مواد اولیه دارویی و پزشکیمواد اولیه شیمیایی

ویتامین B6

سفارش محصول تماس با کارشناس

ویتامین B6 یک ویتامین محلول در آب هست و به اسید و حرارت مقاوم است. این ویتامین در بدن ذخیره نمی‌شود.

این ویتامین به طور طبیعی در بسیاری از غذاها یافت می‌شود و همچنین به غذاها و مکمل‌ها اضافه می‌شود.

فسفات پیریدوکسال ۵ (PLP) فرم کوآنزیم فعال و متداول‌ترین اندازه‌گیری سطح خون B6 در بدن است. PLP یک کوآنزیم است که به بیش از ۱۰۰ آنزیم برای انجام عملکردهای مختلف، از جمله تجزیه کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها کمک می‌کند. 

تاریخچه ویتامین B6:

در سال ۱۹۳۴، پزشک مجارستانی، پاول گورگی، ماده‌ای را کشف کرد که قادر به درمان بیماری پوستی در موش‌ها (درماتیت آکرودنیا) بود. وی این ماده را ویتامینB6 نامید. در سال ۱۹۳۸، ساموئل لپکوفسکی ویتامین B6 را از سبوس برنج جدا کرد. هریس و فولکرز در سال ۱۹۳۹ ساختار پیریدوکسین را تعیین کردند و در سال ۱۹۴۵، اسنل توانست دو شکل ویتامین B6، پیریدوکسال و پیریدوکسامین را نشان دهد. ویتامینB6 به دلیل پیروکسین پیریدوکسین به عنوان پیریدوکسین نام‌گذاری شد.

منابع غذایی ویتامین B6:

ویتامینB6 در انواع غذاهای حیوانی و گیاهی یافت می‌شود.

  • جگر گاو
  • ماهی
  • تن ماهی سالمون
  • غلات غنی‌شده
  • نخود
  • مرغ
  • برخی از سبزیجات و میوه‌ها، به خصوص سبزیجات برگ تیره
  • موز
  • پاپایا
  • پرتقال و طالبی

ویتامینB6 به همراه سایر ویتامین‌های گروه B به بدن کمک می‌کند تا غذا را به انرژی تبدیل کند. به خودی خود، ویتامینB6 بسیاری از کاربردهای دیگر را دارد که برای حفظ بدن سالم و ایجاد یک مغز سالم بسیار مهم است. ویتامین B6 آنقدر مهم است که ممکن است باعث رشد اولین موجودات زنده روی زمین شود.

به گفته دانشکده بهداشت عمومی هاروارد (HSPH)، برخی از بهترین منابع B6 شامل: لوبیا، مرغ، ماهی، غلات غنی‌شده، سبزیجات برگ تیره، پاپایا، پرتقال و طالبی است. موز منبع خوبی دیگر است.

فروش ویتامین B6

علائم کمبود و مسمومیت ویتامین B6:

اغلب در موارد کمبود ویتامین‌های گروه B به ویژه در بدن‌، به ویژه ویتامین B12 و اسیدفولیک رخ می‌دهد. کمبود خفیف ممکن است علائمی نداشته باشد اما کمبود شدید یا طولانی‌تر می‌تواند ضررهای جبران‌ناپذیری وارد سازد.

این واقعیت که ویتامین‌های B برای وضعیت تغذیه‌ای ما بسیار مهم هستند، همراه با این واقعیت که آن‌ها “محلول در آب” هستند باعث می‌شود آن‌ها تا حد زیادی دربدن ذخیره نشوند. دیوید گرونر، مدیر و بنیان‌گذار همکاران جراحی NYC در این رابطه گفته است: از آن‌جا که بدن به راحتی می‌تواند B6 را از بین ببرد، مصرف مواد غذایی حاوی B6 بسیار مهم است.

سایر مطالب: پاراستامول

فروش ویتامین B6:

ویتامین B6 به صورت پک ۲۵ کیلوگرمی در انبار تهران و اصفهان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول ویتامین B6 مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید