خرید ترازوسین هیدروکلراید

خرید ترازوسین هیدروکلراید

پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی ترازوسین هیدروکلراید را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند. ترازوسین هیدروکلراید یک مسدود کننده گیرنده‌های آدرنرژیک α1 است

ترازوسین، با نام تجاری Hytrin در میان دیگر داروها فروخته می‌شود، دارویی است که برای درمان علائم بزرگ شدن پروستات و فشار خون بالا استفاده می‌شود. برای فشار خون بالا، به میزان کمتری دارای ارجحیت است. این دارو به صورت خوراکی مصرف می‌شود.

خرید ترازوسین هیدروکلراید
خرید ترازوسین هیدروکلراید

کاربردهای ترازوسین هیدروکلراید

  • فشار خون بالا

فشار خون بالا به بار کار قلب و عروق می‌افزاید. اگر به مدت طولانی ادامه یابد، قلب و عروق ممکن است به درستی کار نکنند. این می‌تواند به عروق خونی مغز، قلب و کلیه‌ها آسیب برساند و در نتیجه منجر به سکته مغزی، نارسایی قلبی یا کلیه شود.

فشار خون بالا همچنین ممکن است خطر حملات قلبی را افزایش دهد. در صورت کنترل فشار خون ممکن است این مشکلات کمتر رخ دهد.ترازوسین هیدروکلراید با شل كردن رگ‌های خونی به كاهش فشار خون كمك می كند تا خون راحت‌تر از آنها عبور كند.

خرید ترازوسین هیدروکلراید
خرید ترازوسین هیدروکلراید
  • بزرگ شدن خوش خیم پروستات

ترازوسین هیدروکلراید همچنین برای درمان بزرگ شدن خوش خیم پروستات (هیپرپلازی خوش خیم پروستات [BPH]) استفاده می‌شود. بزرگ شدن خوش خیم پروستات مشکلی است که می‌تواند با افزایش سن در مردان ایجاد شود.

غده پروستات در زیر مثانه قرار دارد. با بزرگ شدن غده پروستات، ممکن است عضلات خاصی در غده سفت شده و مانع لوله‌ای شود که ادرار را از مثانه تخلیه می‌کند. این می‌تواند در ادرار کردن مشکلاتی ایجاد کند، مانند نیاز به دفع ادرار، جریان ضعیف هنگام ادرار، یا احساس عدم توانایی تخلیه کامل مثانه.

ترازوسین هیدروکلراید به شل شدن عضلات پروستات و باز شدن مثانه کمک می‌کند. این ممکن است به افزایش جریان ادرار و یا کاهش علائم کمک کند. با این حال، ترازوسین به کوچک شدن پروستات کمک نخواهد کرد. پروستات ممکن است به رشد خود ادامه دهد. این ممکن است باعث شود علائم به مرور زمان بدتر شوند. بنابراین، حتی اگر ترازوسین هیدروکلراید در حال حاضر مشکلات ناشی از بزرگ شدن پروستات را کاهش دهد، در آینده نیز ممکن است به جراحی نیاز باشد.

  • عوارض جانبی

عوارض جانبی شایع شامل سرگیجه، سردرد، خستگی، تورم، حالت تهوع و فشار خون پایین هنگام ایستادن است. عوارض جانبی شدید ممکن است شامل پریاپیسم و فشار خون پایین باشد. قبل از شروع درمان باید ابتلا سرطان پروستات رد شود. این ماده یک مسدود کننده  آلفا -1 است و با شل سازی رگ‌های خونی و باز شدن مثانه عمل می‌کند.

ترازوسین هیدروکلراید در سال 1975 ثبت اختراع شد و در سال 1985 مورد استفاده پزشکی قرار گرفت. این دارو به عنوان یک داروی عمومی در دسترس است. در سال 2017، با بیش از دو میلیون نسخه، 194مین داروی رایج در ایالات متحده بود.

  • فرمول‌بندی‌ها

واکنش پیپرازین با ۲-فورویل کلرید پس از هیدروژنه کردن کاتالیزوری از حلقه فوران منجر به (2) می‌شود. این، هنگامی که در حضور 22-کلرو -6،7-دی متیوکسی کوئینازولین-4-آمین گرم شود (1) تحت الکیلاسیون مستقیم ترازوسین هیدروکلراید قرار می‌گیرد (3).

خرید ترازوسین هیدروکلراید
خرید ترازوسین هیدروکلراید

استفاده مناسب از TOP

  • فشار خون بالا

برای بیمارانی که از این دارو برای فشار خون بالا استفاده می‌کنند:

علاوه بر استفاده از دارویی که پزشک برای شما تجویز کرده است، درمان فشار خون بالا ممکن است شامل کنترل وزن و مراقبت در انواع غذاهایی باشد که مصرف می‌کنید، به ویژه غذاهای سرشار از سدیم باشد. پزشک به شما می‌گوید که کدام یک از این موارد برای شما مهم است. قبل از تغییر رژیم غذایی باید با پزشک خود مشورت کنید.

بسیاری از بیمارانی که فشار خون بالا دارند هیچ نشانه‌ای از مشکل مشاهده نمی‌کنند. در واقع، ممکن است بسیاری احساس طبیعی داشته باشند. بسیار مهم است که داروی خود را دقیقاً مطابق دستورالعمل مصرف کنید و قرار ملاقات خود را با پزشک خود نگه دارید حتی اگر احساس خوبی داشته باشید.

به یاد داشته باشید که ترازوسین هیدروکلراید فشار خون شما را درمان نمی‌کند اما به کنترل آن کمک می‌کند. بنابراین اگر انتظار دارید فشار خون خود را پایین بیاورید و آن را پایین نگه دارید، باید طبق دستورالعمل مصرف کنید. ممکن است مجبور باشید تا آخر عمر از داروهای فشار خون استفاده کنید. اگر فشار خون بالا درمان نشود، می‌تواند مشکلات جدی مانند نارسایی قلبی، بیماری رگ‌های خونی، سکته مغزی یا بیماری کلیوی ایجاد کند.

خرید ترازوسین هیدروکلراید
خرید ترازوسین هیدروکلراید
  • بزرگ شدن خوش خیم پروستات

برای بیمارانی که از این دارو برای بزرگ شدن خوش خیم پروستات استفاده می‌کنند:به یاد داشته باشید که ترازوسین هیدروکلراید اندازه پروستات شما را کوچک نمی‌کند اما به تسکین علائم کمک می‌کند.ممکن است 6 هفته طول بکشد تا علائم شما بهتر شود.برای اینکه یادتان باشد داروی خود را مصرف کنید سعی کنید هر روز در یک ساعت مشخص آن را مصرف کنید.

  • دوز مصرفی دارو

دوز این دارو برای بیماران مختلف متفاوت خواهد بود. دستورات پزشک یا دستورالعمل‌های روی برچسب را دنبال کنید. اطلاعات زیر فقط دوزهای متوسط این دارو را شامل می‌شود. اگر دوز مصرفی شما متفاوت است، آن را تغییر ندهید، مگر اینکه پزشک به شما گفته باشد.

مقدار دارویی که مصرف می‌کنید به قدرت دارو بستگی دارد. همچنین تعداد دوزهایی که هر روز می‌گیرید، مدت زمان مجاز بین دوزها و مدت زمان مصرف دارو به مشکل پزشکی بستگی دارد که برای آن دارو استفاده می‌کنید.

برای فرم دوز خوراکی (قرص):

برای بزرگ شدن خوش خیم پروستات:

بزرگسالان – در ابتدا، 1 میلی‌گرم قبل از خواب مصرف می‌شود. سپس، 5 تا 10 میلی‌گرم یک بار در روز.

خرید ترازوسین هیدروکلراید
خرید ترازوسین هیدروکلراید

برای فشار خون بالا:

بزرگسالان – در ابتدا، 1 میلی‌گرم قبل از خواب مصرف می‌شود. سپس، 1 تا 5 میلی‌گرم یک بار در روز.

کودکان – میزان مصرف و دوز آن باید توسط پزشک تعیین شود.

آلرژی TOP

اگر تاکنون واکنش غیرمعمول یا آلرژیک نسبت به این دارو یا داروهای دیگر داشته‌اید، به پزشک خود بگویید. همچنین اگر انواع دیگری از آلرژی مانند غذاها، رنگ‌ها، مواد نگهدارنده یا حیوانات را دارید، به متخصص بهداشت خود اطلاع دهید. برای محصولات بدون نسخه، برچسب یا مواد بسته بندی را با دقت بخوانید.

اقدامات احتیاطی

مهم است که پزشک در بازدیدهای منظم پیشرفت شما را بررسی کند تا مطمئن شود این دارو به درستی کار می‌کند.

خرید ترازوسین هیدروکلراید
خرید ترازوسین هیدروکلراید

برای بیمارانی که از این دارو برای فشار خون بالا استفاده می‌کنند:

سایر داروها را مصرف نکنید، مگر اینکه با پزشک در مورد آن‌ها مشورت شده باشد. این به ویژه شامل داروهای بدون نسخه (بدون نسخه) برای کنترل اشتها، آسم، سرماخوردگی، سرفه، تب یونجه یا مشکلات سینوس است، زیرا ممکن است تمایل به افزایش فشار خون شما داشته باشند.

سرگیجه، سبکی سر یا غش ناگهانی ممکن است پس از مصرف این دارو بوجود بیاید، به ویژه هنگامی که از حالت خوابیده یا نشسته بلند می‌شوید. این اثرات بیشتر هنگام مصرف اولین دوز این دارو اتفاق می‌افتد. مصرف اولین دوز قبل از خواب ممکن است از بروز مشکلات جلوگیری کند. با این حال، اگر احتیاج به برخاستن در طول شب دارید، به ویژه مراقب باشید.

این اثرات همچنین ممکن است در هر دوز مصرفی بعد از اولین دوز ایجاد شود. آرام بلند شدن ممکن است به کاهش این مشکل کمک کند. اگر سرگیجه دارید دراز بکشید تا غش نکنید. سپس قبل از ایستادن چند لحظه بنشینید تا از بازگشت سرگیجه جلوگیری کنید.

سرگیجه، سبکی سر یا غش در صورت نوشیدن الکل، ایستادن به مدت طولانی، ورزش یا گرم بودن هوا به احتمال زیاد رخ می‌دهد. در حالی که این دارو را مصرف می‌کنید، مراقب باشید میزان الکل مصرفی خود را محدود کنید. همچنین در حین ورزش یا هوای گرم یا اگر باید مدت زمان طولانی بایستید، از مراقبت بیشتر استفاده کنید.

ترازوسین هیدروکلراید ممکن است باعث خواب آلودگی یا هوشیاری برخی از افراد نسبت به حالت عادی شود. قبل از رانندگی، استفاده از ماشین آلات یا هر کار دیگری که در صورت سرگیجه، خواب آلودگی یا هوشیاری خطرناک باشد، می‌دانید که چگونه نسبت به این دارو واکنش نشان می‌دهید. بعد از مصرف چندین دوز از این دارو، این اثرات باید کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست