راه اندازی یک کسب و کار آرایشی و بهداشتی در خانه

امروزه کارآفرینان زیادی در حال یادگیری نحوه راه‌اندازی یک کسب و کار آرایشی در خانه هستند. ارزش بازار جهانی صنعت زیبایی طبیعی و ارگانیک در سال 2018 11.5 میلیارد دلار بود و قرار است تا سال 2025 بیش از دو برابر شود و تا پایان سال 2025 به 23.6 میلیارد دلار برسد.

با این نوع رشد پیش‌بینی‌شده، دیدن کارآفرینان زیبایی که با توانمندسازی خود برای تبدیل شدن به فرمول‌سازهای ارگانیک، جهشی به این بخش می‌کنند، هیجان‌انگیز است. آنها نه تنها یاد می گیرند که چگونه لوسیون های طبیعی مراقبت از پوست و نرم کننده های مو را فرمولاسیون کنند، این کارآفرینان زیبایی نیز اشتیاق خود را برای مواد گیاهی به چیزی بزرگتر از خودشان تبدیل می کنند. آنها در حال تولید محصولات زیبایی طبیعی و ارگانیک با کارایی بالا و واقعاً نوآورانه هستند که باعث طوفان در تجارت زیبایی سنتی می شود.

اگر تغییر شغل به بخش زیبایی طبیعی شما را هیجان زده می کند، ما اینجا هستیم تا با خلاصه کردن 7 مرحله کلیدی مورد نیاز برای شروع یک تجارت آرایشی در خانه، به شما کمک کنیم تا سفر خود را به عنوان یک کارآفرین زیبایی آغاز کنید.

7 مرحله برای شروع یک تجارت آرایشی و بهداشتی

مرحله 1 – مانند یک کارآفرین زیبایی فکر کنید

اولین قدم برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق زیبایی شامل کار روی خودتان است. طرز فکر شما برای شروع سفر شما برای راه اندازی یک تجارت محصولات زیبایی بسیار مهم است.

مهمترین عامل موفقیت برند زیبایی شما، شما هستید. ما به تجربه می دانیم که بزرگترین مانعی که می تواند در راه اندازی یک برند زیبایی بر سر راه شما قرار گیرد، شما هستید. همانطور که شروع به انجام تمام مراحل مورد نیاز برای ایجاد یک برند زیبایی موفق می کنید، متوجه خواهید شد که راه اندازی کسب و کار آرایشی، مراقبت از مو یا مراقبت از پوست خود یکی از سخت ترین و در عین حال پر ارزش ترین گام هایی است که تا به حال برداشته اید. به این معنی است که شما باید آماده باشید.

روشی که شما با هر چالشی در برند زیبایی خود برخورد می کنید، موفقیت کلی کسب و کار شما را تعیین می کند – و به همراه آن، نیاز به پرورش یک ذهنیت مثبت و رشد و همچنین توانایی ایجاد چشم اندازی روشن برای کسب و کارتان وجود دارد.

مرحله 2 – یک نام تجاری قوی برای کسب و کار زیبایی خود ایجاد کنید

برندسازی عمل ایجاد داستانی است که واکنشی احساسی با بازار هدف شما ایجاد می کند. بسیار آسان است که فکر کنید برند شما «فقط» لوگوی شماست، اما برند زیبایی شما بسیار بزرگتر از این است. هر بخش از برند زیبایی شما، از فرمولاسیون، بسته بندی، وب سایت، بازاریابی و تصاویر بصری شما باید با هم کار کنند و پاسخی احساسی از مشتریان هدف شما ایجاد کنند تا آنها واقعاً با برند شما درگیر شوند.

بنابراین بسیاری از صاحبان برند یک وب سایت شگفت انگیز ایجاد می کنند یا احساس می کنند که محصولات زیبایی آنها فرمولاسیون بهتری نسبت به رقبای خود دارند و فکر می کنند پس از آن می توانند منتظر بمانند تا مشتریان خود به آنها مراجعه کنند. این رویکرد اشتباهی است: شما باید مشتریان خود را با داشتن یک هویت برند کاملاً تعریف شده به سمت برند زیبایی خود جذب کنید و سپس یک تجربه حسی غنی ایجاد کنید که شامل بصری، لمسی، رایحه (بویایی)، شنیداری، احساسی و حتی بالقوه می شود. 

در نهایت، یک برند زیبایی موفق، برندی است که زندگی مشتریان را تغییر می‌دهد، حتی اگر به روشی کوچک. شما باید تصمیم بگیرید که تغییر زندگی به چه معناست و این اشتیاق را در تجارت زیبایی خود القا کنید.

مرحله 3 – در مورد مدل کسب و کار و استراتژی تولید خود تصمیم بگیرید

احتمالاً در حال حاضر تصوری تقریبی از میزان پولی که می‌خواهید برای راه‌اندازی کسب‌وکار آرایشی و بهداشتی خود در خانه خرج کنید و چقدر می‌خواهید آن را توسعه دهید، دارید. با این حال، ممکن است به این فکر نکرده باشید که برای رسیدن به آن مرحله واقعاً چه چیزی لازم است.

شما باید مدل کسب و کار مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید و سپس مدل تولیدی را انتخاب کنید که متناسب با کسب و کار شما باشد، زیرا این دو تصمیم دست به دست هم می دهند. از این گذشته، قبل از اینکه بتوانید تصمیم بگیرید که چگونه استراتژی تولید خود را تنظیم کنید، باید بدانید که چند واحد می‌خواهید تولید کنید. داشتن یک هدف نهایی برای شکل دادن به طرح کلی کسب و کار، میزان سرمایه ای که می خواهید جمع آوری کنید و روشی که عملیات روزانه خود را انجام می دهید بسیار مهم است.

تصمیم‌گیری در مورد مدل کسب‌وکارتان مستلزم آن است که عمیقاً کاوش کنید و سؤالات بسیار سختی از خود بپرسید، مانند «چقدر می‌خواهم کار کنم؟» یا «چه مقدار از پس‌انداز شخصی‌ام را می‌خواهم در این کسب‌وکار صرف کنم؟»

هنگامی که تقریباً تصمیم گرفتید که کدام مدل کسب و کار با رویاهای شما مطابقت دارد، همچنان می توانید تصمیم بگیرید که مدل کسب و کار خود را در هر زمانی تغییر دهید. شما می توانید کسب و کار خود را رشد دهید تا بزرگتر شود، یا می توانید آن را کوچکتر کنید تا کوچکتر شود. عامل تعیین کننده شما هستید، زیرا می دانید چه چیزی برای شرایط شخصی و کسب و کار شما بهترین است. با این حال، باید برنامه ای برای جایی که می خواهید برند زیبایی خود را ببرید، داشته باشید.

مرحله 4 – امور مالی خود را مرتب کنید

بدون داشتن تسلط محکم بر امور مالی، نمی توانید یک برند زیبایی موفق را اداره کنید. از همان ابتدا، باید مطمئن شوید که کسب و کار خود را به درستی راه اندازی کرده اید و امور مالی خود را تحت کنترل دارید. این فکر خوب نیست که چون قرار است یک کسب و کار لوازم آرایشی را در خانه راه اندازی کنید، از همان روز اول از فکر کردن مانند یک تجارت اجتناب کنید.

اگر قبلاً هرگز کسب و کاری را در خانه راه اندازی نکرده اید، برنامه ریزی مالی می تواند بسیار زیاد و بسیار دقیق به نظر برسد. با این حال، بدون مرتب کردن جریان پول خود، می توانید تصور کنید که همه چیز به سرعت از کنترل خارج می شود. کلید موفقیت این است که بدانید چگونه پول نقد بیاورید، کجا و چه زمانی پول خرج کنید و چگونه مطمئن شوید که همه چیز متعادل است. به‌عنوان بنیان‌گذار برند زیبایی خود، باید یک مرور کلی به‌روز از پول کسب‌وکارتان در هر زمان معین داشته باشید، بنابراین برنامه‌ریزی مالی به بخشی قطعی از روال روزانه و هفتگی شما تبدیل می‌شود.

اکنون که یک برنامه مالی برای برند زیبایی خود دارید، وقت آن است که به محصولاتی که قرار است بفروشید نگاه کنید. ابتدا، به قیمت آن محصولات نگاه کنید – به عبارت دیگر، هزینه ساخت هر واحد چقدر است؟ شما باید هزینه هایی مانند مواد تشکیل دهنده، بسته بندی، برچسب ها و مهمتر از همه، زمان خود را در نظر بگیرید. اگر مجبور بودید تولید محصولات زیبایی خود را برون سپاری کنید، برای انجام این کار باید شخصی را استخدام کنید – مطمئن شوید که هزینه های نیروی کار خود را نیز لحاظ کرده اید.

ثانیاً به قیمت نگاه کنید. وقتی نوبت به قیمت گذاری محصولات زیبایی شما می رسد، این فرآیند واقعاً می تواند شما را در رابطه با پول زیر سوال ببرد، زیرا باید از مشتریان خود بخواهید که قیمت مشخصی برای برند شما بپردازند. با این حال، قیمت گذاری شما برای رشد کلی کسب و کار شما حیاتی است، بنابراین باید بتوانید یک ذهنیت پولی مثبت را پرورش دهید. سود شما کلید رشد کسب و کار شما است.

مرحله 5 – استراتژی خرده فروشی خود را ایجاد کنید

هنگامی که یک تجارت لوازم آرایشی را در خانه راه اندازی می کنید، باید تصمیم بگیرید که در کجا قصد دارید محصولات زیبایی خود را بفروشید. آیا عمدتاً از طریق وب سایت خود فروش خواهید داشت؟ آیا از غرفه های بازار می فروشید؟ آیا به خرده‌فروشی‌های سطح بالا پیشنهاد می‌دهید تا برند زیبایی خود را ذخیره کنند؟ آیا از طریق اینستاگرام یا در ترب یا در دیجی کالا می فروشید؟

ده ها کانال خرده فروشی وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. شما باید تصمیم بگیرید که کدام یک برای کسب و کار لوازم آرایشی شما بهترین کارایی را دارند. اگر می خواهید با خرده فروشان کار کنید، ابتدا باید تصمیم بگیرید که در کدام دسته خرده فروشی قرار می گیرید، به عنوان مثال. محلی، لوکس، و غیره. به راحتی می توان فکر کرد که برند زیبایی شما را می توان در هر جایی به هر کسی فروخت، اما هیچ چیز نمی تواند دور از واقعیت باشد.

به منظور تعیین اینکه در کدام دسته خرده فروشی قرار می گیرید، بسیار مهم است که بازخوردهای بی رحمانه صادقانه زیادی در مورد برند، فرمولاسیون، بسته بندی و امتیاز قیمت خود دریافت کنید.

بسیاری از برندها را دیده‌ایم که خود را به عنوان یک برند لوکس با قیمت‌های لوکس، اما بدون برندسازی لوکس و تجربه‌ای لوکس، قرار می‌دهند. برای اینکه بهترین موقعیت را برای بازار خود داشته باشید، باید با خودتان صادق باشید. یک برند واقعاً موفق برای رسیدن به جایگاه امروزی چندین بار تکرار خواهد شد. هنگامی که بدانید محصولات زیبایی خود را کجا عرضه کنید، در موقعیت بسیار قوی تری برای راه اندازی یک تجارت آرایشی در خانه خواهید بود.

مرحله 6 – ایجاد یک راهبرد روابط عمومی، بازاریابی و فروش قوی

بازاریابی و فروش محصولات زیبایی شما می تواند یکی از دلهره آورترین بخش های راه اندازی یک تجارت آرایشی در خانه باشد. ممکن است بیشتر عاشق فرمول کردن باشید تا فروش. با این حال، هنگامی که اشتیاق خود را در کسب و کار زیبایی خود القا کنید، مردم می نشینند و به آنچه می گویید توجه می کنند، زیرا می توانند ببینند که چقدر به فرمولاسیون های خود اعتقاد دارید. این اشتیاق بخش بزرگی از استراتژی کلی بازاریابی و فروش شما را تشکیل می دهد، زیرا در نهایت، مردم از شما خرید خواهند کرد.

بسیاری از کارآفرینان زیبایی در حال حاضر می خواهند مستقیماً به مصرف کننده بفروشند. هر برند زیبایی نیاز به یک استراتژی بازاریابی دیجیتال دارد. دیگر فروش حضوری یا از طریق خرده فروشی به تنهایی کافی نیست. اگر می‌خواهید برند زیبایی شما موفق باشد، باید بازاریابی دیجیتال را در هسته کسب‌وکار خود جای دهید. همچنین باید بپذیرید که بازاریابی دیجیتال بخش بزرگی از عملیات روزانه شما را به خود اختصاص خواهد داد.

برای اینکه بتوانید تمام این فعالیت های بازاریابی مختلف و برنامه کلی خود، و همچنین رویدادها و صفحات اجتماعی پیرامون راه اندازی جدید یا رویدادهای فصلی خود را پیگیری کنید، باید یک تقویم بازاریابی ایجاد کنید تا سازماندهی خود را حفظ کند. همه برندهای حرفه ای زیبایی دارای تقویم بازاریابی هستند و شما نیز باید. یک تقویم بازاریابی به شما کمک می کند تا ثابت قدم باشید و برنامه های خود را برای سال آینده ترسیم کنید تا ایده هایتان تمام نشود.

بیشتر بخوانید: موم های آرایشی طبیعی در کرم سازی

مرحله 7 – طرح کسب و کار زیبایی خود را بنویسید

راه اندازی یک کسب و کار لوازم آرایشی در خانه مستلزم آن است که بسیار منظم باشید. شما به یک طرح تجاری قوی نیاز دارید که شما را در تمام اجزای اصلی کسب و کار آرایشی و بهداشتی خود راهنمایی کند. طرح کسب و کار زیبایی شما باید موضوعات زیر را پوشش دهد:

  • چشم انداز برند زیبایی شما – برای چه چیزی ایستاده اید؟ کسب و کار لوازم آرایشی خود را به کجا می خواهید ببرید؟
  • محصولات زیبایی شما – چه چیزی می فروشید؟ چگونه محصولات شما همه با هم در یک محدوده قرار می گیرند؟
  • جایگاه و مشتریان شما – چه کسانی را هدف قرار می دهید؟ چگونه زندگی آنها را تغییر خواهید داد؟
  • رقبای شما – چه کسانی در بازار شما هستند و چگونه در کنار آنها می نشینید؟
  • استراتژی تولید شما – چگونه فرمولاسیون زیبایی خود را تولید خواهید کرد؟ آیا خودتان این کار را انجام خواهید داد یا با یک سازنده قراردادی کار خواهید کرد؟
  • استراتژی خرده فروشی شما – قصد دارید محصولات زیبایی خود را کجا بفروشید؟ آیا عمدتاً با خرده فروشان کار خواهید کرد یا عمدتاً مستقیماً به مصرف کننده می فروشید؟
  • بودجه شما – پول کسب و کار شما از کجا می آید؟ آیا از پس انداز خود استفاده می کنید یا به دنبال افزایش سرمایه گذاری هستید؟
  • پیش بینی مالی شما – شامل پیش بینی ها و پیش بینی های خود برای کسب و کار زیبایی شما باشد.

یک کسب و کار آرایشی و بهداشتی را در خانه شروع کنید – با کمک ما!

آیا احساس می کنید ماموریت دارید که یک برند زیبایی بزرگتر از خودتان ایجاد کنید؟ یک برند مراقبت از پوست، خط مراقبت از مو یا طیف آرایشی که زندگی افراد را تغییر می دهد؟ چه مایل به راه‌اندازی یک کسب‌وکار لوازم آرایشی در خانه باشید یا از قبل به رشد بزرگ و تولید برون‌سپاری فکر کنید، ما به شما کمک می‌کنیم بیاموزید که چگونه تجارت محصولات زیبایی خود را به روش حرفه‌ای راه‌اندازی و اداره کنید.

منبع:formulabotanica

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست