خرید اسپیرونولاکتون

اسپیرونولاکتون چیست؟

اسپیرونولاکتون یک داروی چند منظوره است که با نام تجاری Aldactone فروخته می‌شود و به طور خاص برای درمان فشار خون بالا و نارسایی قلبی استفاده می‌شود. از این دارو برای درمان ورم، سیروز بدخیم کبد، تولد زودرس کودکان، نفروز و هایپرالدوسترونیسم اولیه و همچنین در درمان فشار خون بالا و پتاسیم پایین خون استفاده می‌شود که با مصرف مکمل، بلوغ زودرس در پسران، آکنه و رشد بیش از حد مو در خانم‌ها بهبود نمی‌یابد و به عنوان بخشی از هورمون درمانی زنانه در زنان تراجنسیتی استفاده می‌شود. اسپیرونولاکتون به صورت خوراکی استفاده می‌شود.

اسپیـرونولاکتون در ارتباط با دیورتیک‌های تیازید، فشار خون بالا را همراه با همراهی فوروزمید درمان می‌کند. مکانیسم درمانی عملکرد اسپیرونولاکتون شامل اتصال به گیرنده‌های کانی معدنی داخل سلول (MRs) در سلول‌های اپیتلیال کلیه است و از این طریق اتصال آلدوسترون را مهار می‌کند. از آن‌جایی که اولین سنتز آن در سال 1957 وجود داشته است در طول سال‌ها رویکردهای مصنوعی متعددی گزارش شده است، جامعه سنتتیک تلاش کرده است تا سنتز اسپیرونولاکتون و سنتز آنالوگ‌ها و مشتقات آن را بهبود بخشد.

عوارض جانبی مصرف اسپیرونولاکتون:

عوارض جانبی رایج شامل ناهنجاری‌های الکترولیت، به ویژه پتاسیم خون بالا، حالت تهوع، استفراغ، سر درد، بثورات و کاهش میل به رابطه جنسی است. در افرادی که مشکلات کبدی یا کلیوی دارند، باید مراقبت بیشتری انجام شود. اسپیرونولاکتون در دوران بارداری به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته است و نباید از آن برای درمان فشار خون بالا استفاده شود. این ترکیب یک استروئید است که اثرات هورمون‌های آلدوسترون و تستوسترون را مسدود می‌کند و اثرات استروژن مانند دارد. اسپیرونولاکتون متعلق به طبقه‌ای از داروها است که به عنوان دیورتیک‌های کم مصرف پتاسیم شناخته می‌شوند.

کاربرد‌های پزشکی اسپیرونولاکتون:

  • نارسایی قلبی
  • فشار خون بالا
  • مشکلات پوست ومو
  • درمان هورمونی مشکل تراجنسی

موارد منع مصرف اسپیرونولاکتون:

موارد منع مصرف اسپیـرونولاکتون شامل هایپرکالمی (سطح بالای پتاسیم)، بیماری کلیوی شدید در مرحله پایانی (به دلیل خطر بالای هیپرکالمی، به جز مواردی که در دیالیز وجود دارد)، بیماری آدیسون (نارسایی آدرنال و سطح آلدوسترون پایین)، مصرف همزمان و تجویز ارفرونون است. همچنین باید در افراد با برخی از اختلالات عصبی، عدم تولید ادرار، آسیب حاد کلیه یا اختلال قابل توجه در عملکرد دفع کلیه با خطر ابتلا به هایپرکالمی، با احتیاط مصرف شود.

 

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست