مواد آرایشی سالم

استفاده از لوازم آرایشی (حاوی مواد آرایشی سالم) برای زنان و مردان بخشی از زندگی روزمره است. بسیاری از افراد دوست دارند ظاهر خوبی داشته باشند و احساس خوبی داشته باشند و برای رسیدن به این مهم باید از مواد آرایشی سالم استفاده ‌کنند. کارگروه محیط زیست (EWG)، یک سازمان غیر انتفاعی که به آموزش مصرف‌کنندگان در مورد محصولات آرایشی و بهداشتی اختصاص دارد، اظهار داشت که زنان به طور متوسط روزانه 12 محصول مراقبت شخصی استفاده می‌کنند و مردان حدود نیمی از آن را استفاده می‌کنند.

به دلیل رواج مواد آرایشی در جامعه، مهم است که یک مصرف‌کننده آگاه باشید و بیاموزید که محصول آرایشی چیست و چگونه بر شما و محیط تأثیر می‌گذارد و در نهایت محصول آرایشی را انتخاب کنید که از مواد آرایشی سالم تهیه شده باشند.

FDA، برچسب زدن و ایمنی محصولات زیبایی

مواد آرایشی سالم
مواد آرایشی سالم

بسیاری از مردم بدنبال محصولات زیبایی می‌گردند که از مواد آرایشی سالم و غیر سمی ساخته شده باشد. متأسفانه، برای مصرف کنندگان آسان نیست که تشخیص دهند کدام مارک‌ها برای آن‌ها و محیط زیست واقعاً سالم هستند. برچسب‌هایی که ادعا می‌کنند محصولات “سبز”، “طبیعی” یا “ارگانیک” هستند، قابل اطمینان نیستند. هیچ سازمان دولتی مسئول تعریف یا تنظیم تولید مواد آرایشی نیست.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) قدرت نظارت دقیق بر محصولات آرایشی و بهداشتی مانند مواد غذایی و داروها را ندارد. FDA از نظر قانونی لوازم آرایشی دارای صلاحیت قانونی است. با این حال، محصولات آرایشی و مواد تشکیل دهنده آن‌ها (به استثنای مواد افزودنی رنگی) مورد تأیید بازار پیش فروش FDA نیستند.

به عبارت دیگر، FDA بررسی نمی‌کند که آیا محصولی که ادعا می‌کند “100 درصد ارگانیک است” در واقع 100 درصد ارگانیک است. علاوه بر این، FDA نمی‌تواند محصولات آرایشی خطرناک را از بازار جمع آوری کند.

مهم است که شما، مصرف کننده، مطلع شوید و محصولاتی را خریداری کنید که برای شما و محیط زیست سالم و بی‌خطر باشند. توجه داشته باشید که برخی از مواد شیمیایی موجود در برخی محصولات آرایشی ممکن است سمی باشد.

برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه، در اینجا چهار دسته اصلی از مواد مضر مورد استفاده در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی وجود دارد:

مواد مضر مورد استفاده در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی

سورفاکتانت ها

طبق گزارش انجمن سلطنتی شیمی، سورفاکتانت‌ها در محصولاتی که برای شستشو استفاده می‌شوند یافت می‌شوند. آن‌ها حلال‌های روغنی تولید شده توسط پوست را می‌شکنند تا بتوان آن‌ها را با آب شست. مواد سورفاکتانت با مواد افزودنی مانند رنگ، عطر و نمک در محصولاتی مانند فونداسیون، ژل دوش، شامپو و لوسیون بدن ترکیب می‌شوند. آن‌ها محصولات را ضخیم می‌کنند، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به طور مساوی پخش شوند و پاک و کف ایحاد کنند.

پلیمرهای نرم کننده

این ترکیبات رطوبت پوست یا مو را حفظ می‌کنند. گلیسیرین، یک جز طبیعی از روغن‌های گیاهی و چربی‌های حیوانی، به طور مصنوعی در صنایع آرایشی تولید می‌شود. این ترکیب قدیمی‌ترین، ارزان‌ترین و محبوب‌ترین پلیمر نرم کننده است.

از پلیمرهای نرم کننده در محصولات مو برای جذب آب و نرم شدن مو در هنگام تورم ساقه مو استفاده می‌شود. آن‌ها از خشک شدن محصولات جلوگیری کرده و عطرها را تثبیت می‌کنند تا رایحه‌ها از بطری‌های پلاستیکی یا لوله‌ها تراوش نکنند. آن‌ها همچنین باعث می‌شوند محصولی مانند کرم اصلاح نرم و لطیف باشد و از چسبیدن آن به دست شما جلوگیری می‌کنند.

مواد نگهدارنده

مواد نگهدارنده مواد افزودنی هستند که به ویژه مصرف کنندگان را نگران می‌کنند. آن‌ها برای کاهش رشد باکتری و طولانی شدن ماندگاری محصول استفاده می‌شوند. این می‌تواند مانع از ایجاد عفونت در پوست یا چشم شود. صنایع آرایشی و بهداشتی در حال آزمایش لوازم آرایشی به اصطلاح خود نگهدارنده هستند که از روغن‌ها یا عصاره‌های گیاهی به عنوان مواد نگهدارنده طبیعی استفاده می‌کنند. با این حال، این‌ها می‌توانند پوست را تحریک کنند یا واکنش‌های آلرژیک ایجاد کنند. بسیاری از آ‌ها بوی شدیدی دارند که می‌تواند ناخوشایند باشد.

عطر

عطر می‌تواند مضرترین قسمت یک محصول زیبایی باشد. عطر اغلب حاوی مواد شیمیایی است که می‌تواند باعث واکنش آلرژیک شود. ممکن است بخواهید از هر محصولی که در لیست مواد تشکیل‌دهنده آن اصطلاح “عطر” وجود دارد خودداری کنید.

مواد ممنوع 

طبق FDA، استفاده از مواد زیر به طور قانونی در مواد آرایشی ممنوع است:

 • بیتیونول
 • ترکیبات کلروفلوروکربن
 • کلروفرم
 • سالیسیل انیلیدهای هالوژنه، دی، سه-، متابرمسالان و تتراکلروسالسیل آنیلید
 • متیلن کلراید
 • وینیل کلراید
 • کمپلکس‌های حاوی زیرکونیوم
 • مواد prohibited cattle

مواد تشکیل‌دهنده محدود شده 

FDA همچنین این مواد را لیست کرده است که ممکن است مورد استفاده قرار گیرند اما از نظر قانونی محدود شده‌اند:

 • هگزاکلروفن
 • ترکیبات جیوه
 • ضد آفتاب‌هایی که در لوازم آرایشی استفاده می‌شود

سایر محدودیت‌های دیگر 

EWG همچنین مواد بیشتری را برای جلوگیری از مصرف پیشنهاد می‌کند، از جمله:

 • کلرید بنزالکونیوم
 • BHA (هیدروکسی انیزول بوتیله)
 • رنگ موی تار ذغال سنگ و سایر مواد تشکیل دهنده قطران ذغال سنگ، مانند آمینوفنول، دی امینوبنزن، و فنیلن دی آمین
 • هیدانتوئین و برونوپل DMDM
 • فرمالدئید
 • مواد تشکیل‌دهنده به عنوان “عطر” ذکر شده است
 • هیدروکینون
 • متیل ایزوتیازولینون و متیل کلروایزوتیازولینون
 • اکسی بنزون
 • پارابن‌ها، پروپیل، ایزوپروپیل، بوتیل و ایزوبوتیل پارابن
 • ترکیبات PEG / ceteareth / پلی اتیلن
 • ترکیبات نفتی
 • فتالات
 • رزورسینول
 • رتینیل پالمیتات و رتینول (ویتامین A)
 • تولوئن
 • تریکلوزان و تریکلوکاربن
مواد آرایشی سالم
مواد آرایشی سالم

نگرانی‌های بسته بندی مواد آرایشی سالم

انتخاب لوازم آرایشی سالم همچنین به معنای انتخاب بسته بندی ایمن و سالم برای آن است. شیشه‌هایی که دهان باز دارند می‌توانند به باکتری آلوده شوند. بسته بندی بدون هوا، که اجازه تولید مثل باکتری را نمی‌دهد، ترجیح داده می‌شود. پمپ‌های دارای شیرهای یک طرفه می توانند از ورود هوا به بسته باز شده جلوگیری کرده و آلودگی را دشوارتر کنند. فرآیندهای دقیق تولید، محصول را هنگام ورود به بطری یا شیشه عقیم نگه می‌دارد.

چشم اندازتهیه محصولات آرایشی از مواد آرایشی سالم

لوازم آرایشی برای بسیاری از افراد بخشی از زندگی است و بازاریابی آن‌ها می‌تواند گمراه کننده باشد. اگر از لوازم آرایشی و بهداشتی یا محصولات مراقبت شخصی استفاده می‌کنید، به شما آگاهی داده شود که دقیقاً چه چیزی در آن است. با خواندن برچسب‌ها و انجام برخی تحقیقات می‌توانید در هنگام خرید و استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی تصمیمات سالم و آگاهانه‌ای بگیرید.

بررسی چند قلم از محصولات آرایشی

ضد آفتاب تهیه شده از مواد آرایشی سالم

بیایید با یک مورد پیچیده شروع کنیم. ما می دانیم که هدف ضد آفتاب کمک به جلوگیری از سرطان است، اما به طور متناقضی برخی از ضد آفتاب‌ها از موادی استفاده می‌کنند که ممکن است با سرطان ارتباط داشته باشند. دو نوع ضد آفتاب اصلی وجود دارد، ماده معدنی که مانعی فیزیکی بین پوست و آفتاب شما ایجاد می‌کند (مواد آرایشی سالم) و ماده شیمیایی که به پوست نفوذ می‌کند تا اشعه UV را فیلتر کرده و جذب کند (به طور کلی چندان خوب نیست).

طبق نتایج تحقیقات انجام شده “ما قبلاً می‌دانیم كه مواد شیمیایی مانند اكسی بنزون ​​به عنوان ماده اختلال کننده عملکرد هورمون عمل می‌كنند، اما ضد آفتاب‌های شیمیایی نیز به شدت مستعد ایجاد بثورات و تحریک هستند.” “همچنین نشان داده شده است که وقتی مواد شیمیایی ضد آفتاب با نور خورشید تداخل می‌کنند، در واقع بیشتر رادیکال‌های آزاد در پوست تولید می‌کنند تا اینکه شما اصلا ضد آفتاب نداشته باشید.”

“ضد آفتاب‌های معدنی این کار را نمی‌کنند. آنها به پوست جذب نمی‌شوند، برای سلامتی هورمونی شما بی‌خطر هستند و در واقع در محافظت از طیف وسیع بهتر از ضد آفتاب‌های شیمیایی عمل می‌کنند.”

ریمل تهیه شده از مواد آرایشی سالم

مواد آرایشی سالم
مواد آرایشی سالم

“اصلی‌ترین مشکلی که در مورد ریمل ‌های مرسوم مشاهده می‌کنیم این است که باعث می‌شوند چشم‌های حساس بسوزند و دچار آبریزش شوند، که در نهایت باعث می‌شود همه چشمان شما قرمز، پف کرده و اشک‌آور شوند.” “معمولاً مردم نسبت به مواد نگهدارنده واکنش نشان می‌دهند.”

رژگونه تهیه شده از مواد آرایشی سالم

“مشکل بزرگ پودر تالک در محصولات آرایشی این است که در نهایت می‌توانید آن را استشمام کنید.” “ذرات ریز می‌توانند در مجاری هوایی شما شناور شوند و به ریه‌های شما آسیب برسانند.” اما عامل نگرانی اصلی درمورد تالک موجود در رژگونه‌ها این است که اگر به صورت نادرست تصفیه شده باشد حتی می‌تواند حاوی آزبست باشد.

“قرار گرفتن در معرض آزبست می‌تواند باعث سرطان شود، و با توجه به اینکه بسیاری از مردم روزانه یا تقریباً روزانه از محصولات پودری استفاده می‌کنند. تشخیص اینکه آیا شرکتی از مواد کم عیار استفاده می‌کند یا نه دشوار است، بنابراین بهتر است از محصولات آرایشی حاوی تالک خودداری کنید.”

مواد آرایشی سالم
مواد آرایشی سالم

رژ لب تهیه شده از مواد آرایشی سالم

“بحث در مورد اینکه چه ماده‌ای ایمن است یا نه هنگامی که فرد بیشتر به سمت مواد شیمیایی غیر غذایی می‌رود، بحث می‌شود و احتمالاً همیشه شخصی در دو طرف آن وجود دارد.” “بنابراین مواد گیاهی بی خطر، مغذی و موثرند و اگر به مرور زمان یک دسته از رژ لب خود را ببلعید، درست مثل این است که مقداری غذا خورده‌اید.”

پاک‌کننده تهیه شده از مواد آرایشی سالم

مشابه شامپوها، بسیاری از محصولات صورت دارای سدیم لوریل سولفات، ماده قدیمی خوب چربی‌زدایی موتور هستند. آن‌ها اغلب مسئول احساس سفت و محکم “جیرجیر تمیز” هستند که بسیاری از پاک‌کننده‌ها را پشت سر می‌گذارند.

شامپو و نرم کننده تهیه شده از مواد آرایشی سالم

دشمن شماره یک در شامپوها سدیم لوریل سولفات است. هر مارک اصلی شامپو را نام ببرید، و احتمالاً آن را دارد. SLS برای چربی‌زدایی موتورها مورد استفاده قرار می‌گیرد و در پاک‌کننده‌های کف و محصولات شستشوی ماشین وجود دارد.

گفته می‌شود، مقدار SLS موجود در شامپو در مقایسه با غلظت زیاد در تمیز کننده‌های صنعتی بسیار ناچیز است، اما هنوز هم می‌تواند مو را تحریک کرده و به آن آسیب برساند.“اما، آنها همچنین می‌توانند تحریک‌کننده پوست باشند، زیرا روغن‌های پوستی را که از پوست سر شما محافظت می‌کنند از بین می‌برند.”

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

۰۹۱۹۵۳۸۰۵۷۲

درخواست مشاوره مواد شیمیایی
درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست