اسانس های گلاسانساسانس های غذایی

اسانس آویشن

احتمالاً با کاربرد اسانس آویشن و گیاه آن به عنوان گیاهان دارویی و چاشنی غذا آشنا هستید.گیاه آویشن (Thymus vulgaris) علاوه بر زنده نگه داشتن طعم غذا، منبع اسانس آویشن نیز هست.اسانس آویشن دارای خاصیت ضد قارچ، ضد التهابی و ضد باکتریایی است. این ماده معمولاً به عنوان ماده نگه‌دارنده مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود.

همچنین می‌تواند به عنوان ماده‌ای در دهانشویه یافت شود.مطالعات زیادی بر روی کاربرد آویشن در کاهش یا از بین‌بردن باکتری‌های قابل انتقال از مواد غذایی، حفظ سلامت قلب و کاهش التهاب در بدن صورت گرفته است.قبل از تصمیم به خرید یک بطری، این نکته حائز اهمیت است که بدانید، هیچ دلیل علمی مبنی بر استفاده از این اسانس برای درمان بیماری وجود ندارد.

در حالی که تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است، تصور می‌شود اسانس آویشن وقتی به عنوان بخشی از برنامه‌های درمانی کلی استفاده می‌شود، نه به عنوان یک درمان انفرادی مفید باشد.

کاربرد‌ها و فواید اسانس آویشن:

فهرست مطلب را مطالعه کنید:

۱.آکنه

منابع معتبری وجود دارد مبنی بر اینکه این اسانس در کاهش باکتری‌های ایجاد کننده آکنه بر روی پوست مؤثر است.

۲. آلوپسی آره آتا

در حال حاضر، اطلاعات کمی وجود دارد که نشان دهد اسانس آویشن برای این بیماری مؤثر است یا خیر،اگرچه شواهد حاکی از آن است که ترکیبی از روغن‌های اساسی که شامل اسانس آویشن است ممکن است یک درمان مؤثر باشد.

۳. سرطان پستان

یک مطالعه بسیار مقدماتی نشان داده که عصاره آویشن وحشی ممکن است در نهایت نوید مبارزه با سرطان پستان را نشان دهد.

۴. سرفه و عفونت‌های دستگاه تنفسی

تصور می‌شود که محتوای تیمول موجود در این اسانس دارای خواص ضد اسپاسم است. با مخلوط کردن گل پامچال، اسانس آویشن در کاهش سرفه‌ها و کاهش مدت زمان عفونت‌های دستگاه تنفسی مانند سرماخوردگی مؤثر است.

۵. نگه‌دارنده مواد غذایی

در مطالعه‌ای که در ژورنال پزشکی و زندگی LifeTrusted Source گزارش شده است، اسانس آویشن در از بین‌بردن باکتری‌ها و قارچ‌های مربوط به مواد غذایی مؤثر است.

مشخص شده است که آویشن و تیمول دارای اثرات ضد باکتریایی علیه باکتری‌ها از جمله سالمونلا، استافیلوکوکوس اورئوس و هلیکوباکتر پیلوری هستند.

۶. بیماری قلبی

یک مطالعه آزمایشگاهی در سال ۲۰۱۰ که در مجله Lipid ResearchTrusted Source منتشر شد، نشان داد که کارواکرول موجود در اسانس آویشن یک ماده ضد التهاب مؤثر با قابلیت‌های محافظت‌کننده قلب است و باعث می‌شود که برای افراد مبتلا به بیماری قلبی مفید باشد.

۷. بهداشت دهان و دندان

اثرات ضد التهابی تیمول در چندین مطالعه ثبت شده است. تیمول موجود در اسانس آویشن در کاهش التهاب و عفونت مؤثر است.

تهیه‌ی اسانس آویشن:

این اسانس به طور معمول از طریق فرآیند تقطیر بخار از برگ و گل‌های Thymus vulgaris به‌دست می‌آید. تقطیر اول اسانس قرمز آویـشن تولید می‌کند که یک روغن تیره و دارای رایحه‌ای تند و است. روغن آویشن قرمز اغلب به عنوان نت میانی در عطرها استفاده می‌شود.اگر روغن آویشن قرمز فرآیند دوم تقطیر را طی کند، یک ترکیب به رنگ زرد کم‌رنگ به‌وجود می‌آید.این محلول رایج‌ترین شکل آویشن است که به آن اسانس آویـشن گفته می‌شود.

این اسانس حاوی چندین ترکیب است که فواید سلامتی دارند. این ترکیبات عبارت‌اند از:

در مرحله بعدی، بیایید ببینیم که این ترکیبات برای کاربردهای مختلف این اسانس چه فایده‌ای دارند.

سایر محصولات:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید