مواد اولیه صنایع غذاییمواد اولیه شیمیایی

ایزوله سویا

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید ایزوله سویا

ایزوله پروتئین سویا یکی از محبوب‌ترین مواد افزودنی و مواد غذایی در اکثر کشورها است. ایزوله پروتئین سویا به طور عمده برای بهبود بافت فرآورده‌های گوشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما همچنین از این ماده برای افزایش پروتئین، بهبود رطوبت از آن به عنوان یک امولسیفایر استفاده می‌شود و به طور گسترده‌ای در فرآوری گوشت، نانوایی، نوشیدنی، لبنیات و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.ما به عنوان یک تهیه‌کننده حرفه‌ای و واردکننده ایزوله سویا، ما خوشحالیم که به شما خدمت کنیم! شرکت پیشگامان شیمی این محصول را از کشورهای آلمان و چین وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید ایزوله پروتئین سویا ۹۰ درصد با ما تماس بگیرید.

ایزوله سویا چیست؟

ایزوله سویا با ۹۰ درصد پروتئین بیشترین میزان پروتئین را از لوبیای سویا داراست. این پروتئین نوعی جدا شده از سویا است. این ماده از لوبیا تهیه‌شده و خشک‌شده است. سویا به سه نوع محصول با پروتئین بالا تبدیل خواهد شد:

 • آرد سویا
 • کنسانتره سویا
 • ایزوله پروتئین سویا

سویا از مهم‌ترین منابع غذایی ایزوفلاون می‌باشد. اثرات دارویی سویا شامل کاهش سطوح هموسیستئین، مهار پلاکت‌های خون، کاهنده فشار خون، کنترل جذب کلسترول در روده کوچک است. ماده ایزوفلاون دارای اثرات آنتی‌اکسیدان، استروژنی و ضد انعقادی خون است.ایزوله سویا با از بین بردن بیشتر چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها، از لوبیای سویا تهیه می‌شود و محصولی با ۹۰ درصد پروتئین تولید می‌کند. بنابراین، پروتئین سویا در مقایسه با سایر محصولات سویا دارای طعم بسیار خنثی است. از آنجا که بیشتر کربوهیدرات‌ها برداشته می‌شوند، جذب ایزوله پروتئین سویا باعث نفخ نمی‌شود. جداسازی پروتئین سویا خالص در فروشگاه‌ها دشوار است و عمدتاً توسط صنایع غذایی و مصرف کنندگان آن کمتر استفاده می‌شود. شاید بتوانید آن را در فروشگاه‌های بهداشتی یا در بخش داروخانه‌های سوپر مارکت پیدا کنید. این ماده عمدتاً با ترکیب سایر مواد غذایی یافت می‌شود. به عنوان مثال، پودرهای پروتئین سویا ترکیبی از ایزوله پروتئین سویا با طعم‌دهنده‌ها، مواد معدنی و ویتامین‌ها است.

ایزوله سویا
کاربرد ایزوله سویا

طرز تهیه ایزوله سویا

دانه‌های سویا ابتدا به صورت پودر خرد می‌شوند تا آرد سویا تشکیل شود. پس از آن، در pH 9 و پایین کم آب می شود. با این کار، مواد جامد نامحلول نیز از بین می‌روند. سپس مایع رویی به pH 5-4 اسیدی می‌شود. سپس پروتئین رسوب می‌کند و با سانتریفوژ مایع رویی از هم جدا می‌شود. سپس آنرا قبل از خشک شدن با قلیایی خنثی کرده و ایزوله پروتئین سویا را تشکیل می‌دهیم.

کاربردهای ایزوله سویا

شما می‌توانید پروتئین سویا به روش‌های مختلف استفاده کنید. می‌توان آن را به آب اضافه کرد، می‌توان آن‌را به شیر یا اسموتی‌ها اضافه کنید. یا می‌توان آن‌را روی غلات اسپری کرد تا پروتئین را تقویت کند. ماست سویا خانگی که غالباً آبکی است با افزودن مقداری پروتئین سویا می‌توان ضخیم‌تر کرد. ضخامت ماست نتیجه انعقاد پروتئین‌ها در یک محیط اسیدی است.ایزوله پروتئین سویا در صنایع غذایی به دلیل داشتن:

 • مواد مغذی (افزایش محتوای پروتئین)
 • حسی (سوزش دهان بهتر، طعم شیرین)
 • دلایل کاربردی (برای کاربردهای مورد نیاز امولسیون، جذب آب و چربی و خاصیت چسب) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ایزوله پروتئین سویا در محصولات غذایی زیر استفاده می‌شود:

 •  تنقلات
 • جایگزین‌های غذا
 • غلات صبحانه
 • انرژی‌زا و مکمل‌های پروتئین
 • نوشیدنی‌های آماده کم‌کالری
 • سوپ‌ها، سس‌ها و غذاهای آماده
 • غذاهای پخته‌شده
 • بستنی، ماست و سایر محصولات لبنی یا لبنیاتی
 • سوسیس، کالباس، فرآورده‌های گوشتی
 • گوشت، مرغ و فرآورده‌های ماهی

مزایای ایزوله سویا

پروتئین سویا یک پروتئین کامل گیاهی است. این ماده حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری برای رشد است و از نظر کیفیت با پروتئین موجود در گوشت، شیر و تخم‌مرغ برابر است. از طرف دیگر، دارای چربی بسیار کمی است. ایزوله سویا جدا شده ممکن است خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را کاهش دهد. همچنین نشانه‌هایی وجود دارد که این پروتئین می‌تواند در پیشگیری از پوکی استخوان، برخی از سرطان‌ها و علائم یائسگی کمک کند. با این حال، پروتئین ممکن است مزایای سلامتی کمتری نسبت به سویا کامل یا کنسانتره پروتئین سویا داشته باشد.در طول تولید پروتئین سویا جدا شده پروتئین با اتانول شسته می‌شود، و اکثر ایزوفلاون‌ها را از بین می‌برد. ایزوفلاون‌ها دارای مزایای سلامتی زیادی مانند بهبود عروق شریانی، کاهش کلسترول و مهار آترواسکلروز است.ایزوله پروتئین سویا به همراه پودر سفیده تخم‌مرغ و پودر آب پنیر (WPC) یکی از منابع غنی پروتئین می‌باشند. این ماده دارای طعم خاصی نیست و استفاده آن نسبت به بقیه پودرهای پروتئین آسان‌تر است.

نحوه استفاده از ایزوله سویا

می‌توانید از پروتئین سویا به روش‌های مختلف استفاده کنید. می‌توان آن را به آب اضافه کرد، می‌توان آنرا به شیر یا اسموتی اضافه کرد، یا می‌توان آن را روی غلات اسپری کرد تا پروتئین آن را تقویت کند. ماست سویا خانگی که غالباً آبکی است با افزودن مقداری پروتئین سویا می‌توان ضخیم‌تر کرد. ضخامت ماست نتیجه انعقاد پروتئین‌ها در یک محیط اسیدی است.

ایزوله سویا
کاربرد ایزوله سویا

ایزوله پروتئین سویا به یک منبع فوق‌العاده غنی از پروتئین تبدیل می‌شود، محتوای آن حدود ۹۰ درصد پروتئین است. سپس ایزوله پروتئین سویا به غذاها اضافه می‌شود، که نه تنها محتوای پروتئین را افزایش می‌دهد بلکه بدون افزودن چربی یا کالری اضافی نیز این کار را انجام می‌دهد.

مضرات ایزوله سویا

FDA می خواهد حمایت خود را از این ادعای سلامت جلب کند که خوردن پروتئین سویا ممکن است به کاهش خطر بیماری های قلبی کمک کند. آژانس پاییز سال گذشته با استناد به شواهدی که این سوال را مطرح می کند که آیا فواید واقعی برای سلامت قلب وجود دارد ، این تغییر را پیشنهاد داد. اگر FDA این حرکت را انجام دهد ، تولیدکنندگان مواد غذایی دیگر مجاز به بازاریابی محصولات سویا نیستند با این ادعا که می توانند به قلب شما کمک کنند. اما سویا به قلب شما آسیب نمی رساند و فواید دیگری نیز دارد. کیتی مک مانوس ، متخصص تغذیه می گوید: “این ماده چربی های اشباع نشده ، فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی زیاد و چربی اشباع شده کمی دارد. محصولات طبیعی سویا می توانند جایگزین گوشت قرمز و سایر منابع حیوانی پروتئین با چربی اشباع شوند. برخی از محصولات سویا حاوی مواد شیمیایی شبه استروژن هستند که می توانند اثرات سوئی داشته باشند. بنابراین از مکمل های ایزوفلاون سویا و غذاهای ساخته شده با پروتئین گیاهی بافتی و ایزوله پروتئین سویا که در بسیاری از پودرهای پروتئین و میله های تغذیه ای یافت می شود ، دوری کنید.

فروش ایزوله سویا یوکسین

شما می‌توانید برای تهیه این محصول در بسته‌بندی‌های ۲۰ کیلوگرمی به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران می‌باشد. جهت خرید مواد اولیه  غذایی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.ایزوله پروتئین سویا به طور گسترده‌ای در فرآوری محصولات گوشتی، محصولات ماهی، لبنیات، محصولات گندم پخته شده، نوشیدنی‌های نرم، غذاهای مخصوص کودکان، آب‌نبات‌ها، غذاهای مناسب، غذاهای سرد، محصولات قندی و سایر غذاهای غذایی و غذاهای کاربردی مدرن استفاده می‌شود. قادر به افزایش مؤثر پروتئین، بهبود تغذیه و طعم غذاها و کاهش هزینه‌ها و طولانی شدن ماندگاری محصولات، از ارزش غذایی بالایی برخوردار بوده و از بازار گسترده‌ای برخوردار است.

قیمت ایزوله پروتئین سویا

ایزوله سویا، پروتئین سویا با بیشترین میزان پروتئین است. این ماده با از بین بردن بیشتر چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها از سویا تهیه می‌شود و محصولی با ۹۰ درصد پروتئین تولید می‌کند. بنابراین، پروتئین سویا در مقایسه با سایر محصولات سویا دارای طعم بسیار خنثی است.

ایزوله سویا
کاربرد ایزوله سویا

پروتئین سویا پروتئین خالص است (= آرد سویا بدون فیبر طبیعی و قندهای آن). آرد سویا و پروتئین سویا برای بهبود ارزش غذایی آنها (به طور عمده با پروتئین اضافی) می‌توانند به غذاها اضافه شوند اما به عنوان جایگزین آرد گندم قابل استفاده نیستند.

آنالیز ایزوله سویا

ایزوله پروتئین سویا از کنجاله سویا با رطوبت، چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها ساخته می‌شود. محتوای پروتئین آن ۹۰٪ است، که بالاترین میزان در میان سایر محصولات سویا مانند آرد سویا با بافت و کنسانتره سویا است. به دلیل چربی و محتوای کربوهیدرات کم، طعم ایزوله پروتئین سویا نسبت به آرد سویا نرم‌تر و خنثی‌تر است.این در صنایع غذایی به طور گسترده‌ای مصرف و مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا برای افرادی که تحمل لاکتوز ندارند و فاقد گلوتن هستند، مناسب است. علاوه بر داشتن مزایای سلامتی ارائه شده توسط تمام محصولات سویا، همچنین نفخ شکم را کاهش می‌دهد، علامتی که در مصرف سایر محصولات سویا رایج است.جهت دریافت آنالیز این محصول با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بروزترین آنالیز محصول برای شما ارسال شود. ایزوله پروتئین سویا در آب محلول است، در حالی که آرد سویا نیست. این بدان معنی است که پروتئین سویا، اما آرد سویا نیست، می‌توان به نوشیدنی‌هایی مانند اسموتی میوه اضافه کرد. من برای تهیه ماست سویا همیشه مقداری پروتئین سویا به شیر سویا اضافه می‌کنم. برای مقاصد پخت می‌توانید آرد سویا را با پروتئین سویا جایگزین کنید، شاید حتماً کمی از آن استفاده کنید.

آنالیز ایزوله سویا:

ایزوله سویا

ایزوله سویا

جهت دریافت آنالیز جدیدتر ایزوله سویا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

ایزوله سویا از کجا بخریم؟

خرید ایزوله سویا یکی از انواع مواد اولیه شیمیایی است که توسط پیشگامان شیمی به فروش می‌رسد. پیشگامان شیمی یکی از شرکت‌های با سابقه خوب در این حوزه می‌باشد. برای خرید محصولات این شرکت و بهره‌مندی از مشاوره رایگان پیشگامان شیمی، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید