اولین برنامه رژیم گرفتن مبتدی

مطمئن‌ترین روش برای کاهش وزن با یک روند سالم، اتخاذ یک رژیم غذایی کم کالری و سرشار از مواد مغذی است. با حذف غذاهای پر‌کالری، و سرشار از قند از برنامه غذایی روزانه خود، شما می‌توانید به طور‌ مؤثر مواد غذایی دارای ارزش غذایی کم را قطع کنید.

به عنوان مثال، به جای خوردن یک همبرگر برای ناهار، می‌توانید یک بسته سبزیجات را با سوپ میسو انتخاب کنید. برای شروع یک رژیم غذایی برای اولین‌بار، ممکن است بخواهید با پزشک خود صحبت کنید تا اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی سالم هستید تا تغییرات چشمگیر در آنچه می‌خورید، ایجاد کنید.

اولین برنامه رژیم گرفتن مبتدی

کالری و رژیم غذایی:

اگر قبلاً از رژیـم غذایی استفاده نکرده‌اید، شاید با نقش اساسی که کالری در کاهش وزن بازی می‌کند، آشنا نیستید. به گزارش MayoClinic.com، کاهش وزن در واقع یک بازی اعداد است که شامل کالری مصرفی شما و کالری که می‌سوزانید می‌شود. برای اینکه برنامه رژیم غذایی شما مؤثر باشد، باید تعداد کالری که هر روز مصرف می‌کنید محدود شود.

از آن‌جا که 3،500 کالری برای سوزاندن یک پوند واحد وزنی مورد نیاز است، شما باید رژیـم خود را به گونه‌ای تغییر دهید که به شما این امکان را دهد تا مقدار زیادی از مواد مغذی را بدون کالری اضافی دریافت کنید. خوشبختانه غذاهایی مانند غلات سبوس‌دار، سبزیجات برگ‌دار، میوه‌ها و پروتئین‌های ناب دارای کالری کم و سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌های ضروری هستند.

شروع کار:

به عنوان فردی که برای اولین‌بار از رژیـم غذایی استفاده می‌کند، می‌خواهید برنامه رژیـم غذایی خود را با حذف غذاها و نوشیدنی‌های چاق‌کننده از برنامه غذایی خود شروع کنید. به طور کلی مواد چاق‌کننده شامل غذاهایی مانند گوشت قرمز، مقداری لبنیات و دسر است.

همچنین به طور معمول نوشابه و میان وعده‌های قندی کالری بالایی دارند و مواد مغذی کمی دارند. به عنوان مثال، طبق مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها، نوشیدنی غیر‌الکلی یا پانچ میوه به طور متوسط می‌تواند شامل 220 تا 320 کالری در هر وعده باشد. انتخاب آب به جای نوشابه‌های شیرین، و غذا‌های میان‌وعده‌ای کم‌کالری مانند:

  • میوه تازه
  • قارچ پیتا
  • هویج
  • آجیل یا کره بادام زمینی

می‌تواند مؤثر باشد.

برنامه رژیم غذایی:

روز خود را با صبحانه‌ای متشکل از تخم‌مرغ، فرنی کامل غلات، جو دوسر یا سوپ میسو شروع کنید.

برای ناهار، یک کینوآ انتخاب کنید و جو را با سبزیجات پخته‌شده و تیلاپیا سرخ کنید. لوبیا و برنج جزء تکمیلی بیشتر غذاها هستند، در حالی که پنیر سویا یا تمپه می‌تواند به عنوان یک جایگزین کم کالری برای استیک، همبرگر و دیگر گوشت‌های قرمز استفاده شود.

برای صرف شام، ماکارونی غذاهای دریایی را با استفاده از رشته‌فرنگی گندم سیاه و سس سویا تهیه کنید. از آنجا که این اولین تلاش شما برای رژیـم گرفتن است، ممکن است بخواهید وعده‌های غذایی خود را به چهار منبع اصلی رژیم غذایی ساده کنید:

  • غلات کامل
  • میوه
  • سبزیجات
  • پروتئین بدون چربی

غلات کامل مانند برنج قهوه‌ای، quinoa، جو و گندم سیاه می‌توانند پروتئین شما را تقویت کنند در حالی که مقادیر زیادی مواد مغذی و مواد معدنی را نیز تأمین می‌کنند.

به همین ترتیب، میوه‌ها و سبزیجات حاوی مقادیر قابل توجهی مواد معدنی، ویتامین‌ها و فیبر هستند. هنگام انتخاب پروتئین‌های بدون چربی، بوقلمون، غذاهای دریایی، توفو یا تمپه را انتخاب کنید.

اولین رژیم غذایی:

اگر شما به خوردن غذاهایی که کالری بالایی دارند عادت کرده‌اید رژیم غذایی برای اولین‌بار می‌تواند مشکل باشد. یکی از راه‌های کاهش خطر فرسودگی در رژیـم غذایی، سهولت در انتخاب وعده‌های غذایی جدید است. به عنوان مثال، به جای اینکه در یک روز همه رژیـم غذایی خود را اعمال کنید، سعی کنید یک وعده غذایی کم‌کالری را جایگزین پر‌کالری کنید.

با گذشت زمان، می‌توانید به تدریج وعده‌های غذایی کم‌کالری را در رژیـم خود وارد کنید. یکی از راه‌های ماندن در کالری دریافتی شما این است که یک ژورنال غذایی شامل ورودی برای هر ماده غذایی یا نوشیدنی شما در هر روز به همراه مقدار کالری که مصرف می کنید داشته باشید.

به عنوان فردی که برای اولین‌بار از رژیـم غذایی استفاده می‌کند، در حالی که شما با غذاهایی که می‌خورید انعطاف‌پذیر هستید، این موارد می‌تواند در رسیدن به اهداف کاهش وزن به شما کمک کند. همیشه به یاد داشته باشید، با شرکت در یک فعالیت ورزشی منظم، مانند دویدن یا شنا، می‌توانید کالری اضافی بسوزانید.

سایر محصولات:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

برچسب:

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

۰۹۱۹۵۳۸۰۵۷۲

درخواست مشاوره مواد شیمیایی
درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست