4 روند در فرمولاسیون مواد غذایی و آشامیدنی

صنعت مواد غذایی و آشامیدنی در روندهای زیر بسیار پویا بوده است تا بتواند از بازار جلوتر بماند. با در نظر گرفتن این روندها، شرکت‌ها عمدتاً در تولید محصول جدید یا فرمول‌بندی مجدد سرمایه‌گذاری می‌کنند. در واقع، نیاز به تولید محصولات جدید از طریق دستورالعمل‌های جدید یا فرمول‌بندی مجدد محصولات مورد توجه قرار گرفته است. اخیراً، تمرکز زیادی بر اصلاح یا تولید محصول جدید با مواد سالم و برچسب‌های تمیزتر وجود دارد.

فرمول‌دهنده‌ها به چالش کشیده شده اند تا روش ها و مواد جدیدی را برای ساده‌سازی برچسب‌ها پیدا کنند در حالی که انتظارات از نظر تغذیه، عملکرد و طعم را برآورده کنند.

روندهای فرمولاسیون مواد غذایی

روند 1 فرمولاسیون: رنگ‌های طبیعی پررنگ و روشن

غذاهای رنگی رواج پیدا کرد، همه چیز باید “فوری” باشد، مردم می‌خواهند از آنچه می‌خورند یا می‌نوشند عکس بگیرند و آن را در رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند. بنابراین انتظار داشته باشید که رنگ‌های طبیعی پررنگ و روشن روند جالبی داشته باشد. عرضه جهانی مواد غذایی و آشامیدنی با رنگ‌های غذایی طبیعی از سال 2012-2021، 28.2 درصد افزایش یافته است.

توسعه‌دهندگان مواد غذایی می‌توانند از این روند به نفع خود استفاده کنند و رنگ‌های روشن و سلامتی را به یکدیگر متصل کنند. واضح است که برچسب تمیز یکی از مهم‌ترین روندهاست. این ترکیبات مختلفی با برچسب تمیز وجود دارد که می‌تواند برای افزایش رنگ‌های طبیعی مورد استفاده قرار گیرد. محصولات دارای برچسب تمیز که چشم‌نواز باشند، باعث جذب مشتری می‌شوند.

یک رنگ که در حال حاضر مورد توجه است، بنفش است. یوبی یا یام بنفش بسیار مشهور است و اغلب در غذاهای فیلیپینی استفاده می‌شده است. ذرت بنفش، گل کلم یا سیب زمینی شیرین نه تنها رنگارنگ هستند بلکه سرشار از آنتی‌اکسیدان و آنتوسیانین هستند.

روند فرمولاسیون 2 – کاهش قند

کاهش قند یک موضوع داغ است، نه تنها مصرف‌کنندگان بدنبال کالاهایی هستند که قند کمتری دارند بلکه دولت‌ها نیز کاهش مصرف قند را تشویق می‌کنند.در ایالات متحده، FDA پانل جدید تغذیه را معرفی کرده است، که برای اولین‌بار تاکید بیشتری بر قندهای اضافه شده دارد.

علاوه بر این، ایالت‌های مختلف مالیاتی را برای نوشیدنی‌های شیرین در نظر گرفته یا قبلاً وضع کرده‌اند، اصطلاحاً مالیات نوشابه. این مالیات بررسی دقیق‌تری بر میزان شکر به ویژه در نوشیدنی‌ها می‌کند.از آنجا که مصرف‌کنندگان از سطح قند کالاهایی که مصرف می‌کنند بهتر مطلع می‌شوند، ممکن است فرمول‌دهنده‌ها بخواهند روش‌های جدیدی برای کاهش سطح قند یا جایگزینی شکر با مواد سالم بدون تغییر طعم محصول پیدا کنند.

تولیدکنندگان هنگام پرداختن به این چالش گزینه‌های مختلفی دارند. یکی از این گزینه‌ها شامل استفاده از فن‌آوری‌های تعدیل عطر و طعم است که به یک محصول اجازه می‌دهد بدون از بین بردن طعم و مزه، نیازهای غذایی را برآورده کند. به عنوان مثال، فرمول‌سازها از آن‌ها برای افزایش درک شیرینی بدون افزودن شکر استفاده می‌کنند.

شرکت‌های بین‌المللی همچنین به دنبال روش‌های جدید برای کاهش قند در محصولات خود هستند. نستله اخیراً از یک شکلات جدید رونمایی کرده است که از تکنیک ابتکاری کاهش قند و تنها با ترکیبات طبیعی استفاده می‌کند. اساساً این روش قند را بازسازی می‌کند بنابراین مصرف‌کننده در حالی که در واقع قند کمتری مصرف می‌کند همان میزان شیرینی را دریافت خواهد کرد.

در صنعت نوشیدنی، مصرف نوشابه‌های گازدار شیرین کاهش یافته است، بنابراین شرکت‌ها باید خود را با این شرایط جدید مصرف‌کنندگان سازگار کنند. جایگزین اصلی نوشیدنی‌های قهوه، آب و گزینه‌های لبنی گیاهی است.

روند فرمولاسیون 3 – محصولات گیاهی

طبق گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، در سال 2015 ، فقط 3٪ از بزرگسالان مقدار پیشنهادی سبزیجات را خوردند دستورالعمل‌های رژیم غذایی 2015-2020 برای آمریکایی‌ها، برای یک بزرگسال 5-2 بشقاب میوه و 2-3 بشقاب سبزیجات روزانه پیشنهاد می‌کند تخمین زده می‌شود که بازار جهانی پروتئین گیاهی تا سال 2022 به 14.22 میلیارد دلار برسد.

در صنعت نوشابه‌سازی، از آنجا که جایگزین‌های پایه سبزیجات مانند شیر لبنیاتی که توسط شیر بادام یا سویا جابجا شده‌اند، جایگزین سایر مواد غذایی می‌شوند، این روند مهم است.علاوه بر این، نوشیدنی های حاوی پروتئین های گیاهی نیازهای عملکردی و تغذیه ای مصرف‌کنندگان را برآورده می‌کنند.

بسیاری از این مصرف‌کنندگان بیشتر از محصولات حیوانی به سبزیجات اعتماد می‌کنند. این محصولات شامل پروتئین از منابع مختلف مانند نخود فرنگی و برنج قهوه‌ای است.حتی صنایع غذایی نیز با استفاده از این نوع پروتئین‌ها فرصت دارند تا فرمولاسیون خود را اصلاح کنند.

مصرف‌کنندگان علاقه مند به افزایش مصرف سبزیجات و میوه‌ها و یا کاهش مصرف پروتئین گوشت خود هستند. بنابراین پروتئین‌های گیاهی جایگزین‌های جالبی هستند. به عنوان مثال، شرکت گوشتیران، که محصولات با ظاهری گوشتی اما از منابع گیاهان تولید می‌کند، مانند انواع برگرهای ساخته شده از پروتئین نخود.

روند فرمولاسیون 4 – استفاده از مواد تشکیل‌دهنده در حال ظهور

استفاده از مواد جدید با روند محصولات سالم مطابقت دارد. مصرف‌کنندگان بیشتر از آنچه می‌خورند و می‌نوشند آگاهی دارند، بنابراین در مورد مواد تشکیل‌دهنده محصولات خود محتاط هستند. با این حال، اگر از آن‌ها برای مصرف برخی محصولات استفاده شود، انتظار همان طعم و مزه اما ترکیبات سالم را دارند.

تولید محصولات جدید همچنین نیاز به تعادل طعم، عملکرد و تغذیه دارد. به همین دلیل است که فرمول‌سازها به مواد تشکیل‌دهنده روی آورده‌اند، و به دنبال روش‌های جدید برای فرمولاسیون مجدد محصولات خود در نسخه‌های سالم یا ایجاد دستور العمل‌های سالم جدید هستند.

برخی از مواد تشکیل‌دهنده شامل:

مشتقات شاهدانه: هنوز هم یک موضوع بحث برانگیز است، مشتقات شاهدانه، مانند کانابیدیول، ممکن است برخی از مزایای دارویی داشته باشد. ما در اینجا در مورد مواد تشکیل‌دهنده ماری جوانا بسیار تصفیه شده صحبت می‌کنیم که می‌توانند ویژگی‌های عملکردی جدیدی به محصول اضافه کنند.

در ایالات متحده، برخی از ایالات قبلاً ماری جوانا را قانونی کرده‌اند، بنابراین قطعاً جالب است که در مورد این ماده و فواید آن مطلع شوید.

میوه راهب: چند سالی است که این شیرین‌کننده طبیعی وجود دارد، اما ممکن است به دلیل روند کاهش قند جدیدا مورد توجه بیشتری قرار گیرد. بومی جنوب چین و شمال تایلند است و حاوی فروکتوز و گلوکز است و تا 300 برابر شیرین‌تر از قند است. میوه راهب همچنین به تولیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا شیرینی را افزایش دهند و هر یک از رایحه های تلخ را از بین ببرند.

همانطور که گفته شد، فاکتور مهم موفقیت این است که چگونه می‌توان آن روندها را هنگام فرمول‌سازی دنبال کرد. پشتیبانی از فرمولاسیون بسیار مهم است. هم معرفی مواد جدید در یک محصول موجود، و هم نوآوری و توسعه محصولات جدید چالش‌های خاص خود را دارند. تولیدکنندگان نیاز به پشتیبانی فنی از فرمولسازهای خود دارند و ممکن است فناوری‌ها فرصت‌هایی برای بهینه‌سازی بیشتر فرمولاسیون فراهم کنند.

شما می‌توانید از فرمولاسیون های رایگان در سایت ما استفاده کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست