فروش اسید آسکوربیک

نقد و بررسی اسید آسکوربیک

در پاسخ به چیستی اسید آسکوربیک باید بگوییم که آسکوربیک اسید (ascorbic acid) با عنوان ویتامین C شناخته شده است و یک ویتامین محلول در آب است که با توجه به مزایا و شرایط متفاوت برای افراد تجویز می‌شود. به لحاظ ظاهری اسید آسکوربیک به شکل کریستال است که به پودر سفید یا زرد متمایل است و اسید کمی در طعم آن احساس می‌شود. ترکیب آسکوربیک اسید پایداری بسیار کمی دارد و در آب و هوا به سرعت تجزیه می‌شود. اسید آسکوربیک در کلروفرم، اتر و بنزن نامحلول است و متقابلا در الکل محلول می‌باشد. وزن مولکولی آسکوربیک اسید 176.13 و فرمول شیمیایی آن C6H806 است. اسید آسکوربیک در ساخت برخی ویتامین‌ها و داروهای ضد سرفه و سرماخوردگی کاربرد دارد.

مزایای اسید آسکوربیک چیست؟

ویتامین C که همان اسید آسکوربیک است در بهبود زخم، حمایت از سیستم ایمنی بدن، عملکرد به عنوان آنتی اکسیدان، محافظت در برابر رادیکال‌های آزاد، مقابله‌ با بیماری‌های قلبی، سرطان و… نقش اساسی دارد.پیشگیری و درمان اسکوربوت مهم‌ترین و بهترین کاربرد و مزیت اسید آسکوربیک است.

ویتامین C، یک ویتامین قابل مصرف به صورت خوراکی است. لذا آسکوربیک اسید قابل خوردن است و حد اعتدال مصرف این ویتامین در بزرگسالان بین 19 الی 64 سال 40 میلی گرم به صورت روزانه می‌باشد. لازم به ذکر است که مصرف بیش از حد آسکوربیک اسید عوارض ایجاد سنگ کلیه، اسهال، حالت تهوع، مشکلات تنفسی، کهیر، تورم صورت، گر گرفتگی، قرمزی پوست، واکنش‌های آلرژیک و.. دارد و خطرناک است.

اسید آسکوربیک یک لاکتون طبیعی

اسید آسکوربیک یک لاکتون طبیعی است که توسط گیاهان و حیوانات زیادی تولید می‌شود. این ماده به عنوان یک دهنده الکترونی (به عنوان مثال عامل کاهش‌دهنده) عمل می‌کند و فعالیت آنتی‌اکسیدانی را نشان می‌دهد، به ویژه در مقابل گونه‌های اکسیژن فعال. اسکوربیک اسید یک کوفاکتور برای مونوکسیژناز و دیوکسیژناز و سایر آنزیم‌ها است.‌

اسید آسکوربیک نوعی ویتامین محلول در آب است که در میوه مرکبات و سبزیجات سبز وجود دارد و کمبود آن دلیل ایجاد اسکروب است.اسکوربیک یک ماده کاهش‌دهنده و آنتی‌اکسیدان قوی است که در مبارزه با عفونت‌های باکتریایی، در سم‌زدایی از واکنش‌ها و تشکیل کلاژن در بافت فیبری، دندان‌ها، استخوان‌ها، بافت هم‌بند، پوست و مویرگ‌ها عمل می‌کند.

نقد و بررسی اسید آسکوربیک در ادرار

اسید آسکوربیک که به صورت عامیانه با عنوان ویتامین C شناخته شده است فواید و مزایای بسیاری را برای عملکرد بدن انسان ارائه می‌دهد. با فاکتور گیری از تاثیرات مفید آن مانند بهبود زخم و مقابله با رادیکال‌های آزاد باید بگوییم که آسکوربیک اسید در ادرار می‌تواند منجر به نتایج منفی کاذب شود. البته ایجاد نتایج منفی معکوس و کاذب با حضور غلظت‌های بالاتر است و از آنجایی که اسید آسکوربیک یا ویتامین C یک کاهنده قوی است، به مقدار قابل توجهی در غذاها و مواد خوراکی گوناگون یافت می‌شود.همینطور امکان اینکه اسید آسکوربیک با مقادیر عادی و معمولی یا حتی کم در آزمایش ادرار تاثیر بگذارد همچنان وجود دارد.

اسید آسکوربیک در ادرار

با توجه به آزمایش‌های انجام شده برای مشاهده تاثیر اسید آسکوربیک در ادرار، دیده شده که وجود آن در ادرار سبب تداخل بیش از حد آزمایشات نوار ادرار شده است. یک نوار ادرار با شاخص ویتامین C یا اسید آسکوربیک در ادرار برای کاهش خطر نتیجه‌های غلط در خصوص بیماری‌ها مفید می‌باشد. از همین رو است که در جهت بررسی تاثیرات اسید اسکوربیک مکمل (AA) بر pH ادرار، پارامترهای کارکرد متابولیک سنگ را در بیماران سنگ ساز مورد بررسی قرار می‌دهند.

تعریف آزمایش اسید آسکوربیک در ادرار می‌گوید، زمانی که اسید آسکوربیک به مقدار زیادی مصرف شود یا خوراکی‌های حاوی آن به مصرف برسند، این ویتامین به مقدار قابل توجهی در ادرار ظاهر می‌شود و تاثیر معکوس را اعمال می‌کند.مقادیر بسیار اسید اسکورسیک به علت احیاء کنندگی آن، امکان دارد که در تست‌های دیگر بیوشیمیایی ادرار مانند نیتریت، خون، قند تاثیر بگذارد و سبب مهار آن‌ها شود.از سوی دیگر، استفاده از مکمل اسید اسکوربیک در بیماران مبتلا به التهاب ادرار قلیایی و مثانه مکرر به کاهش بسیار زیاد PH ادرار منجر شده است.

منابع اسید آسکوربیک

اسید اسکوربیک به طور طبیعی در غذاهایی مانند مرکبات، گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و سبزیجات برگ‌دار مشاهده می‌شود. اسید آسکوربیک نمی‌تواند توسط انسان تولید یا ذخیره شود و باید در رژیم غذایی دریافت شود.اسید آسکوربیک ویتامینی است که در مواد غذایی یافت می‌شود و به عنوان یک مکمل رژیم غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان یک مکمل از آن برای معالجه و جلوگیری از اسکوریو استفاده می‌شود. این ماده در همه گیاهان اما به مقدار کمی متغیر موجود است.

اسید اسکوربیک بیشتر از میوه و سبزیجات حاصل می‌شود. تقریباً هر میوه و سبزی خوراکی شناخته شده حاوی حداقل مقدار کمی اسید اسکوربیک است. برخی از این میوه‌ها حاوی مقادیر نسبتاً زیادی ویتامین هستند و شامل مرکبات مانند پرتقال و لیمو، آناناس، انبه، هندوانه و توت‌فرنگی هستند. منابع گیاهی اسید اسکوربیک از جمله دیگر فلفل قرمز و سبز، گوجه‌فرنگی و آب گوجه‌فرنگی، کلم، سبزیجات برگ و اسفناج است.

کاربردهای اسیـد آسکوربیک

اسید آسکوربیک در عملکردهای کلیدی در بدن ما نقش دارد:

  • دفاع در برابر عفونت‌های ویروسی و باکتریایی
  • محافظت از دیواره رگ‌های خونی
  • جذب آهن
  • عملکرد آنتی‌اکسیدانی (گرفتن رادیکال‌های آزاد) و بهبودی
  • همچنین باعث جذب آهن می‌شود.

این ماده در عملکردهای اصلی بدن ما مانند دفاع در برابر برخی از عفونت‌ها یا جذب آهن نقش دارد. اسید اسکوربیک در اشکال مختلفی از جمله نمک و استرها قابل استفاده است.در این اشکال، در لیست مواد تشکیل‌دهنده تحت نام‌های مختلف مانند:

  • آسکوربات سدیم
  • آسکوربات کلسیم
  • آسکوربات پتاسیم
  • آسکوربیل پالمیتات یا استات آسکوربیلی ظاهر می‌شود.

اسید اسکوربیک یکی از مهم‌ترین ویتامین‌های مورد نیاز بدن برای حفظ سلامت و نشاط است. برای رشد و ترمیم بافت‌های فرسوده و آسیب دیده در سراسر بدن مورد نیاز است. این ماده زخم‌های داخلی و خارجی را بهبود می‌بخشد و با ایجاد یک پروتئین اساسی که برای ساختن رباط‌ها، رگ‌های خونی، تاندون‌ها و پوست استفاده می‌شود. این ویتامین همچنین نقش مهمی در ترمیم و نگه‌داری استخوان‌ها، دندان‌ها و غضروف‌ها دارد. اسید اسکوربیک به عنوان یک آنتی‌اکسیدان، به جلوگیری از برخی از آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد که در هنگام قرار گرفتن بدن در معرض تابش خورشید و دود تنباکو کمک می‌کند.

اسید آسکوربیک به صورت کیسه‌های 25 کیلوگرمی در انبار تهران و اصفهان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

آنالیز اسید آسکوریبک

جهت دریافت آنالیز جدیدتر اسید آسکوریبک با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول اسید آسکوربیک مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.جهت خرید اسید آسکوربیک با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

خرید مواد اولیه صنعتی ، خرید مواد اولیه آزمایشگاهی

درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را مطالعه کنید

پرسش و پاسخ مواد شیمیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست