شناخت مواد شیمیاییمقالات آموزشی

پرفروش ترین مواد شیمیایی

پرفروش ترین مواد شیمیایی دارویی، غذایی، صنعتی، آرایشی و آزمایشگاهی

بیشتر آنچه کارخانه‌های امروزی به آن نیاز دارند، مواد اولیه شیمیایی خاصی است که توسط کارخانه‌های دیگر تهیه شده است. اما آیا تا به حال از خود پرسیده‌‌اید پرفروش‌ترین مواد شیمیایی کدام‌اند؟

پرفروش ترین مواد شیمیایی

مواد اولیه شیمیایی بسیاری هستند که امروزه در صنایع مختلف به کار گرفته می‌شوند. اما ارزش بازار این مواد با یکدیگر متفاوت است. تغییرات قیمت نیز در هر بازار موجب شده نتوان یک قیمت ثابت ارائه کرد. از این رو در این مقاله پیشگامان شیمی به شما عزیزان مشهورتریم ترین مواد شیمیایی که در این مجموعه به فروش می‌روند را معرفی می‌کنیم. برای اطلاع از قیمت هر کدام از این محصولات لازم است با کارشناسان ما در تماس باشید.

در صورتی که با مواد شیمیایی آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله انواع مواد شیمیایی را مطالعه کنید.

پرفروش ترین مواد شیمیایی صنعتی

صنایع مختلف نیازهای متنوعی دارند. از این رو مواد اولیه شیمیایی متفاوتی نیز در این صنایع به کار گرفته می‌شوند. در نظر داشته باشید که کیفیت در این مواد شیمیایی باید حرف اول را بزند. برندهای متفاوتی هستند که این مواد شیمیایی را تولید می‌کنند. یکی از مشهور‌ترین این برندها، برند مرک آلمان است.

اگر به دنیال مواد اولیه صنعتی اصل می‌گردید، خرید مواد شیمیایی صنعتی اصل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

البته در صورتی که شما عزیزان تمایل داشته باشید، می‌توانید از برندهای دیگر نیز این محصولات را تهیه کنید. از پرفروش ترین مواد شیمیایی صنعتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد،

 • اوره یکی از پرفروش‌ترین مواد شیمیایی در ایران است. این محصول در صنایع مختلفی کاربرد دارد. اما نام آن همیشه با کود و کشاورزی پیوند خورده است.
پرفروش ترین مواد شیمیایی صنعتی
مواد اولیه کاربردی در صنایع نساجی
 • پودر تالک دومین ماده پر فروش شیمیایی است که به شما عزیزان معرفی می‌کنیم. این محصول در صنایع مختلفی از جمله لوازم آرایشی، رنگ‌سازی، تولید کاغذ، پلاستیک‌سازی و سرامیک‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • اسید بوریک صنعتی که توسط پیشگامان شیمی به شما عزیزان ارائه می‌شود، قابلیت به کارگیری در چندین صنعت مختلف را دارد. از جمله این صنایع می‌توان به صنایع چوب، شیشه‌سازی، سرامیک‌سازی، روان‌کننده‌ها، مواد ضدآتش و… اشاره کرد.
 • متانول یکی از پرفروش‌ترین مواد شیمیایی است که توسط پیشگامان شیمی به فروش می‌رسد. متانول نوعی الکل است که به الکل چوب نیز شهرت دارد. این ماده از شوینده‌ها گرفته تا رنگ‌سازی کاربرد دارد.
 • ردپای سیانید سدیم در صنایع بسیاری به چشم می‌خورد. از جمله این صنایع می‌توان به آبکاری، نساجی، پلاستیک‌سازی و… اشاره نمود.

البته پیشگامان شیمی تنها ارائه‌کننده مواد اولیه شیمیایی صنعتی نیست. بلکه شما عزیزان می‌توانید مواد اولیه موردنیاز خود از دیگر گریدها را نیز با این توزیع‌کننده محبوب کشورمان به دست آورید. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پرفروش ترین مواد اولیه شیمیایی دارویی

به طور کلی استفاده از مواد اولیه شیمیایی دارویی در ایران به دلیل تولید بالای دارو، رواج بسیاری دارد. به طوری که امروزه ما یکی از صادرکنندگان انواع داروها به کشورهای دیگر می‌باشیم.

اگر بخواهیم یکی از پرفروش‌ترین مواد شیمیایی صنعتی را نام ببریم، به نام اتانول می‌رسیم. اتانول یکی از موادی است که امروزه به عنوان شوینده در زندگی روزمره ما نیز جایی پیدا کرده است. با این حال در تولید بسیاری از داروها نیز به کار گرفته می‌شود.

تهیه مواد اولیه دارویی اصل و با کیفیت از پیشگامان شیمی

پر فروش‌ترین مواد شیمیایی غذایی

استفاده گسترده از غذاهای فرآوری شده ما را برآن داشته است که این مواد اولیه را نسبت به سایر گریدها بیشتر وارد کنیم. پرفروش ترین مواد شیمیای غذایی به طور گسترده در صنعت خوراکی‌ها به کار گرفته می‌شوند که شامل موارد زیر است،

 • لاکتوز نامی است که حتماً آن را با نام شیر و درد معده پیوند زده‌اید. اما در تولید بسیاری از خوراکی‌هایی که هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنیم، این نام دخیل است.
 • اسید فسفریک یکی از محصولاتی است که با چند کاربرد عمده‌‌ای که دارد، توانسته است جایگاه دوم در لیست پرفروش‌‌های مواد اولیه شیمیایی خوراکی را به خود اختصاص دهد.
 • گوارگام نامی است که شاید برایتان ناآشنا باشد. این محصول در دسرها و بستنی‌ها به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما چون قیمت مناسبی دارد، بسیاری از تولید کنندگان را به خود جلب می‌کند.
 • زانتان گام را نیز کمتر تولید کننده‌‌ای در این صنعت است که نشناسد. این ماده چند کاره روی بافت، رنگ، قوام، عمر مفید و طعم خوراکی شما موثر است.
 • جایگاه بعدی متعلق به سوربیتول است. این محصول نیز به دلیل تأثیری که روی قوام خوراکی‌ها و طعم آن‌ها دارد، در مرباها و نوشیدنی‌ها به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • گلیسیرین خوراکی یکی دیگر از پرفروش‌ترین مواد اولیه شیمیایی در ایران است. اما نام این محصول بیشتر با صنایع لوازم آرایشی پیوند دارد.
 • کافئین را دیگر همه ما به خوبی می‌شناسیم. این محصول در همه جا یافت می‌شود. قهوه هر روزتان، کاکائوها، دسرها، بستنی‌ها و… همه و همه حاوی کافئین هستند.

خرید مواد اولیه صنایع غذایی با کیفیت و قیمت مناسب 

پرفروش‌ترین مواد اولیه شیمیایی آزمایشگاهی

جالب است بدانید مواد شیمیایی آزمایشگاهی دسته‌‌ای جداگانه از تمام مواد اولیه شیمیایی که تا به حال درباره آن‌ها گفته‌‌ایم می‌باشد. آن هم به دلیل خلوص بسیار بالایی است که این مواد دارند.

پرفروش‌ترین مواد شیمیایی آزمایشگاهی شامل هیالورونیک اسید و .. میباشد.
پرفروش‌ترین مواد شیمیایی آزمایشگاهی
 • اسید فرمیک یکی از این مواد شیمیایی است که در آزمایشگاه‌های متنوعی به کار گرفته می‌شود. شما عزیزان می‌توانید این ماده را در خالص‌ترین صورت ممکن از پیشگامان تهیه کنید.
 • هیالورونیک اسید نیز یکی دیگر از محصولات پرفروش پیشگامان شیمی در دسته مواد اولیه آزمایشگاهی است. این محصول را می‌توان در آزمایشگاه‌های سراسر کشور به وفور یافت.

اگر به دنبال شرکت‌های فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی هستید، شرکت پیشگامان شیمی را برای خرید مواد آزمایشگاهی پیشنهاد می‌کنیم.

پرفروش ترین مواد شیمیایی آرایشی و بهداشتی

هیچ‌کدام از ما نیست که تا به حال از این محصولات استفاده نکرده باشد. همه ما حداقل از مواد مراقبت روزانه تولید شده در این کارخانه‌ها استفاده کرده‌ایم. از پرفروش ترین مواد شیمیایی آرایشی بهداشتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد،

 • ایزوتیازولین یکی از محصولات پرفروش ماست که در حوزه آرایشی بهداشتی به کار گرفته می‌شود. این محصول یکی از بهترین نگهدارنده‌ها برای تولیدات آرایشی و بهداشتی به شمار می‌رود.
 • کلرهگزیدین در واقع بیشتر یک سرباز محافظت‌کننده است تا یک ماده تقویت‌کننده. این محصول در دهان‌شویه‌ها و شوینده‌های مراقبت روزانه بیشترین کاربرد ممکن را دارد.
 • وازلین را همه ما به عنوان یک نرم‌کننده و شل‌کننده عضلات می‌شناسیم. اما این محصول در صنایع آرایشی بهداشتی می‌تواند یک تقویت‌کننده و بهبود دهنده عالی برای پوست و مو باشد.
 • لانولین آخرین ماده از لیست پرفروش‌‌های مواد اولیه شیمیایی آرایشی و بهداشتی در ایران است. این محصول با نام چربی پشم نیز شناخته می‌شود. به یاد داشته باشید که لانولین نسبت به سایر هم وزن‌های خود قیمتی کمی بیشتر دارد.
پرفروش ترین مواد شیمیایی آرایشی و بهداشتی شامل وازلین و ... میباشد.
پرفروش ترین مواد شیمیایی آرایشی و بهداشتی

برای دیدن محصولات اولیه ارایشی بهداشتی، می‌توانید روی خرید مواد اولیه آرایشی کلیک کنید.

پرفروش ترین مواد شیمیایی اصل را از کجا بخریم؟

با این حال پیشگامان شیمی یکی از مجموعه‌های ارائه‌دهنده این مواد است که آن‌ها را در بهترین حالت ارائه می‌کند. این شرکت مواد مورد نیاز شما را همه در یک سبد قرار داده و به دست شما می‌رساند. خرید مواد اولیه شیمیایی از پیشگامان شیمی بسیار ساده است. این شرکت کارشناسان بسیاری را برای مشاوره شما در اختیار گرفته است. این کارشناسان انتخاب را برای شما عزیزان بسیار ساده‌تر کرده‌اند. شما عزیزان می‌توانید پرفروش ترین مواد شیمیایی را در گریدهای مختلف تنها با یک تماس دریافت کنید. کافی است با کارشناسان مجرب پیشگامان شیمی تماس بگیرید.

دلشاد دست مرد

دکتری شیمی دانشگاه صنعتی شریف - فعال در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید