اسید سیتریک را از کجا تهیه کنیم؟
 • اسید سیتریک را از کجا تهیه کنیم؟

  اسید سیتریک از طریق فروشگاه های مختلف در دسترس است. مکانی که برای خرید اسید سیتریک انتخاب می‌کنید بستگی به این دارد که قصد استفاده از آن را دارید و چه مقدار می‌خواهید خریداری کنید. اسید سیتریک یک اسید ضعیف است که به طور طبیعی در مرکبات یافت می‌شود و افراد و تولیدکنندگان اغلب به دلیل خاصیت نگهدارنده و کیلیت و طعم ترش از آن استفاده می‌کنند.

  اسید سیتریک برای تهیه کنسرو، پنیرسازی، آبجوسازی و آب‌نبات‌سازی مهم است و در برخی از دستور العمل‌ها و نوشیدنی‌ها ماده‌ای برای تنظیم اسیدیته است. مردم همچنین از اسید سیتریک برای پروژه‌های صنایع دستی مانند نمک‌های حمام گازدار استفاده می‌کنند یا ممکن است علاقه‌مند به خرید اسید سیتریک برای آزمایش‌های آزمایشگاهی باشند. شما می‌توانید اسید سیتریک را به صورت بی‌آب (بدون آب) یا به صورت مونوهیدرات خریداری کنید.

  خرید اسید سیتریک گرید غذایی

  خرید اسید سیتریک گرید غذایی

  1- تعیین کنید که چه مقدار اسید سیتریک نیاز دارید. مقدار مورد نیاز شما تعیین می‌کند که در کجا باید اسید سیتریک خریداری کنید. مقادیر کمتری را به طور کلی می‌توان از فروشگاه‌های مواد غذایی خریداری کرد، در حالی که مقادیر بیشتری ممکن است در فروشگاه‌های عمده فروشی یا به صورت آنلاین خریداری شود.

  با دستورالعمل‌های مربوط به فعالیت خود مشورت کنید تا ببینید چه مقدار اسید سیتریک باید برای پروژه خود استفاده کنید. اگر قصد دارید چندین دستورالعمل تهیه کنید یا می‌خواهید مقدار کافی برای تکرار فعالیت داشته باشید، مقدار اسید سیتریک را افزایش دهید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید از اسید سیتریک برای پنیرسازی استفاده کنید و می‌خواهید به طور منظم پنیر خود را درست کنید، می‌خواهید اسید سیتریک کافی را برای چندین‌بار استفاده خریداری کنید.

  اسید سیتریک را از کجا تهیه کنیم؟

  2- در سوپرمارکت محلی خود به دنبال اسید سیتریک باشید. اسید سیتریک گرید غذایی به طور معمول به صورت پودر در دسترس است. به طور معمول، خرید اسید سیتریک در فروشگاه های مواد غذایی در صورتی خوب است که به مقدار کمی نیاز داشته باشید، به عنوان مثال بطری با 3 تا 5 اونس (85 گرم تا 142 گرم).

  اسید سیتریک را در قسمت کنسرو بررسی کنید. این ماده اغلب در مجاورت پکتین و سایر مواد کنسرو قرار دارد. به دنبال اسید سیتریک با نام نمک ترش در قسمت ادویه‌جات باشید.

  3- فروشگاه‌های مواد غذایی طبیعی را از جهت یافتن اسید سیتریک بررسی کنید. فروشگاه‌های مواد غذایی سالم اغلب اسید سیتریک دارند و ممکن است طیف وسیعی از اندازه های موجود نسبت به فروشگاه‌های مواد غذایی استاندارد داشته باشند. قبل از توقف با فروشگاه تماس بگیرید تا مطمئن شوید مقدار مورد نیاز شما را در انبار موجود دارد.

  4- در فروشگاه لوازم رستوران آن را خرید کنید. فروشگاه‌های لوازم رستوران، به ویژه فروشگاه‌های شیرینی پزی یا آب‌نبات‌سازی، احتمالاً اسید سیتریک دارند. این نوع فروشگاه‌ها احتمالاً مقادیر زیادی را نیز در دسترس دارند. اگر به مقدار زیادی نیاز دارید، ابتدا اینجا را بررسی کنید.قصد داشته باشید 50 کیلوگرم اسید سیتریک خریداری کنید. مقادیر کمتری ممکن است در دسترس نباشد.

  5- فروشگاهی پیدا کنید که لوازم دم کرده خانگی را بفروشد. عطاری‌ها معمولاً از اسید سیتریک استفاده می‌کنند.

  6- خرید آنلاین. خرده‌فروشان آنلاین مقدار کوچک تا بزرگ اسید سیتریک می فروشند و بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین آن را با کیلوگرم به فروش می‌رسانند. می‌توانید از خرید حضوری صرف نظر کنید و اسید سیتریک را درب منزل تحویل بگیرید. اگر از اسید سیتریک در موردی استفاده می‌کنید، به یاد داشته باشید که اسید سیتریک گرید غذایی را سفارش دهید.

  توجه داشته باشید که هزینه حمل و نقل ممکن است خرید اسید سیتریک را به صورت آنلاین گرانتر از فروشگاه‌های محلی منجر شود. با این وجود قیمت‌های آنلاین عموماً رقابتی‌تر از قیمت در سوپرمارکت است.

  خرید اسید سیتریک برای استفاده عمومی

  خرید اسید سیتریک آزمایشگاهی
  خرید اسید سیتریک آزمایشگاهی

  1- نوع اسید سیتریک را که می‌خواهید خریداری کنید انتخاب کنید. اسید سیتریک به صورت مونوهیدرات و به صورت خشک در دسترس است. بی‌آب به معنای عدم وجود آب است، بنابراین اسید سیتریک خشک از مونوهیدرات پودری‌تر می‌باشد.

  2- فروشگاه‌های صنایع دستی را از نظر یافتن اسید سیتریک بررسی کنید. اسید سیتریک بی‌آب ممکن است در بخش تولید صابون در فروشگاه‌های صنایع دستی موجود باشد زیرا این ماده یک ماده رایج در گازهای بمب‌های حمام است. قبل از رفتن به آنجا با فروشگاه تماس بگیرید تا مطمئن شوید که مقدار موجودی مورد نیاز شما را دارد.

  3- خرید اسید سیتریک از طریق یک شرکت فروش مواد اولیه غذایی. منبع تأمین مواد شیمیایی بیشترین تعداد گزینه‌ها را از نظر گرید، بافت، کمیت و فرم فراهم می‌کند. تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از گریدهایی که می‌فروشند بخوانید. بسیاری از تأمین‌کنندگان نیز برچسب‌های گرید مخصوص خود را برای نشان دادن کیفیت ماده شیمیایی ایجاد می‌کنند. اسید سیتریک در گریدهای مختلف موجود است از جمله:

  Codex شیمیایی مواد غذایی (FCC) – گرید غذایی

  گرید انجمن شیمی شیمی آمریکا (ACS) – این ماده مطابق با استانداردهای تعیین شده توسط ACS برای مواد شیمیایی معرف در انتشار است.گرید فارماکوپیا ایالات متحده (USP) – ماده‌ای که مشخصات مربوط به بخش “معرف‌ها، اندیکاتورها و محلول ها” USP را برآورده می‌کند.

  منبع: wikihow

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست