مواد اولیه دارویی و پزشکیمواد اولیه شیمیایی

تائورین

سفارش محصول تماس با کارشناس

تائورین (اسید ۲-آمینوهان سولفونیک) مشتقی از آمینو اسید سیستئین حاوی گوگرد است و در بسیاری از بافت‌های پستانداران در غلظت‌های بالا وجود دارد.Taurine (/ ˈtɔːriːn /)، یا اسید ۲-aminoethanesulfonic، یک ترکیب آلی است که به طور گسترده در بافت‌های حیوانات توزیع می‌شود. این ماده اصلی تشکیل‌دهنده صفرا است و می‌توان آن را در روده بزرگ یافت و تا ۱/۰ درصد از کل وزن بدن انسان را تشکیل می‌دهد. Taurine با نام Taurus لاتین (یک کلمه یونانی ταῦρος) به معنی گاو است، زیرا اولین بار در سال ۱۸۲۷ توسط دانشمندان آلمانی Friedrich Tiedemann و Leopold Gmelin از صفرا گاو جدا شد.

تائورین یک اسید آمینه است که به طور طبیعی در بدن مشاهده می‌شود. اسیدهای آمینه بلوک ساختاری پروتئین‌ها هستند. بدن از پروتئین‌ها برای رشد و ترمیم بافت‌ها استفاده می‌کند. تائورین به طور طبیعی در برخی غذاها مانند گوشت و ماهی اتفاق می‌افتد. همچنین در بعضی از نوشیدنی‌های انرژی‌زا یک ماده افزودنی اضافه شده است. همچنین برخی از افراد تائورین را به عنوان مکمل رژیم غذایی مصرف می‌کنند. تائورین به دلیل داشتن پتانسیل‌های موجود در تحریک متابولیسم در جامعه سلامت بسیار محبوب است.

کاربرد تائورین

تائورین اسید آمینه سولفونیک است که مشتق ۲ آمینو اسید اتانسولفونیک است. این یک اسید آمینه است که به طور طبیعی وجود دارد و از متابولیسم متیونین و سیستئین ناشی می شود. از عناصر فراوان غذاهای حاوی ماهی و گوشت، به عنوان یک مکمل خوراکی در معالجه اختلالات مانند فیبروز کیستیک و فشار خون بالا استفاده شده است. این ماده به عنوان یک متابولیت انسانی، یک آنتی‌اکسیدان، یک متابولیت موس، یک متابولیت Saccharomyces cerevisiae، یک متابولیت Escherichia coli، یک آگونیست گیرنده گلیسین، یک ماده مغذی و یک ماده اصلاح‌کننده رادیکال نقش دارد. این یک اسید کونژوگه از یک ۲-aminoethanesulfonate است. این یک تاتومر از یک تغییر رنگ تورین است.

تائورین که نام شیمیایی آن اسید ۲-آمینوهان سولفونیک است، یکی از فراوان‌ترین اسیدهای آمینه در چندین عضو است. این نقش مهم در فرآیندهای ضروری بیولوژیکی دارد. این اسید آمینه شرطی را می‌توان یا توسط بدن تولید کرد یا در رژیم غذایی عمدتاً با مصرف ماهی و گوشت به‌دست آمد. مکمل‌های حاوی تائورین FDA تا سال ۱۹۸۴ مورد تأیید قرار گرفته است و آن‌ها تزریق هایپرتونیک هستند که توسط اسیدهای آمینه کریستالین تشکیل شده‌اند.

آنالیز تائورین:

تائورین

جهت دریافت آنالیز جدیدتر تائورین با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید