکیب و مشخصات آن ممکن است بسته به منشأ و روش تولید متفاوت باشد.

فروش پروتئین آب پنیر
فروش پروتئین آب پنیر WPC

مراحل تولید آب پنیر

اولین قدم انعقاد شیر است که با عملکرد آنزیم‌ها (افزودن مایه پنیر) یا با اسیدی شدن باکتری‌های لاکتیک حاصل می‌شود. میسل‌های کازئین شیر پس از جمع شدن ژلی به نام کواگولوم تشکیل می‌شود. مرحله دوم جداسازی شیر از آب پنیر است. فاز آب جدا شده از دلمه بسته شده آب پنیر است. در صنعت پنیر، از آب پنیر به طور جداگانه برای تولید پنیر استفاده می‌شود.

برای خرید مواد اولیه غذایی کلیک کنید.

ویژگی‌های تغذیه‌ای آب پنیر

آب پنیر حاوی 94٪ آب، پروتئین‌های کروی که به دلیل ترکیب بالای موجود در اسیدهای آمینه ضروری (مهمترین عامل β-لاکتوگلوبولین و α-لاکت آلبومین)، مواد معدنی (کلسیم، فسفر و سدیم) و ویتامین‌ها (تیامین-B1، ریبوفلاوین-B2 و پیریدوکسین-B6) است.

پروتئین‌های آب پنیر

پروتئین‌های آب پنیر از نظر اقتصادی و فنی جالبترین جزء آب پنیر هستند. این پروتئین‌ها مولکول‌های کروی با محتوای قابل توجهی از نقوش مارپیچ هستند که در آن‌ها قسمت‌های اسیدها / بازها و آبگریز / آب دوست به روش نسبتاً متعادلی در طول زنجیره‌های پلی پپتیدی خود توزیع می‌شوند.

بخش پروتئین آب پنیر به طور عمده توسط بلاکتوگلوبولین b Lg))،  a-لاکتاآلبومین(a-La)، ایمونوگلوبولین‌ها (IGs)، آلبومین سرم گاو (BSA)، لاکتوفرین (LF) و لاکتوپراکسیداز (LP) تشکیل می‌شود، به ترتیب حداقل 50٪، 20٪، 10٪، 10٪، 3٪ و 0.3٪ را نشان می‌دهد.

فروش پروتئین آب پنیر
خرید WPC

پروتئین آب پنیر (WPC) چیست؟

پروتئین آب پنیر (WPC) مکمل رژیم غذایی محبوب مردم در تمام سنین است. پروتئین‌آب‌پنیر معمولاً به عنوان یک مکمل غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، معمولاً به صورت پودری برای مخلوط کردن با نوشیدنی‌ها به فروش می‌رسد. پروتئین‌آب‌پنیر مثل تمام پروتئین‌ها از بلوک‌های ساختمانی به نام اسیدهای آمینه ساخته شده است.

پروتئین‌آب‌پنیر پروتئین موجود در آب پنیر است، بخش آب شیرین که از پنیر در هنگام تهیه پنیر جدا می‌شود.

پروتئین‌آب‌پنیر معمولاً برای بهبود عملکرد ورزشی و افزایش قدرت استفاده می‌شود، اما شواهد موجود برای حمایت از این استفاده‌ها مخلوط است. پروتئین‌آب‌پنیر نیز برای کاهش وزن در افرادی که مبتلا به اچ‌آی‌وی هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای پیشگیری از آلرژی در شیرخواران کمک می‌کند.

پروتئین‌آب‌پنیر منبع پروتئینی است که ممکن است محتوای مواد مغذی رژیم را بهبود بخشد. پروتئین‌‌آب‌پنیر ممکن است بر روی سیستم ایمنی اثر بگذارد.

پروتئین‌آب‌پنیر (WPC) ترکیبی از پروتئین‌هایی است که از آب پنیر جدا شده‌اند، این ماده به عنوان یک محصول جانبی پنیر تولید می‌شود. پروتئین‌ها شامل:

پروتئین‌آب‌پنیر معمولاً به عنوان یک مکمل غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وقتی پروتئین تولید پنیر سوزانده می‌شود، آب‌پنیر باقی می‌ماند و بعد از اینکه pH در طی فرآیند انعقاد کاهش پیدا می‌کند، از چربی محلول می‌شود. این یک محلول 5٪ لاکتوز در آب با لکتبالومین و برخی از چربی است. آب‌پنیر را می‌توان از طریق گرما تولید کرد.

گرمای زیاد (مانند دمای پایدار بالای 72 درجه سانتی‌گراد همراه با فرآیند پاستوریزاسیون) پروتئین‌های آب‌پنیر را تخریب می‌کند انحلال پروتئین‌آب‌پنیر باعث تعامل هیدروفوبی با پروتئین‌های دیگر و تشکیل ژل پروتئین می‌شود. ترکیب‌بندی این پروتئین در شیر گاو 20٪ سرم و 80٪ کازئین است. پروتئین در شیر انسان 60٪ ویتامین و 40٪ کازئین است.

شواهدی وجود دارد که پروتئین‌آب‌پنیر بهتر از پروتئین کازئین (کازئینات کلسیم، کازئینات سدیم) یا سویا جذب شده است.

پروتئین آب پنیر
قیمت پودر WPC

کاربردهای پروتئیـن آب پنیر (WPC)

پروتئین در بدن عمدتاً برای رشد عضلات و برای بهبود بافت استفاده می‌شود. در بدن هنگامی که عملیات هضم غذا صورت می‌گیرد، پروتئین‌ها را به اسیدهای آمینه بر می‌گردانند و سپس از آن اسید آمینه برای ساخت پروتئین‌های جدید استفاده می‌کنند.

پروتئین‌آب‌پنیر حاوی تمام اسید آمینه ضروری است. مکمل‌های پروتئین‌آب‌پنیر به عنوان راهی برای افزایش انرژی، مبارزه با استرس و بهبود تمرکز ذهنی شناخته شده است. مطالعات نشان می‌دهد پروتئین‌آب‌پنیر ممکن است در توانایی‌های مبارزه با سرطان بدن نقش داشته باشد.

همچنین گفته می‌شود پروتئین‌آب‌پنیر به:

 • کنترل قند خون
 • کاهش کلسترول
 • درمان آسم و احتمالاً آلرژی‌ها کمک می‌کند.

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف پروتئین آب پنیر در ترکیب با تمرینات قدرتی:

 • وزن بدن
 • قدرت عضله

را در افراد جوان سالم افزایش می‌دهد. به نظر می‌رسد با مصرف پروتئین آب پنیر به منظور افزایش قدرت و یا توده عضلانی در مردان دارای اضافه‌وزن با کلسترول بالا.

شواهدی وجود دارد که مصرف پروتئین آب پنیر ممکن است باعث کاهش میزان تومور در برخی افراد مبتلا به سرطان شود.

ارزش‌گذاری صنعتی پروتئین آب پنیر

مدت هاست که صنایع لبنی آب پنیر را به عنوان ماده باقی‌مانده بیش از حد سنگین تولید پنیر در نظر می‌گیرند. در واقع برای تولید 1 کیلوگرم پنیر، شما به 10 لیتر شیر نیاز دارید و در نتیجه حدود 9 لیتر آب پنیر تولید خواهید کرد!

در نتیجه در دهه 1970، بیشتر از آب پنیر برای تغذیه گاو استفاده می‌شد. پیشرفت‌های فنی اجازه بهره‌برداری از ارزش غذایی و عملکردی آب پنیر را فراهم کرده است. امروزه غلظت و خشک کردن طیف گسترده‌ای از پودر آب پنیر را ارائه می‌دهد: آب پنیر شیرین، آب پنیر اسیدی، آب پنیر معدنی شده.

شما می‌توانید با پروتئین آب پنیر:

 • هوادهی را در محصولات شیرینی و شیرینی‌سازی بهبود ببخشید.
 • با تعامل بین پروتئین‌ها و لاکتوز در طی فرآوری حرارتی (واکنش‌های Maillard) در محصولات آب‌نبات (به عنوان مثال، تافی‌ها، کارامل‌ها و شربت‌های پخته شده) رنگ و طعم را بهبود ببخشید.
 • پودر شیر بدون چربی را در فرمولاسیون‌های لبنی جایگزین کنید (به عنوان مثال ماست، بستنی و نوشیدنی‌های شکلاتی).
 • کیفیت گوشت و ماهی را به دلیل ویژگی‌های امولسیون، ژل شدن و آب دوست افزایش دهید.
 • با تطبیق فرمول شیرخواران با شیر مادر، شیرخشک مخصوص کودکان را با فواید غذایی تهیه کنید.
 • فراهمی زیستی نمک‌ها مانند کلسیم و روی را در غذاهای افراد مسن افزایش دهید.
 • غذاهای رژیمی با ارزش سیری بالا – چربی کم و محتوای پروتئین بالا، با ترکیب اسید آمینه عالی تهیه کنید.
 • به دلیل وجود پروتئین‌های مهم فعال زیستی مواد مغذی تولید کنید.

همراه با برنامه‌های ذکر شده در بالا، پروتئین‌های آب پنیر با هدف بهبود ماندگاری محصولات غذایی فاسدشدنی، در تولید فیلم‌ها و پوشش‌های خوراکی با موفقیت استفاده می‌شود. علاوه بر این، محصولات جانبی حاصل از پروتئین آب پنیر (به عنوان مثال، لاکتوز و شیر غنی از کلسیم) نیز همانطور که قبلا نشان داده شد، ارزشمند هستند.

آن‌ها در بازارهای مواد غذایی دارویی و مکمل‌های غذایی به طور فزاینده‌ای مفید می‌شوند. لاکتوز عمدتاً به عنوان ماده کمکی در فرآوری قرص و مواد معدنی شیر برای غنی‌سازی غذاها و نوشیدنی‌های مختلف با کلسیم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیگر محصولات: تیتانیوم دی‌اکساید

فروش پروتئین آب پنیر
پروتئین آب پنیر

فروش پروتئین آب پنیر (WPC)

خرید پروتئین آب پنیر (WPC) در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول پروتئین آب پنیر (WPC) مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

این مقاله از ۰ رای ۰ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای
فرمولاسیون مایع ظرفشویی
فهرست